Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разглабяне на арматурното табло


simmen

Recommended Posts

Колата е фаворит 91-ва. Тази вечер ми направи впечетление че осветлението на оборотомера ми от едната страна намаля малко и лампата за габаритите не ми свети. Съмнява ме ще или нещо се прекъсна там или са изгорели лампите. Досега обаче не съм разглабял таблото? Някой може ли да опише накратко кое се сваля първо че да неотривам топлата вода, или да каже откъде мога да прочета как се сваля и как се сменят крушките. Търсих тука но май не видях такава тема. Страх ме е да почвам да разивам всичко по таблото понеже доста си подрънква и имам чуството че ако почна на посоки може да не го сглобя после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почваш с двата панела с копчалъците / държат се на по една рапидка / и щифтчета ... малко терсене излиза лявото , но с (-) ва отверака се измъква. Сваляш пластмасата под таблото с уредите , развиваш три болта / в двата края и един около колонката държаща средния панел с копчетата / сваляш капака и отвиваш над таблото с уредите двата болта и си на 90% готов. Остава ти да отвиеш жилото на километража и да изскубеш куплунзите / не се коси няма как да ги сбъркаш после и таблото е на земята .

Успех! Дано съм го обяснил разбираемо , щот ми е лесно след N на брой сваляния , ам с малко късмет и ти ще се справиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да демонтираш по-лесно жилото на километража първо го отвий от скор.кутия и го изтегли с таблото и тогава го развий от него.при монтажа по обратния път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само гледай като вадиш жилото да не падне привода в скоростната кутия че ще трябва да пуснеш тема "как се сваля и разглобява скоростна кутия" ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оле майко, кви отвивания от скоростната кутия кви падания вътре. Толкова ли сложно се сменят кръшки по таблото на Шкодата. На полския Фиат си ги сменях за няколко минути. Тия дни може да пробвам да го разглобя да видя дали ще я сменя. Най-много после да я карам без табло :lol: Или да си кретам без тая лампа :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Снощи остана време да си поиграя с таблото, но така и не можах да го разглобя цялото. Панелите с копчалъците и пластмасата пред таблото ги свалих, но след това по никакъв начин квито и болтове да отвивам не можах да извадя тялото с уредите. Имаше само 2 болта отпред завити надолу който държаха няква пластмаса пред това тяло с уредите, нито тази пластмаса успях да извадя нито уредите. Затова сигнална лапма за габарит повече нямам. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз пластмаса не се пипа ... над таблото с уредите има два болта / на едни ушички / , които се отвиват , с леко повдигане нагоре се вади от шлица на пластмасата издърпва се леко напред и почваш да отвиваш жилото и да сваляш куплунзите ;)

П.П. Предварително освободи жилото на километража от пластмасовите щипки при мотора за да спечелиш малко сантиметри и да го отвиваш от скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.