Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Интересна случка на бензиностанция


Recommended Posts

Ех, как обичаме да се делим ...

PRR: Цензурирано :mrgreen:

 

А по основната тема, ами тези които не могат да запомнят колко или по-лошото какъв тип гориво да сипят в един резервоар, има си дума за хора като вас. Искате да знаете какво е стрес? Я си помислите какво ми минава през главата, след като работя с PLC - та (Програмируеми Логически Контролери) и след подаване на захранване не тръгне? О забравил съм да включа някой скапан предпазител. Тия PLC - та струват повече от една Шкода. Един познат за няколко часа му побеля цялата коса при производствена авария, защото беше дежурен инженер. Много други специалности са подложени на същото напрежение. Какво квалификация се изисква за един пълнач на бензиностанция? За автомобили с газови уредби е абсолютно забранено, дюзата за пълнене да е в купето. И ако от съответната служба или инспекция минат на проверка за глоба са и зареждача и бензиностанцията. Според закона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • adrian_m

    12

  • zloQQ

    5

  • izov

    5

  • Data_StReaM

    5

Най-много писали в темата

PRR: Цензурирано :mrgreen:

 

иначе пак СМЕНЯТЕ ТЕМАТА !!!!!! ВИЕ НЕ ВИЖДАТЕ ЛИ ЗАГЛАВИЕТО И ПОСТА ОТ ЧОВЕКА (В СЛУЧАЯ АЗ) КОЙТО ИМА КОНКРЕТЕН ВЪПРОС !!!

КАЖЕТЕ НЕЩО ИНТЕРЕСНО КОЕТО ВИ СЕ Е СЛУЧВАЛО ИЛИ НАПРАВИЛО ВПЕЧАТЛЕНИЕ НА БЕНЗИНОСТАНЦИЯ !!!!!!!!!!

 

 

Какви са тия глупости еди къде си било скапано горивото и т.н. Това са предубеждения и слухове преразказани от хора които не са стъпвали на тези бензиностанции повече от 1 път!!!

ЗАЩО ДА НЕ ХАРЕСВАМ ШЕЛ СЛЕД КАТО НЕ СЪМ ИМАЛ ПРОБЛЕМ С ГОРИВОТО ИМ ДОСЕГА 30 000км ??? Разхода ми е по книга когато и карането ми е по книга !!!!! Върви си колата като 105 коня, премиум дизела няма да ми я няправи 150 колкото и странно да ви звучи!!! това е..... да тъп и безсмислен спор от типа левски-цска без никога да има краен победител!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR: Цензурирано :mrgreen:

PS: Sorry Mishelle, но както писах по-горе, всичко което разделя Бг геогравски го цензурирам...

 

И какво се палиш толкова :?:

Придържай се към добрия тон :!:

 

PRR: Цензурирано :mrgreen:

 

Забелязвам от начина ти на писане, че си човек, свикнал да поучава хората. Това, че ти си казал, това, че ти ще ни разясниш онова, никой не го грее. Това е форум, където сме се събрали хора с еднакви интереси, но с различни мнения. И натрапваенто на дадена гледна точка е крайно неуместно :!:

 

А за Шел - защо пък аз да ги харесвам, след като с техния 95 колата ми харчи малко повече отколкото с този на OMV и Лукойл. Наблюденията ми не са за някакви 30 000 км, а за повече от 400 000 км :!: Но дори и тези цифри да не означават нищо за тебе, защо пък да не си харесвам OMV заради цвета на бензиностанцията или заради това, че като дръпна до Австрия и спра на тяхна бензиностанция (ако щеш и в сръбско) си се чувствам като у дома, като същото за Шел не мога да кажа - повечето им бензиностанции в Европа са скръб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle не си налагам мнението. Все ми е тая къде зарежда всеки от тук, ако щете и при Цар Киро зареждайте. Всеки си харесва дадена бензиностанция ако щете и заради момичетата на касата. Но повечето тук налагат мнение че Шел за нищо не стават и аз просто споделям че поверявам личния ми автомобил за 40 000лв на тях и досега не съм имал проблеми.

както и да е, върни се пак по-горе за да видиш пак че се отклоняваме от темата, но явно не са ви се е случвало нищо интересно и затове сменяте темата. пак казвам ако има заинтересован, нека пусне отделна тема за качеството на горивата в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А за Шел - защо пък аз да ги харесвам, след като с техния 95 колата ми харчи малко повече отколкото с този на OMV и Лукойл. Наблюденията ми не са за някакви 30 000 км, а за повече от 400 000 км ...

 

Mishelle и моята 120-ка с горивата на shell ми качва разход около 9 дори и 10л/100км. Тук аз си мисля друго - цакат У грамажО ;) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

То винаги като се повдигне тема която включва бензиностанций се стига до качеството на горивата.....

 

По-темата - ми на мен ми се случи на LUK да не ми затворят капачката на резервоара. На OMV да не нулират 20 мин колонката. На Shell да ми пробутат V Power при положение че съм поискал нормален 95. На Petrol да ми откажат да покрият промоция. И още куп простотий ама трябва ли да ги описвам всичките?!?!?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако считаш че има нещо интересно защо не??? вместо да спорим по-добре да споделяме??? а и може и да намерим начин да помотнем на себе си и на другите да не се случват такива грешки!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да се изкажа и аз :)vloo много правилно разсъждава. Недейте все да се ядосвате на момченцата по бензиностанциите. Е,вярно,че има и големи лумпени,но повечето ми допадат. Поне аз където съм зареждала. На шел на бул. България са много добрички. Дали защото съм момиче или нещо друго - не нзам,но винаги към мен отношението е било страхотно. На ОМВ са по-гадни,но като им се усмихнеш стават мили:) Досега не ми се е случвало да сипят повече отколкото съм им казала, но дори да се случи бих платила(ако имам парите). Случва се човек да сгреши,не бъдете толкова строги. smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готина тема! Особено мненията, дето нямат нищо общо със заглавието! :mrgreen:

Ето какво мисля аз по темата: Факт е, че почти навсякъде "навън" всеки си сипва бензина, проверява си гумите и дори срещу 1 EUR си изплаква колата на онези мивки по бензиностанциите, дето са на самообслужване. За някои семейства това е едва ли не ритуал - събота да иде с детето си и да си изчисти колата. У нас някак си нещата са изкривени. Нямам против да си наливам сам бензина (или газта), но все си мисля, че има някакви елементарни противопожарни изисквания, дето казват, че "неупълномощен персонал" не бива да борави със запалитени течности в района на бензиностанцията. Затова са и тези момчета, дето са около колонките и дето взимат заплати за това. Лично бих предпочел някой да ме обслужи, щото ако оплескам нещо (може дори и да не разбера в момента), последствията ще са после и на задника на персонала, и на моя собствен.

Няколко думи към работещите или работилите по бензиностанции. В далечната 1993 г. с един съфорумник от този форум започнахме да изкарваме първите си пари, миейки стъкла на една бензиностанция. След няколко години вече работехме на автомивка "на пълен работен ден". Случвало се е да работим по 12-14 чáса на ден и в края на деня единствената ти мисъл в главата е да легнеш и да "умреш". Ето на това казвам яко бачкане. Само че никога не сме забравяли да поздравим следващия клиент с "добър ден" и никога не сме се скатавали да не свършим нещо или да го "замажем". Затова и изкарвахме нелоши пари. И независимо, че клиентът знае, че сме на процент и като си плати сметката, всъщност е платил и на нас, винаги оставяха бакшиш. То си идва някак си "от само себе си". Щото най-важното е отношението, независимо дали ще получиш пари за него или не!

А и нещо по повод "селяните", "селяндурите" и всички останали подобни епитети. Ако някой си направи труда да прочете класиците на българската литература (визирам Йовков, Елин Пелин), ще установи, че думичката "селяк" е всъщност епитет, достоен за преклонение :!: Не е хубаво човек да забравя откъде е тръгнал... ма кой ли чете класиците в днешно време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бакшишите съм съгласен че всеки е на заплата и щом си се цанил за 200лв. трябва да се примириш че работиш за тези пари. Мене като ме извикат на авария, на колегата не му казвам "Даи 5лв. да ти оправя машината" защото още утре съм на улицата. А относно газта за да работиш с газ трябва да си изкарал курс. Това се отнася както за тези които сипват газта така и с тези които карат на газ. Но в България това не се спазва много-много, да не кажем че въобще не се спазва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.