Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

VW goup СЕРВИЗ !!


Recommended Posts

СЕРВИЗИТЕ на VW обслужват коли на VW груп в това число и на шкода

http://www.porschebulgaria.bg/volkswagen/dealers.html

 

Някой да каже ако има впечатления как се справят с шкодите в тези сервизи..Стига този монопол на ЕУРАТЕК в сервиза, време е да видим как работи конкуренцияна...

Има нов център в Плевен доста модерен и качествен, ако някой е ходил там да каже впечатленията си !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра новина, дано да е хубава работа, ама не и българска :D Виднага бих отишъл да видя за какво става въпрос но да чукна на дърво се надявам да нямам проблеми и да ходя, иначе следващата ми смяна на масло е след 3000км. Ако някой отиде веднага да сподели как е що е какво прявят и разбира се орентировачни цени !!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чул Порше да обслужват Шкоди. Не съм и впечатлен от обслужването там де. Докато карах фолксваген 1 година ходих в порше и не мога да кажа добра дума. Същото чакане, размотаване, не могат да установят проблема...А смяната на масло беше 400лв....Ама това беше и точно след откриването, та викам може още да не са сработили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

400 ЛЕВА :?: :?: :?: :smt034 Аз толкова взимам заплата :smt019 ЧЕ не можеш ли да си източиш сам маслоо и да си сипеш новото? та един маслен филтър се сменя за по-малко от 5 минути :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

400 ЛЕВА :?: :?: :?: :smt034 Аз толкова взимам заплата :smt019 ЧЕ не можеш ли да си източиш сам маслоо и да си сипеш новото? та един маслен филтър се сменя за по-малко от 5 минути :!:

 

 

Ако е в гаранция колата трябва да отиде в оторизиран сервиз, за да важи гаранцията . Предполагам е такъв случая и при колегата. Невярвам да е дал тези 400лв. от сърце,но какво да се прави ,като живота го е принудил. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

160 лева на новата Октавия..... то само маслото и е 25лв литъра.... ама който е решил какво кола ще кара трябва да си е сметнал и тези разходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тези 400лв са включени всички консумативи, които се сменят на 30 000км. Но както и да го погледнеш си е цифра. Въпросът не е в парите, а в това, че имаш запазен час, но колата не влиза веднага и след половин или айде 1 час да си я вземеш, ами чакаш поне половин ден за тази услуга и накрая плащаш като пич. Парите не съм си ги вадил от джоба, та и 1000 да са се ми е тая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим обслужването ни не е на нивото на парите които оставяме. А някой да знае дали някоя марка в БГ дава сервизни коли ако ремонта на твоя изисква по-дълго време, например 1 седмица???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да знае дали някоя марка в БГ дава сервизни коли ако ремонта на твоя изисква по-дълго време, например 1 седмица???

 

Дилърите на Дачия дават оборотни коли, докато твоята е в сервиза ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така съм чувал но ми е странно-най-евтините нови коли ти дават да си ползваш друга пък ако ти се скапе S-класа ходи да дупчиш билети в тролей 5-ца ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така съм чувал но ми е странно-най-евтините нови коли ти дават да си ползваш друга пък ако ти се скапе S-класа ходи да дупчиш билети в тролей 5-ца ;)

 

Само за момент си представих как отивам в сервиза за смяна на консумативи с чисто новата ми кола (Мерцедес например) и поради невъзможността ремонта да се извърши в същия ден ( а колата е разглобена) те пращат в къщи пеш (с трамвай, тролей било то и с жълтурко пак няма да умирам от кеф)

 

С две думи :НЕАМ ДУМИ Добре дошли в България :smt039

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава новина, но не и за нови коли, който са в гаранция, така че монопола си остава. Иначе в техните сервизи съм виждал и шкоди, говоря за сервиза VW Център - София ж.к. „Овча купел. Там съм ремонтирал старото си Пасатче и мога да кажа че съм много доволен. Дори хората слагаха найлон по шофьорската седалка да не изцапат 18 годишната дамаска :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ние имаме представител от нашия форум, който е приемчик в Порше - Spido Rapido. Какво е обслужването там обаче - не зная.

 

Мога да споделя само впечатленията си от сервизите на Автомотор (Citroen), Toyota, Аутофранс 3000(Рено;Дачия) и KIA (Subaro):

 

На първо място според мен са Автомотор и Toyota - отличен! Винаги коректни, любезни и интелигентни хора работят там. Който си купи Citroen или Toyota, няма да има проблем с поддръжката. Може да се каже, че стандартът е европейски, клиентът се чувства цар.

 

Сервиза на Киа - среден 3. Върнаха ми Субаруто с кал до средата на вратите. Нали се сещате - имало е Off-road, на гърба на клиента. За мен сервиз, който дава колите, които обслужва, да се правят в гаражи в Горублане, Волуяк, Орландовци и Гуляновци, не е сервиз. Ако искам да си дам колата на някой бахчованджия, ще отида директно при него, защо трябва да ми взимат 50% (най-малко)комисионна за тази работа?

 

Аутофранс 3000 - слаб! Едно Рено Меган стоя цял месец за смяна на корпуса на страничното огледало, при положение, че е в наличност! Няколко пъти взимам колата в плачевно състояние - седалките смъкнати, вътре чоплени семки, навсякъде бял прах (от шлайфането). Първият път не повярвах на очите си. Вторият обаче разбрах, че това е практика. Оказа се, че човекът от когото исках да се оплача е човекът на който трябва да се оплача! Въобще - плач и скъцане със зъби!

 

За Еуратек ми е интересно да чуя нещо - нямам лични впечатления, никога не съм ходил там, Шкодите си ги правим сами : ) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвал съм си мнението относно сервизът на Порше БГ! Който не ми вярва нека пробва и после да сподели :lol: Пожелавам ви успех ;) А ако все пак не ви се рискува ще потретя казаното - Не съм сервизирал Шкода там, а друга кола от VW group и определено не съм доволен от обслужването!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за момент си представих как отивам в сервиза за смяна на консумативи с чисто новата ми кола (Мерцедес например) и поради невъзможността ремонта да се извърши в същия ден ( а колата е разглобена) те пращат в къщи пеш (с трамвай, тролей било то и с жълтурко пак няма да умирам от кеф)

Зависи кой колко автомобила има ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...
че то май шкода са купили в Плевен място за строеж на шоурум...да му мислят фолксвагените...)))) smile187

Дай малко повече информация за това ако знаеш нещо ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя само впечатленията си от сервизите на Автомотор (Citroen), Toyota, Аутофранс 3000(Рено;Дачия) и KIA (Subaro):

 

На първо място според мен са Автомотор и Toyota - отличен! Винаги коректни, любезни и интелигентни хора работят там. Който си купи Citroen или Toyota, няма да има проблем с поддръжката. Може да се каже, че стандартът е европейски, клиентът се чувства цар.

 

Не знам как точно си доволен от Автомотор - преди 2 седмици трябваше да се вземе ново дясно огледало за Ксара Пикасо. Там струва 340лв и трябва да си вземеш някакви болтове, щото били други + 1.30лв (други са, защото вече не са от първите партиди, а се правят в Турция и резбите са пластмасови, а не метални). И ни казаха, че нямат човек да го сложи сега. И разбира се когато казахме, че не ни е нужен друг да го слага пича ми заяви снизходително, че няма да можем да си го сложим сами!!! Абе я си ..... - цялото огледало се държи на 3 винтчета, а управлението на огледалото и подгряването са на един куплунг, който няма как да го сбъркаш при свързване.

Разбира се тази "услуга" щеше да ни струва пари и незнайно колко време.

Ден по-късно се обадихме в Тех-ко и същото огледало можехме да го вземем за 140лв, вярно с отстъпка. Монтирахме го за 7 минути, щото трябваше да го взема от багажника новото и да сменим капака отгоре с оригиналния, за да не се боядисва.

 

Я ми кажи сега - кое на Автомотор е на ниво - държат се надменно с клиента, имат превисока цена и са заети! Хайде, зает може да бъде абсолютно всеки сервиз като ги уцелиш в такъв момент и от това мога да се откажа, но как ще компенсират отношението и цената????? smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...днес пробвах. Пича каза, че "по принцип" ремонтират само ауди и фолсваген . Питах го дали може да сме безпринципни, ама каза, че не може. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мога да ви изкажа мнение по-скоро ще дам пример съвсем скорошен...

Шефа има един Jumper и наскоро му дойде време за смяна на маслото, изтече му гаранцията и съответно не го е карал в Автомотор и добре че..

След като отви пробката изтече 1 кофа редка грес :evil: - маслото не му беше сменяно никога за всичките му 120 000 км. :!: Само си представете какво правят... Прибират парите за маслото и за смяната и не правят нищо по колата ти. :!: Не съм сигурен дали това е само тяхна практика или повечето гаранционни сервизи правят така... :evil: Няма да се впечетля от нищо вече :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като отви пробката изтече 1 кофа редка грес - маслото не му беше сменяно никога за всичките му 12 000 км.

 

според теб за 12 000 км колко пъти се сменя маслото на една кола??? според мен се сменя към 0.8 пъти :mrgreen: или казано на БГ на 15 000км се сменя маслото на повечето нови гаранционни коли!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.