Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една FSI във форума


Recommended Posts

Здравейте на всички!

Вчера най-после и аз си взех колата, след 59 + 10 дни. Вече почхана да стават много отделни теми за всеки с нова кола, но все пак реших да се похваля.

Моята е Октавия II Elegance, 1.6 FSI /85 kW, 115к.с.

Вчера я взех и съм много доволен. В ET нямаше никакви ядове, минахме бързо и бяха любезни хората. От там газ (до 100км с новия двигател :)) и до 1 часа през ноща. 500км минах само вчера и съм невероятно доволен. Колата върви страхотно. Аз съм карал Пежо до сега съм свикнал на меко возене, но това е нещо дори по-добро. Дупки, шахти, жп прелези... нищо не се усеща. Шумоизолацията е много готина. Минават покрай мен камиони на магистралата и едвам се чува. Изобщо за сега всичко е на ниво. Още не съм и разучил всички копчета, но и това ще стане. А cruise control-а е нещо страхотно. На магистралата като се качиш и забравяш че караш кола. Само се возиш и държиш едвам-едвам волана, колкото да стоиш в платното. Даже в един момент понах да се притеснявам да не ми се притъпят рефлексите и да не мога да реагирам като изскочи някой рацер. До толкова карането е удоволствие, че трябва да полагаш усилие за да запазваш концентрация. Разхода за сега е доста добре, към 6.5. С половин резервоар минах 500км, което за мен е добре. Много готина екстра е Maxi-Dot дисплея. Препоръчвам го на всеки, който купува нова кола. Срещу 200 и няколко лева получаваш двойно по-голям и цветен дисплей на бордовия. Покава ти повече неща и е много по-приятно като караш.

 

Ами това е за сега от мен. Снимки сигурно ще постна чак в понеделник, защото искам да я измия хубаво преди да я снимам, а и събота и неделя по обясними причини :D няма да съм си вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да си я караш! Радвам се,че има още една бензинка тук! ( моята е 1.6 MPI 102 к.с). Интересно ще ми бъде да чуя отзивите ти относно динамиката на мотора.

Определено няма да съжаляваш относно избора на Шкода!

Още веднъж Честито! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, за избора на Шкода наистина се надявам да не съжалявам. И поне първите ми впечатления са мног, много добри. За динамиката на мотора още не мога да кажа много защото гледам да го щадя доста. С около 100 го карам на магистралата и 1-2 пъти до към 110-115, но повече от 3500 оборота ме е страх да вдигам на чисто новия мотор. Но иначе смятам, че си дърпа мотора. Е не е като двулитров, но аз така или иначе не вдигам някакви феноменални скорости по 180-200км/ч. Като се поразработи ще мога да кажа повече. Между другото аз така и не разбрах колко трябва да го разработвам. Всеки различно ми казва. Като я вземах човека каза до 1000км., което ми се вижда малко. Други ми казват до 6-7хил. км, други до първо масло и аз вече се обърках.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Все така да продължава да те радва колата и само хубави емоции да имаш с нея. И като можеш пусни снимки да я видим :mrgreen: .

 

За разработката съм чувал, че 1000-1500 км трябва по-кротичко да я караш, после малко да увеличиш натоварването и чак след смяната на първото масло вече може да я настъпваш здраво. Двигателите, доколкото съм запознат, ги разработват на стенд (5000 км), но все пак по-кротичко в началото.

 

 

П.П. А това, че темите за нови коли стават много, може само да ни радва ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за новата кола...безаварийно каране...ама също ако може да пуснеш някоя снимка..да е видим какво представлява..ако не съм нахален де :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен.Много безаварийни километри и в сервиз да не влиза-освен за обичайната профилактика!

P.S-и на Мarveл e FSI(обаче 2.0-150hp)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм знаел за него. Мислех, че съм само аз. Повечето са с дизели и затова. Иначе двулитровия е много добър, но е скъпичак доста. Много се радвам да чуя, че има и други с такъв мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито,първо провери ли си гумите може би на всички тук се оказаха с поне една атм. повече,провери си и маслото,макар,че е рано още както и антифриза(7лв G12 от ЕТ ама може и да е повече днес ходих гум.стелки от 35-42 ,мрежите и те така,гум-текст 74-92 по спомен)

в книжката ти трябва да пише за разработването макар,че повечето тук поне за дизела казват,че колата се отпушва след първите 4-5000 км

Успех и много безаварийни км. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм знаел за него. Мислех, че съм само аз. Повечето са с дизели и затова. Иначе двулитровия е много добър, но е скъпичак доста. Много се радвам да чуя, че има и други с такъв мотор.

 

Има,има-няма да си самичък на бойното поле! :lol:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, честито. Ако отвориш към края книжката която е за колата а не слушаш разни "специалисти" дето си мислят че много разбират има озаглавена като глава - първите 1500км и след това. Хората са си го написали и те със сигурност знаят най-добре. През първите 1500км не караш на повече от 3/4 от оборотите на предавка а след това настъпваш с кеф. Самият двигател наистина започва да върви малко повече след около 10 000- 15 000км но това е нормално с времето нещата да стават по-улегнали особено и след първата смяна на масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, празно мнение съм пуснал и то на колега с нова кола. :oops: Покорно моля за извинение, грешката ми е коригирана, критиката съм си я направил и отнесъл, а наказателната присъда в бирени единици ще си я понеса безропотно. Честито за принцесата, колега, меко по пътищата да те вози и само на светофар и бензинджийница да се спира. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, честито. Ако отвориш към края книжката която е за колата а не слушаш разни "специалисти" дето си мислят че много разбират има озаглавена като глава - първите 1500км и след това. Хората са си го написали и те със сигурност знаят най-добре. През първите 1500км не караш на повече от 3/4 от оборотите на предавка а след това настъпваш с кеф. Самият двигател наистина започва да върви малко повече след около 10 000- 15 000км но това е нормално с времето нещата да стават по-улегнали особено и след първата смяна на масло.

 

 

Ще я прочета кинижката непременно, но не ми е останало време още. Със сигурност ще интересни неща. Аз например така и не успях да разбера къде има Stop/Pause и т.н на CD-то. Но в събота и неделя ще я прочета книжката и ще снимам колата да пусна снимки. Че сега с тези дъждове не е си работа.

 

3/4 от оборотите не можах точно да го сметна колко е, но гледам повече от 3000 да не вдигам (100км на магистралата), даже на по-бавен път към 2000.

 

Мерси още веднъж на всички за многото приветствия. Ще се радвам при възможност да дойда на някоя среща да се запознаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега! :smt044 Със здраве да си я караш и да и се радваш!

 

Мaxi DOT е много добъра екстра както и автопилота ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.