Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Интересна случка на бензиностанция


Recommended Posts

... Ти май си правиш някаква духовна ч...я от това че бензина е над 2лв??? Ми дай да го правим бензина 5лв и всички на ГТ хем няма задръствания, хем с повече билетчета ще им вдигнат и заплатите...

 

Малко спам...

Не че си правя душевни изпразвания (принципно, никога не ми е пукало от цената на бензина/дизела - като ми трябва - пълня и това е! - не че ще ми е гадно ако е 1 лев ;) ), но са ми интересни хората, които купуват коли и искат да ги карат, а се мръщят на цената на бензина. След като човек има кола - трябва да е наясно с разходите, нали? А цената, че е по-висока от други места - така е, спор няма. Но това съпоставяне със заплатите не е коректно, защото цената на бензина не се определя от заплащането в държавата. В споменатото уса, бензина е по-евтин, но там 200 км. на ден са нищо. В Бг ходя 2 пъти на месец до бензиностанцията, а там се зарежда на 4-5 дни :mrgreen: Без коментар, нали?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • adrian_m

    12

  • izov

    5

  • PRR

    5

  • Data_StReaM

    5

Най-много писали в темата

Ама като почнете с някакви изказвания, които са супер недомислени и падам...

 

200км на ден! Може и някъде някои хора да го правят, но това не е масово! Казвам ти го и от личен опит там и от опит на мои близки. Там разходите да имаш автомобил са по-малки отколкото тука и то като сравним цените директно! Да не говорим за разликата в стандарта. Спомням си за една обикновена продавачка в магазин, която караше чисто нова Хонда Акорд и определено никой мъж не й я беше купил ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама като почнете с някакви изказвания, които са супер недомислени и падам...

 

200км на ден! Може и някъде някои хора да го правят, но това не е масово! Казвам ти го и от личен опит там и от опит на мои близки. Там разходите да имаш автомобил са по-малки отколкото тука и то като сравним цените директно! Да не говорим за разликата в стандарта. Спомням си за една обикновена продавачка в магазин, която караше чисто нова Хонда Акорд и определено никой мъж не й я беше купил ;)

 

За теб може и да е невероятно, но е факт, че тези километри не са много. Да оставим на страна, че и двигателите са прилично голями (и това е втората причина да зареждаш на 4-5 дни). 55 мили може да ти е до работата. Излизаш да хапнеш на обяд...пак 10-15 мили... Би ли сметнал, колко км. са това? Разбира се има хора, които работят и близко, но много хора, за 1$/ч повече се местят с по 10-15 мили по-далеч. Това, че някоя продавачка може да си позволи нова кола - ми разбира се - в уса, живота е на кредит, но в крайна сметка плащаш като поп. Банките ти съдират няколко кожи, а не една! Примери, колкото щеш, но не е за това темата. Въпреки, че в уса, клиента е цар, никъде не ти сипват бензин, а се обслужваш сам... Това е факт! А има и много места, където си плащаш първо и после наливаш!!! Мен лично това ме учудва ;) А там, виждам личен опит даже имаш, обслужването е на доста високо ниво. Просто ми е чудно, хората искат да са обслужвани от усмихнати продавачи, а се мръщят като стане дума за бакшиш. Разбира се, че не сме длъжни да даваме бакшиш за нещо, което е нормално да се случва, но постоянно виждам примери и сравнения с Гърция, Турция и къде ли не...а там дават бакшиш, а явно при нас не е приято ;) Но който е работил на такова място (не само бензиностанция) знае, че се разчита на бакшиша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко спам...

Не че си правя душевни изпразвания (принципно, никога не ми е пукало от цената на бензина/дизела - като ми трябва - пълня и това е! - не че ще ми е гадно ако е 1 лев ;) ), но са ми интересни хората, които купуват коли и искат да ги карат, а се мръщят на цената на бензина. След като човек има кола - трябва да е наясно с разходите, нали? А цената, че е по-висока от други места - така е, спор няма. Но това съпоставяне със заплатите не е коректно, защото цената на бензина не се определя от заплащането в държавата. В споменатото уса, бензина е по-евтин, но там 200 км. на ден са нищо. В Бг ходя 2 пъти на месец до бензиностанцията, а там се зарежда на 4-5 дни :mrgreen: Без коментар, нали?...

 

 

Ами разбира се, и аз карам новата Октавия която за много хора е лукс, за мен е просто автомобил за придвижване. И съм и сметнал и всички разходи. Но мога да ти кажа че в чужбина е по-удобно, по-бързо и в доста случаи по-евтино да се придвижваш с метро !!!!! И аз бих се придвижвал така но отсечката Булбанк - Люлин за момента не ми върши никаква работа.

Но твоята логика е логика на примирението, типично по комунистически - дават ти нещо и едва ли не нямаш право на избор и взимаш това което можеш. В една нормална демокрация хората се борят за своите права и по-големи възможности. Ако за всичко така казваме-ако ти е скъп бензина не си купувай кола ще стане страшно. Ами ако направят още по-скъпи храните, парно, здравеопазване.... или ако не можем да си ги позволим да се откажем от тях...и тогава какво правим???

Ти явно не пътуваш далеч, но моята а и на много други хора вече работата е свързана с доста пътуване. Ти сега си си сметнал разходите, ами ако някой ден се наложи да ходиш по 2 пъти в седмицата в бензиностанцията??? Пак ли така ще си си доволен и ще си плащаш или ще искаш по-разумни цени на горивата???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве незнам на кой логиката е комунистическа, ма ти сцепи мрака - все едно слушам шофьорите дето сега стачкуват - данъка бил висок, заплатите ниски и всякви такива - ето това според теб е демокрация предполагам.Ма хайде аз дето мисля и аз малк опо комунистически да попитам: аз се возя в тоя транспорт, аз плащам данъци - хората искат увеличения и облаги - всичко добре до тука . Обаче аз какво печеля от това - ще се подобри транспорта ли?

Или ще карат спазвайки закона? Или по нови рейсове? Ми то и аз мога да преливам пари от едно място в друго и да потушавам стачките и да вдигам такси и налози. Примера е малк овън от темата, но да с евърнем към проблемата.

Имаш крава - пиеш мляко.

Аз може да искам и бензина да стане 10 стотинки - да ходя да стачкувам ли?

Мога и данъци да не плащам - нали?

Дали някой ша ми обърне внимание на мене, че аз работя някаква работа за 200 лв. имам кола дето постоянно гълта манга, имам 2 ГСМ ходя по кръчмите и да ревна ма бензина скъп. Или парното скъпо - аз как да го ползвам. Ми начините са два - искаш да живееш с парно и кола - сядаш си на гъза и работиш за да поддържаш тоя стандарт на живот. Ако ли не - почваш да се вайкаш. Честно твоето мислене ми прилича на комунистическо и доста хора в тая държава не могат още да осъзнаят, че нещата не са както преди 89 - всичко да е даденост.

Има една приказка за братска Америка - "Страната на неограничените възможности ...".

Въ един филм (не му помня името) един пич я допълни - "Стига да отидеш на работа!"

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих формулирал по друд начин - на коойто не му харесва тук сега вече лесно може да се изнесе в по-бяла държава, където всеки труд се цени, независимо дали човек се е ориентирал добре на младини в избора на професия и не е нужно да имаш връзки, да измамиш някого и т.н... а то и как да се ориентираш, като у нас всичко се променя и нищо не е сигурно - трябва да си баба Ванга или да имаш вътрешно инфо от високо ниво накъде ще избият в близките години политиката и икономиката (доколкото я има у нас). Ето например когато записах първото си висше в началото на 90-те у нас металургията все още беше хит и там се изкарваха много пари, но всички знаем какво се случи после и аз практически изгубих в изучаването й няколко години от живота си, през които пък други хора правеха бизнес и натрупаха пачки... после разбира се се преквалифицирах и известно време бях програмист като Хамсията, ама нещо много не ми идваше отвътре тая работа, затова сега бъхтам за некви никви кинти и карам над 10 годишна Фелиция. Не смятам, че скоро ще успеем да я оправим тази наша държава, така че като поотрасне малко сина вероятно ще се изнесем някъде, където независимо дали си политик, програмист или прост чистач можеш да имаш нормален жизнен стандарт и да караш нова кола например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се отклонихме...

 

Иначе по темата - не мисля, че хората, които работят на бензиностанция трябва да очакват бакшиш, ако не са били любезни и усмихнати, не са ти проверили гумите или пък не са ти измили стъклата.

 

Иначе по логиката с бакшишите трябва да оставяме и на продавачките в магазините, и когато си купуваме вестници и когато си плащаме сметките....

 

Все пак нали работят за някаква заплата и част от парите, които плащаме за продукта или услугата отиват точно там. Да не говорим, че обслужването в БГ е на отвратително ниво! Много рядко попадам на добро обслужване и чак започвам да ставам мнителен, когато някой е прекалено любезен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми точно в това се състои порочният кръг - те са нелюбезни, понеже взимат малко пари, а работата им е тежка и уморителна. За да бъдат по-приветливи трябва да се преструват по цял ден, сякаш животът им е щастлив и задоволен - хич не е лесно това, особено към края на работния ден, когато са вече скапани от умора.

Колкото до бакшишите - да, и продавачките получават бакшиши. Имам една позната, която преди работеше в тропс къща (не келнерка, а на каса), а сега е касиерка на бензиностанция и се хвалеше, че някой клиенти са доста щедри... от друга страна, ако примерно аз с моя доход тръгна да оставям бакшиш навсякъде и освен това да давам милостиня на всички просяци по кръстовищата, самият аз скоро ще стана просяк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема като безкрайно други...няма край...все има за нещо да се говори...кой от какво е изпатил..от коя бензиностанция..но това си е то..от света може да се очаква всичко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно щото със ОМВ работиме, мога да кажа за тях.

Загледайте се по бензиностанциите какво е-на стените бележки от сорта "Касиери!!!Бъдете любезни с клиентите!!! Глоба 20 лв!!!".На касите същите бележки... в кенефите подобни, но със задължение да чистят.На компютрите подобни, абе въобще служителите се третират като абсолютни идиоти и са глобявани за какво ли не.Дилърите по станциите също са глобявани, примерно за ниски резултати... имат по един фотоапарат и трябва да щракат каквото им кажат от централния офис всеки ден и да изпращат снимките за преглед.Това трябва да става за определено време, иначе глоба.

Та въпреки че едва ли не са длъжни под заплахата от глоба да са усмихнати непрекъснато и имат и камери и прочее, точно в ОМВ са най киселите служители.Ами нормално, ако мене непрестанно ми натякваха да си върша по добре работата и ме глобяваха за щяло и нещяло, и аз нямаше да си обичам работата и щях да съм кисел.

 

Докато в Шел никога не съм виждал бележки по стените и по касите, но там служителите са доста по любезни.Предлагат ми сами за гумите и маслото и въобще не ме питат за прозорците, ако са наистина мръсни.На касите също са любезни, не ме питат на коя колонка съм заредил а винаги знаят колко ми е сметката без да съм си отворил устата (как ли го правят!?!?), докато в ОМВ всеки път трябва да се пружа през щандовете да видя номера на колонката на която съм спрял, а пък съм силно късоглед и ако номера не е написан с голяма цифра е абсурд.Единствено на Шел малко е досадно всеки път да ми предлагат Смарт карта, но това им е работата...

 

На лукойл въобще не ходя, щото там никой не ми зарежда колата (дори когато са свободни).Аз не искам да си я зареждам сам, щото изпаренията ме замайват.Гледам да стоя по далече от колонките.Интересувал съм се и на запад ако помолиш служител от станцията, ще ти зареди.

 

Петрол около нас просто няма наблизо и нямам впечатления.

 

Между другото, не ви препоръчвам да си помпате гумите на бензиностанция.Проверявайте само налягане ако се съмнявате и нямате манометър.Манометрите им масово са неизправни-примерно на десетина различни бензиностанции в продължение на месец проверявам гумите и винаги предна дясна показва различни стойности от 1.8 до 2.0.Аз я помпам до 2.2.Следващия път пак така.И колата непрекъснато тегли наляво.

 

Един ден спирам на една гумаджииница и ми дадоха да си помпя гумите, а техния манометър беше много скъп и професионален... Оказа се че предна дясна е 3.0 !!! А лявата е 1.4.При положение че часове преди това на един Шел ги напомпах на 2.2 и двете.Спаднах я, напомпих си ги на 2.2 и спря да тегли моментално.Гумаджията се поинтересува защо е така, обясних му и той ме пита-А съска ли като мериш налягане с техния манометър-викам, съска винаги.И той обясни че вентилите ми са различни, а на техния уред му е разбит накрайника, затова манометъра им дава големи разлики..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Vloo и аз като че ли сме работили на бензиностанция,а някой друг от Вас?

Дотук много обиди за работещите и само Вие сте умниците ,всичко можете, а ония са киселици ,простаци и т.н.

Ами кажете къде и какво работите за да видим Вашата работа.

Когато миналата година ми се наложи да работя това на OMV бензиностанция изкарах 13 дежурства и ми се случиха точно такива неща за които плюете.Как да работиш като както е написано от колегата Frisco отвсякъде те юркат-отиваш на работа и там в един преграден коридор и 4 единични гардеробчета /за по 4 човека едното и аз ходех с работни дрехи с колата и даже ядех в нея/ се преобличат смените и мъже и жени ,чистиш целия район точно когато към 7.30 -8.30 има много клиенти,всеки бърза,подвикне ти нещо така че не можеш да разбереш ,а после се сърди ,че го гониш да се уточните.Но през това време и други те викат ,други ти дават ключове ,а районният менижър те пита защо не си почистил килимчетата на входа.Идва един и ми казва за 20 лв.,почвам да сипвам ,но друг спира и почва да ме пита нещо ,държа си пистолета и когато погледнах-90 лв.Тичам ,търся човека ,моля го да се разберем и той излезе с мен навън ,успокои ме и плати.Следващите часове ми се видяха безкрайни.Следващото дежурство в 9.00 идва Форд Торнео ,казва ми колко нафта от по скъпата /спринтер/ и тръгва да плаща.Как съм объркал съм налял бензин и идва и ме пита какво съм сипал ,а аз не мога да се сетя.Избутваме колата ,опитваме да източим ,но не става.Викам пътна помощ и в сервиз .Занесох туби та изляха какво се е омешало /още имам от него/ и влезнах със 164 лв.

Разбрах ,че от мен не става бензинджия и напуснах.

Като се въртяха цифрите имах чувство как те омайва,а те са електронни и поне аз понякога се обърквах .За газифицираните коли-какви ли не изпълнения на зарядния винтил-на маркучи,на калници на брони ,отдолу под колата и за да заредиш трябва на коляно да се опреш на земята,в купето , в багажника ,на един пикап над кабината.На другите коли капачки какви ли не,закачващи се ,на синджири,на пластмасови ленти,на пружини,-за тези дни какво ли не видях.За клиентите-и такива с уважение към труда ти ,и такива с пълно презрение.

За манометрите-да наистина са с различни показания,с повредени бутони,счупени стъкла,но мислите ли ,че това е направено от работещите?А колко пъти от тези които си мият колите дойде и вземе гъбата с която се мият стъклата и иде и си мие тасовете и мърсотията по купето и после като идеш и измият стъклото и то стане на петна от маслото и др. и не виждаш хубаво през него.

За тези колеги които само плюят-идете и работете само един месец,да ви платят по 10 лв на дежурство за 12 часа ,а ако не вземеш бакшиш ,как Ви се струва?А за 20 такова дежурства-200 лв.Имаше нахални колеги които какви ли не прийоми праваха само за да им дадат .Аз не можех /и сега са ми неприятни такива/да правя това и най много с 11 лв съм си тръгвал ,в повечето случаи с 6-9 лв.Удържаха ми и за изчезнали шишета с масло от щандовете вътре ,независимо ,че бях постоянно навън!

 

Та така колеги ,само когато човек е правил нещо ,само тогава може да критикува и то при условие ,че извършеното от него е почти безгрешка,защото безгрешни няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е че човек или става за дадена работа или не!!! Не казвам че всички тези които са го работили не стават но всеки знае за какво става въпрос и сам си преценява риска дали да се захване.

без да ми се сърдят хората от провинцията но те станаха прекалено в софия и са готови да работят за по-малко пари а с това се разваля и качеството на продукцията. както казва братовчед ми в любимата на всички ви USA VW-тата се правят в Мексико и общо взето нямат нищо общо с немското качество и са пълни боклуци.

Така ще е и в БГ. Докато има хора които да работят за 200лв бензиностанциите ще им ги плащат и пак ще си измиват ръцете с тях. Но ако станат по 800-1000 пак може да има но ще са толкова малко че изобщо няма да правим тема във форума за тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве незнам на кой логиката е комунистическа, ма ти сцепи мрака - все едно слушам шофьорите дето сега стачкуват - данъка бил висок, заплатите ниски и всякви такива - ето това според теб е демокрация предполагам.Ма хайде аз дето мисля и аз малк опо комунистически да попитам: аз се возя в тоя транспорт, аз плащам данъци - хората искат увеличения и облаги - всичко добре до тука . Обаче аз какво печеля от това - ще се подобри транспорта ли?

Или ще карат спазвайки закона? Или по нови рейсове? Ми то и аз мога да преливам пари от едно място в друго и да потушавам стачките и да вдигам такси и налози. Примера е малк овън от темата, но да с евърнем към проблемата.

Имаш крава - пиеш мляко.

Аз може да искам и бензина да стане 10 стотинки - да ходя да стачкувам ли?

Дали някой ша ми обърне внимание на мене, че аз работя някаква работа за 200 лв. имам кола дето постоянно гълта манга, имам 2 ГСМ ходя по кръчмите и да ревна ма бензина скъп. Или парното скъпо - аз как да го ползвам. Ми начините са два - искаш да живееш с парно и кола - сядаш си на гъза и работиш за да поддържаш тоя стандарт на живот. Ако ли не - почваш да се вайкаш. Честно твоето мислене ми прилича на комунистическо и доста хора в тая държава не могат още да осъзнаят, че нещата не са както преди 89 - всичко да е даденост.

Има една приказка за братска Америка - "Страната на неограничените възможности ...".

 

 

Поздрави

 

 

Абе и ти сцепи мрака. Разбира се че шофьорите са си прави за себе си. Имат смелост да се изправят пред държавата и да кажат че не ги устройва сегашното положение-ако това не е демокрация кое е?. А някой хора са готови цял живат да живеят като мишки само и само да им дават някакви парички да преживяват.

Мога да ти кажа че много хора които сега са си взели някакви бараки се правят на големи шофьори и често пренебрегват тези хора все едно никога не са се возили на ГТ или няма пак да го правят. А и ти явно не си слушал добре, защото едно от исканията им беше да се докарат по-хубави коли и повече проверки за гратисчии. Не шофьорите скапват колите ами хората- те чупат и драскат каквото им попадне пред очите, бил съм свидетел как чисто нови рейсове стават на кайма, особено след мачове.

А за съдането на гъза да работиш-лошо няма но какво ще кажеш за половината професори например??? познавам достатъчно имена в тези среди които са дали и продължават да откриват нови и нови неща за световната наука и все пак се дундуркат в маршрутките и според теб това е нормално???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За последно, че и тука и .........на темата:)

До всички работили на бензиностанции, автомивки и всякакви други места, на който все някой друг е виновен.

Да знаете, че и хората дето идват по тия места да използват услугите в по голямат си част и те работят.

Аз не съм чувал да има лесна работа - ако имаше предполагам всички щяхме да сме там.

Така, че мисля всички знаеме, че не е лесно, че не всеки път зависи от самия служител нещата -, но моля ви не се изкарвайте най-онеправданите - вкарйна сметка си отишъл там да работиш по една или друга причина.

Оттам нататък си е личен избор как ще продължи развитието ти - дали ще бучиш за безумията в рабоатта ти или ще си траеш и ще си вземаш мангата и ще се оправдаваш с други.

А това с професорите - ми аз не съм професор, предполагм и повечето тука не са, но имат висше образование.Аз също, но не работя това по което 10 години съм учил - защо е вече една друга тема. но след малко търсене разбрах , че мога да си умра ей тъй чакайки.

Еми не ми изнася - преквалифицирах се по един или друг начин - възможности хиляди - това, че нямало работа - аре добре.

Номера е, че аз вечер се прибирам и в главата ми са още нещата от рабоата и мисля за другия ден и тем подобни глупости - аз съм си го избрал и съм доволен от професията и от заплащането. Но не мога да разбера, защо трябва да се изкарва една или друга професия по трудна или по лесна. Е няма сравнение - сравнение може да има по заплащане. Професии различни - оплаквания различни- трудности хиляди - но вечно има хора дето все са недоволни - най -вече шофьори, таксиджии и тем подобни - ми трудно е знам - ма на всички ни е трудно бахти - едно голямо мрънкане трябва да настане колко ни е трудно.

А това със хората от провинцията - аз съм от провинцията - и не се оплаквам от интерес от софииските фирми.

Това, че идват хора от провинцията няма нищо лошо - аз му казвам конкуренция на пазара на труда.

А за колко го прави и как го прави - всеки , който наема работници си поема риска.

Това как всеки по отделно оценява труда си си - това трябва да ти е и целта, а не да казвате кой за колко работил.

Ми като искаш не 200, а 500, работиш друга работа - явно има хора дето рабоятта за 200, а на тебе не ти изнася.

Ми или не я работиш тая работа или правиш така, че да покажеш че заслужаваш тия 500, на които се оценяваш.

Така, че не се засягайте - ама който търси намира - няма оправдание за млад човек да седне да хленчи.

 

Забравих за исканията на шофьорите: И аз искам да работя на най-новите компютри - за да си подобря работата предполагам.

Ама те искат нови рейсове за да се чувстват по добре може би - да им е по лесно.

Може и да мислят и за пътниците дето возят - ма аз досега не съм видял такова нещо - давама пример - пресен от вчера - спира на 30-40- метра от спирката и намалява леко за да могат да скокнат хората!!!! Спира на средата на кръстовището да слизат!!!

Спира в най лявата лента да слизат хората!!!

Значи само казват ако може бус лентите да се спазват - добре ма половината не карат по тях.

По скоро им е редовно оправдание - ми стачкувайте за това като причина - не можете да си спазвате графика!!!

Значи много сме силни да търсим други виновни.

Грее ме мене лато им вземат нови мачини и те понеже да си ги пазят - заковат люковете че да не се пълни с вода автобуса;)

Е извинявайте, ма не автобуса, а главата ще му счупя.

Или 30 стотинки да ти отвори предната врата до него - оня ден го даваха.

15 години съм живял в дападжииски блок - мисля, че добре познавам тая порода хора - не казвам, че не стават ма си имат собственмо мнение;)

 

 

 

Поздрави

 

ПП: По телевизията даваха един циганин и го питат има ли работа във вашия град.

И той : "Ми няма, няма никаква работа!"

Журналистката : "А ти търси ли? Ходи ли в Бюрото по труда?"

Той: "Ми не!!!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не по темата!!!!!!! Но ми стана тъпо с тея квалификации (явно недоизкоренени) за хората от провинцията. Аз споделям мнението, написано от един доста известен човек... "Всичко, което е далеч от Морето е провинция!" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то на всички стана ясно че си от провинцията, лошо няма чи си дошъл да работиш тук, всеки може да ходи където иска. Но ти и да взимаш 1000лв мислиш ли че е равносилно на твоята квалификация в друга страна на Ес където би взимал 5000??? щом това те удоволетворява добре, но с твоето мислене винаги ще има ниски заплати. Не че аз се оплаквам от моето положение, както вече ти казах, моето е повече от високо за БГ стандарта, идеята ми е на всички да се вдигне нивото и на тези на бензиноколонките за да може хем да са доволни те хем клиентите. :smt031

между другото не искам да ставам банален с други примери но веригата Happy с право носи името си и най-задръстения човек ще му стане приятно от готините хора които постоянно се усмихват... ето това за мен е качествено обслужване и начин да си изкараш големи бакшиши, защото и там заплатите не са свръх високи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много разводнихме , а темата е за бира да седнем и да се разправяме.

За това за последно - аз не се хваля, че съм от провинцията - аз съм си оттам, а и не смятам както каза по-горния пост, че София не е в провинцията.

За мене това е нещо нормално и не го приемам за комплекс - но доста хора му обръщат внимание, а не виждам защо.

Още повече аз плащам данъци в този град и такси и не се смятам за човек дошъл да експлоатирам града.

За да си вършиш работата не те питат от къде си , а какво можеш.

За мене причините да работя тука са други - свързани с виждането ми за развитие в професионален план.

Кой колко взема си е до нуждите на човек - аз може да вземам и 500 и да съм доволен и щастлив.

А това, че в ЕС вземали 5х от мене - ми да са живи и здрави - като гледам доста народ се изнася на там - личен избор - аз съм избрал да работя тук.

Това,ч е тука е някаква малоумна обстановка ( говоря за цялата страна) не са виновни хората, които работят - тва е етап който трябва да преодолеем - ма няма да стане отвъднъж на всички да се вдигне стандарта - трябва да се работи по- въпроса.

Всички искат така като описваш спор няма - ма няма как с магическа пръчка е сега в неделя с едни избори или една стачка и да се оправи.

Всеки търси мекото и лекото - ма не е тва начина - макар, че то на нас си ни е в кръвта.

Аре живи здрави - на по бира мое да поспорим - тука сопамихме като за световно

:smt013 :smt013 :smt013

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм да тя темата и случката беше моя но като тръгне един да измени малко и всички неусетно си пишат за други неща вместо този да си направи нова тема, например - трябва ли бакшиш за бензинджийте :) или защо някои живеят добре, други мизерно... те тия политическите теми са безкрайни.

и все пак говорим някой да разказва интересни случки свързани с неизбежните посещения на бензиностанции. аз мога и да разкажа за един приятел дето бачкаше сам в една забутана в младост 4, там освен че нямаше никакъв контрол, през деня като не му се бачка затваря, вечер пък редовно си пиехме и си правехме купони. За сметка на това горивото беше пълен боклук и все пак ако няма контрол от собствениците къде е държавата в такива моменти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то на всички стана ясно че си от провинцията...

 

Ей,

Стига сте делили България на провинция и столица! Напоследък в София има повече "селяни" отколкото в провинцията (BTW - знаете какво имам предвид под "селянин"!). Ще почна да търкам всички постове в които се дели България по този начин!

 

Иначе който иска дава, който не иска не дава бакшиш. Ако съм доволен от обслужването давам. Ако не съм не давам. Дори миналия месец дадох пък след това за малко да се върна да пребия тъпото к...ле на бензиностанцията - не ми беше затворил капачката на резервоара ](*,) Ма взе бакшиша.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам има доволни колеги от верига Шел,а дали ще сте толкова доволни ако разберете че в повечето Шел бензиностанции имат нагреватели в резервоарите?! :mrgreen:

сещате се какво отчита колонката и колко наливате в резервоара,нали? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам има доволни колеги от верига Шел,а дали ще сте толкова доволни ако разберете че в повечето Шел бензиностанции имат нагреватели в резервоарите?! :mrgreen:

сещате се какво отчита колонката и колко наливате в резервоара,нали? ;)

 

Прав си аз досега не изразих личното си мнение, защото просто чаках да му дойде момента -ето дойде му!!! На който и Шел да съм зареждал до сега винаги не ми излизат 2-3литра гориво (на около 22-23 литра говоря за LPG) и за това не зареждам там ;)

 

Най-доволен съм от Петрол на Драгичево (въпреки,че горивото е по-скъпо с 2-3ст.) километрите винаги ми излизат ; също така съм с много добро отзиви от "извънградските" бензиностанции на OMV (по-специално Черния кос и Дупница) , но не и на вътрешноградските (там яко цакат у грамажа :evil: )

 

PRR мисля...

PRR: Цензурирано :mrgreen:

 

ПОЗДРАВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с уточняването на "селянин" и "селяндур" и прякото им дистанциране от местожителството на дадена личност, да вметна нещо, което преди 2-3 години чух и умрях от смях. Та минавам покрай двама циганина в столичен квартал, които спореха за нещо. Та единия вика на другия "абе циганин такъв..." :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проф. Чирков (циганин!) е чуван нееднократно да споменава "циганска работа" като се издъни някой от подчинените му :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol::lol::lol: Е вие ще ме довършите :lol::lol::lol:

 

 

и както е традицията пак се отплеснахме дааалеч дааалеч от темата :lol: както и да е надали на някого му е направило впечетление :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.