Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За старите талони


Recommended Posts

От няколко човека вече чувам, че имало случаи на спрени от движение коли при провека, заради стария талон. Някой знае ли по наредба докога е (бил) срокът за подмяната на талоните с нови, понеже ми предстои изкарване на 110Р-а за паради и ретро-ралита, а той е с новите номера, но все още със стар талон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е интересно ама не е публично обявен някакъв срок. Тея дни карах две коли на познати с нови номера са, но със старите талони. Новите номера ги слагат от 2000 г., но новите талони ако са започнали през 2002 г. да ти дават, то важат 5 години, а после явно трябва да се сменят.

 

Намерих този текст от наредба І-45:

§ 4. Използваното "Свидетелство за регистрация на пътно превозно средство" от една част замества свидетелството за регистрация от две части и е валидно до 5 години от датата на утвърждаване на новия образец.

а също:

Глава пета

 

СВИДЕТЕЛСТВО ЗА РЕГИСТРАЦИЯ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И

РЕМАРКЕТАТА, ТЕГЛЕНИ ОТ ТЯХ

 

Чл. 33. (1) (Доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) Свидетелството за регистрация е по образец, утвърден от министъра на вътрешните работи, и се състои от две части, съдържащи данни за превозното средство и собственика, съгласно изискванията на Директива на Съвета 1999/37/ЕС от 29.IV.1999 г.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) Част първа на свидетелството за регистрация служи за идентифициране на превозното средство. Тя удостоверява правото на разпореждане на собственика с превозното средство. Тази част се съхранява от собственика и се носи при използване на превозното средство при необходимост.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) Част първа на свидетелството за регистрация съдържа данни, обозначени с латински букви, съгласно приложение № 3.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) Част втора на свидетелството за регистрация служи за идентифициране на превозното средство при движение по пътищата и се носи от водача винаги при ползването на превозното средство.

(5) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) В свидетелството за регистрация - част втора, се съдържат данните за превозното средство от част първа, необходими при контрол на пътя, съгласно приложение № 4.

 

 

Явно нов рекет се задава след смяната на номерата миналата година и сегашните опашки в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаа, мерси за инфото - явно наистина е изтекъл срока, но интересно, че не се тръби в пресата за това, както преди за номерата - изглежда болшинството коли вече са с нови талони, макар да съм виждал все още в движение из София дори такива със стари номера... надявам се на късмета си заради на факта, че карам "ретро", а не ежедневна кола да мина между капките още месец-два докато успея да й кача основно ремонтирания оригинален мотор и после спокойно да мина през КАТ за смяна на талона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че за смяна на талона само ако ти си собственик няма нужда да караш колата.

 

Раздел II

 

Промени в регистрацията на моторните превозни средства и ремаркетата, теглени от

тях

Чл. 14. (1) Промяна в регистрацията се извършва при изменение на данните за

превозното средство и собственика, посочени в свидетелството за регистрация,

смяна на регистрационния номер и продължаване срока на валидност при временна

регистрация.

(2) Превозното средство се представя задължително за идентификация освен в

случаите на:

1. промяна данните на собственика в документа за самоличност или в регистрацията

на стопанския субект без смяна на собствеността;

2. подмяна на свидетелството за регистрация при запазване на собствеността;

3. (изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) издаване на дубликат на свидетелството за

регистрация при загубване на част втора от него;

4. продължаване срока на валидност при временна регистрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ценно инфо, мерси - ще пробвам да мина през КАТ само с талона рано някоя сутрин преди работа, па да видим какво ще стане - дано само няма големи опашки още при отварянето на гишето, че тогава ще трябва да се моля на шефа да ме освободи поне за половин ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да стане - пиши като минеш кви са опашките, щото аз ще купувам кола и ще трябва да минавам за регистрация. Аз пък ще питам и един катаджия за положението със старите талони, срока за смяна и санкциите. Да се спират от движение колите за това ми се струва прекалено, още повече с тия огромни опашки в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:roll: И аз съм с новите табели и стария талон. :oops: Мерси за полезното инфо...ще трябва да се редя в кат очевидно :( .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвайте се, не е изтекъл срока. Сега намерих това http://www.rta.government.bg/a_uslugi/dpps/final.html

а и в наредбата І-45 пише прието бр. 105 от 2002 на ДВ, в сила от 08.12 2003 г., така че срока от 5 години става до 8 декември 2008 г.

 

Значи ако се заядат за спиране от движение Мите казваш им че срока е до края на 2008 и ако ти пишат акт за стар талот ще ги съдиш и ще платят (става въпрос за МВР) и разходите по делото.

А, и не чакайте последния срок за смяна, сменете си ги по-отрано, все пак не е нужно да се кара колата и е само 2-3 часа висене по опашки и 9 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер, какво ли щяхме да правим без теб :) Лично аз смятам да мина през КАТ по време на лятната си отпуска, след като съм сменил вече и мотора, за да ми впишат в новия талон номера му и да не се налага да ходя 2-ри път

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.