Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

FABIA 1,9 SDi


icko_blicko

Recommended Posts

Честно да ви кажа колата си струва.Моторетката е малко мудна ама разхода е супер.Това са впечатления от 4 000 км.Иначе да ви кажа честно съм супер доволен.Снощи се пусках на картинг пистата край Плевен да видя как се чупи по завойте и останах очарован.Не очаквах че СЕДАН-а ще си завива така безгрижно.Беше ми жал да я напъна повече да видя какво ще стане ама съм доволен от количката.Ако някой друг е правил подобни проби без излишен вандализъм естествено нека сподели ако иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе и маика ми има същата(дизел и сърпраиз,същия цвят) с една цифра в номера разлика. но неината е на 900км и няма отзиви освен че не върви като старото и А3 ТДИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честито!!! Много и все безаварийни километри да я караш!!!

А сега и аз да се похваля, като колегата станах щастлив собственик на една фабия 1.9 SDI 2000 г., и сега вече имам малко питане.

-колата вече измина около 3000 км. (докарах си я на самоход) и съм много доволен от нея, но искам да я заведа за да и направят (ако не се изразявам правилно колегите да ме прощават) диагностика или както аз се изказвам да я погледнат от 'секъде :lol:, за собственно успокоение.

Ако може да ми препоръчате къде (знам, че всички ще викнете в ЕТ ама може пък и някъде на друго място да са толкова добри, ако знаете и за колко пари) могат да го направят това ще съм много благодарен.

Прочетох и за т.нар. стандартен проблем със задната чистачка (мойта пък не ще да пръска...)

Ако някой отдели малко време да драсне някой ред ще съм много благодарен , а ако знаете колко съм щастлив със новата шкодичка.....Аз и със старата си бях щастлив де, ама вече е старичка (120L-ветеран)

p.s.(А и моля не ме пращайте да чета из разни търсачки и т.н. защото ако ги бях намерил нещата нямаше да ви занимавам...все пак съм новак из този форум smile035)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и мноооого километри!!!

Относно задната чистачка - налей течност, напомпи за отзад 5-6 пъти и трябва да протече или в краката ти или някъде отдолу (излез и виж под колата).

Ако тече, понеже си същия двигател като моя и ще видиш доста зор без да сваляш въздушния филтър ( да не казвам невъзможно) чети тук : http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3174

Чети моите постове ( може и другите), но се оказа, че при различни двигатели достъпа до калпавата снадка е различен.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много благодаря за инфото!!!

Наистина не съм поглеждал дали тече отдолу, а в краката ми не е текло :P. Дано да мога да се оправя, но ако не мога все пак има си специализирани места за тази цел!

 

Поздрави и много безаварийни километри на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Въх моят трактор вдигна 170 км./ч. на магистралата оня ден. :P И да си я похваля много стабилно се държа на завойте по Витиня направо се учудих. :) а спирачният асистент си бил благодат при висока скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм със същата, искам да попитам - мога ли да разчитам да данните от борд компа? Така де, до морето и обратно всичко беше ток и жици и смятам че компа не ме лъжеше.

 

Когато обаче съм в Сф. ми дава разход около 4.8-5.6! Това не е за вярване. Заредил съм нафта за 20 лв. Скочи стрелката до второ бяло деление и сега след 60 минати км в града ми се върна до малко над първо бяло деление.

 

Когато пък стигнах до червената зона в крайно ляво (след единичната червена линия) ми дава още 70 км! Мога ли да разчитам на това, или хей така както си показва 50-60км. може да изпърпори на някое кръстожище (голямо в центъра естествено :Р)

 

Още един въпрос: кажете аджеба колко трябва да е налягането в гумите? Четох, четох и така и не разбрах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос: кажете аджеба колко трябва да е налягането в гумите? Четох, четох и така и не разбрах...

 

на капачето на резервоара си пише!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пък стигнах до червената зона в крайно ляво (след единичната червена линия) ми дава още 70 км! Мога ли да разчитам на това, или хей така както си показва 50-60км. може да изпърпори на някое кръстожище (голямо в центъра естествено :Р)

 

Привет, колега,

 

Недей да се притесняваш за обратното отчитане на километри с оставащото ти гориво след достигане на червената зона. Борд компютъра не лъже. Моята Окта съм я изнасилвал от 70 до 30 км обратно броене и освен пищенето на предупредителния зумер, светещия знак на таблото и намаляващите на обратно цифри (през 10), други несгоди не ми се случиха, но бързо я наврях на ресторанта ОМВ на бул. България :mrgreen: , че гладна Шкода - на път оставя. :D

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя комп отчита вярно или поне до сега не ме е лъгал.Засега разчитам на него.А за разхода из София и на мен ми даде такъв преди месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе hamsia за мен а като гледам и за теб колата е като жената :) трябва да си нежен с нея че иначе ще се разсърди и аз понеже необичам да ми се сърдят си ги гледам и двете.

 

 

smile161

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОМОЩ!

 

Не знам защо, но дунапрена на шофьорската седалка се разскърца! Знам, че е нормално в евтина кола нещо да зашуми но дунапрена?? Някой има ли идея как да се справя и дали ако ида в ЕТ няма да ми се смеят?

 

Сигурен съм, че е дунапрена - при клатушкане на страни тази част от седалката, която обвива задника на шофьора скърца като стиропор направо.

 

Иначе ето я:

 

skoda.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме уби! :cry: Отивам да видя моята как е и ако измисля нещо ще пиша.Ама да не е нещо да се е избочила отдолу седалката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

За да не отварям нова тема, ще питам тук.

 

Колеги (или поне тези с бордкомп.),

 

Да ви прави впечатление, че бордкомпа не показва под -4.5 градуса температура? Просто последните 5-6 дена е все толкова, а някой от колегите в офиса спомена нещо за -9 например.. Не че е много страшно, но питам дали и други имат сходен "ефект"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви прави впечатление, че бордкомпа не показва под -4.5 градуса температура? Просто последните 5-6 дена е все толкова, а някой от колегите в офиса спомена нещо за -9 например.. Не че е много страшно, но питам дали и други имат сходен "ефект"?

 

Да не му се е повредил датчика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.