Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

FABIA 1,9 SDi


icko_blicko

Recommended Posts

Здравейте всички!

От месец и половина влязох и аз във вашия клуб и днес се наканих да се регистрирам най-после. :D Имам Фабиа 1,9 SDI Сърпайз седан, и за сега съм много доволен от талижката. 2700 км. главно градско.Ако някои иска нека да сподели свойте впечатления от тези возила.За мен лично не е чак толкова тромав мотора а като си погледна разхода и ми става драго :)

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дощъл при нас колега.Пожелавам ти много радости и безаварийни километри с новата придобивка! :lol:

P.S-това новата серия с РСова броня ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии така като я гледам не е :roll: ама ако ме светнете как ще кача снимки.

А за готините пожелания сърдечно благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата :) ! Тази седмица карах такава да я пробвам и наистина двигателя й е напълно достатъчен. Много да те радва и хиляди безаварийни километри!

 

П.П. Ползвай галерията на форума, за да качиш снимки. www.skodaclub-bg.org/gallery . Трябва да се регистрираш там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен!!!

Аз съм баш със същата ма моята е 2000 г. ма съм доволен - както казваш разхода, разхода гледай :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и добре дошъл :) Честито за колата, пожелавам ти много везаварийни километри ;)

 

Погледни тази тема за защита на марката Шкода и ако искаш се включи в инициятивата :roll: http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5008

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за ниския разход, колега....ааааа, пардон, честито и за количката. :mrgreen: Само положителни емоции да предизвиква сладураната у тебе и никога да не ти развалят кефа пишман шофьори, заспали пешеходци или нагли катаджии.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то пишман шафиори дал господ за съжаление.За инициартивата все още не съм пробвал сервиза и дано да се неналага иначе съм доволен от дилърите който ми продадоха колата.

Пак благодаря за Добрите пожелания и нека безаварийните километри да ви се връщат! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hamsia би ли поразказал какви случки ти се случваха като си карал повече време такова возило.Малко се притеснявам от спирачки да речем и дали ще си вози все така стегнато и като понавърти километри?А мотора поотпуши ли се с времето?Моята като мина 1 500 км. почна да върви като кола ама преди това мъкааааа :).Има ли нещо което трябва да следя по внимателно в поведението на колата и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито и от мен и много безавариини киломерти ;)

 

Прегледай колега темите из форума има доста изписано за разработката на автомобила докато е нов!!! ;) Ако не си си изпуснал гумите вземи ги провери :lol: първите поне 5к км. недей да я напъваш много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

icko_blicko моята е 2-ра ръка.

Като я взех показваше 90 000 км - на колко е реално - не мога да ти кажа - нямам и сервизна книжка.

Иначе съм много доволен, но аз не съм коректив може би за да ти кажа някакви особенности по колата.

Досега минах 10к и не съм имал проблем (изключвайки стандартния проблем с маркучето за вода на задната чистачката - има писано доста из форума - хубаво е да се запознаеш).

Наскоро имах проблем с индикация на бордовия компютър, но май се оказа контактен проблем - сега ще ходя да ми прегледат всички връзки и кабели.

Иначе на компютърната диагностика ( не е разпечатката в мене) ми казаха, че данните са близки до фабричните ( каквото и да значи това за срока на експлоатация).

Абе колата си е супер - поне за мене - като се грижиш за нея и тя се грижи за тебе ;)

Дано и на тебе ти носи такова удоволствие, както на мене :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе hamsia за мен а като гледам и за теб колата е като жената :) трябва да си нежен с нея че иначе ще се разсърди и аз понеже необичам да ми се сърдят си ги гледам и двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

1.9 SDI! честито за колицата. Питаш какво става на повече километри?... Ще ти кажа, че същата я кара мой много голям приятел, ама няма време за форума. Пък и няма компютър. Кара я за такси и е на 130 000 км. Само консумативи досега е сменял (е, и един заден тампон) Много е доволен.

Много радост ти пожелавам с нея и безаварийни километри.

И да я "глезкаш", та да те "слушка"..............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и честито за колата.

Аз карам кола със същия двигател 1.9 SDI и мога да ти кажа че двигателя е супер. Може да не е от най пъргавите ама си поддържа скорост и но магистралата. Разхода е повече от приличен някъде около 5 л градско. На мене най ме дразни че кората под двиготеля е малко ниско и при неравности задира от долу ама се преживява. Кво друго да ти кажа като всяка кола ако я гледаш добре няма а те остави и тя. Това е от мен и много безаварийни километри ти пожелавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във фирмата имаме 3-4 такива. Имайки предвид, че се карат основно градско, служебно, който свари и са на по 150К - мисля, че е доста добър избор, ако не си състезател. Да двигателят не е пъргав като 1.9ТДИ, но не съм сигурен кой ще изкара повече км. Това което ме дразни най-много са задните седалки. Теснотияяяя.....Днес возих отзад едно хлаппе на 7 годинки и то се премести от дясно, че му било много тясно зад мен. Ама това няма общо с двигателя де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за готините пожелания, нека ви се връща! :D Количката ме кефи много (особено разхода) а като искам да настъпвам си имам нещо на бензин за да "освободя напрежението" :D ПОЗДРАВИ на всички и много безаварийни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, след като този двигател обра толкова много суперлативи, хората са измислили, ПД, Комън Рейл и т.н.

Не мислите ли, че атмосферните дизели са прекалено стара технология за нова кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, след като този двигател обра толкова много суперлативи, хората са измислили, ПД, Комън Рейл и т.н.

Не мислите ли, че атмосферните дизели са прекалено стара технология за нова кола?

 

Атмосферните дизели са магарета от класа, колега ;) . Ако двигателя не беше добър, нямаше да продължават да го произвеждат. Имам позната с атмосферен дизел на повече от 500 000 км, който не е отварян изобщо - прави си сам изводите. Поздрави!

 

П.П. icko_blicko, честито за колата! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, след като този двигател обра толкова много суперлативи, хората са измислили, ПД, Комън Рейл и т.н.

Не мислите ли, че атмосферните дизели са прекалено стара технология за нова кола?

Атмосферен, ама не е като старите печки с предкамерно горене, а е с директно впръскване.

И бъди сигурен, че този двигател ще изкара много повече километри от турбо версията. Само се замисли защо старите Мерцедеси (бусове и леки коли) изкарват по над милион километра без ремонт. Такъв двигател се пази сам себе си. И да го натискаш не върви, но е добиче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, след като този двигател обра толкова много суперлативи, хората са измислили, ПД, Комън Рейл и т.н.

Не мислите ли, че атмосферните дизели са прекалено стара технология за нова кола?

 

Колега, 1.9SDI е супер двигател за градско и за товарна кола. Изключително прост и надежден. Милион си ги прави. Но не става за гонки. Просто е работяга. Да не говорим колко е некапризен към нафтата. Нещо което нито за PD, нито за Common Rail може да се каже.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От суперлативите които изтъкнахте, разбирам, че двигателя си струва. Важно е да прецениш само дали отговаря на нуждите ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.