Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

втори ключ


fiba 1.9tdi

Recommended Posts

някои знае ли каде мога да си направя ключ.в ЕТ ми казаха че не могат да ми направят.в интеса казаха че няма да работи алармата.а мойят ключ е сгъваем и с аларма /като на голф4/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сгъваемите ключове могат да се разглабяват и да се ползва само ключа. Ако си с фабрична аларма чрез транспондера (чипа в ключа) може да се активира и дезактивира алармата.

Шкодата винаги идва с два ключа. Задължително на единия ключ има една пластмасова висулка, която като се отвори на две вътре има черна изтриваема лента. Изтриваш я и с цифрите под нея ти дават точно твоя тип ключ. По този номер в ЕТ трябва да ти поръчат дублкат от Шкода Ауто. Това го пише и в ръководството за експлоатация. Така че, ако се правят на ударени отвори им книгата и им дай да четат.

Ако колата е лизингова, както написа adrian_m, то тогава втория ключ е в ЕТ, при условие че лизингът ти е от тях. Ако си я купил настаро, искай втория ключ от продавача, заедно с висулката.

За Фабийте преди фейслифта, освен кода за поръчка на ключ се съдържа и четири цифрен код за имобилайзара. Тогава всеки ключар може да ти направи ключ, а за имобилайзара въвеждаш кода чрез бутона за нулиране на км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е внос и е кофти че ми я дадоха с един ключ.и нямам тази висулка а от ЕТ не можели да ми поръчат друг.не знам къде да си направя втори,но с работеща аларма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е внос и е кофти че ми я дадоха с един ключ.и нямам тази висулка а от ЕТ не можели да ми поръчат друг.не знам къде да си направя втори,но с работеща аларма

 

Честно казано незнам къде могат да ти направят втори ключ, но дано не съм лош пророк и да не стане не ти го пожелавам, ама така с един ключ страхотно бих се притеснил да не откраднат колата :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така ще му я откраднат като е внос. Ти искаш да кажеш, че щом му го няма втория ключ значи е в някого и той ще я вземе...

Според мен трябва да отидеш в ЕТ и да настояваш. Няма просто начин да не могат да ти направят нов ключ Друг е въпроса, че ще ти искат някаква космическа сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам не мога да съм сигурен в нищо, просто за това аз лично бих се притеснявал. Просто съм чувал за такива случай. Преди 1 година от нашият паркинг цял бус така изкараха с вторият комплект ключове, един казал идвам да го взема, праща ме еди кой си и айде .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата политика на Skoda или на VAG групата е такава - висулката с бар кода само ти дава право да ти направят нови ключове - иначе гориш.

И аз съм с един ключ и ги питах - каза просто няма как.

Иначе аз обикалях доста ключари за да ми направят ключ със чипа - от 100 -150 лв. на бройка.

като повечето ми казаха , че машините им не могат да прочетата чипа.

На 2 пъти се опитх само ключ да мога да си отключвам и там на дърво - нямаха точно такава заготовка.

Та питх тия от ЕТ за друго решение ако си загубя ключа - решението каза ново запалване с нови ключалки май беше, но за ключалките не съм сигурен.

Та ново запалване ми казаха 350 лв. с 4 ключа май - така, че сам си направи сметката.

Иначе бях чел, че бор компютъра може да програмира до 4 ключа стига да имаш заготовки с чип ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A - моят лизинг е през фирма и аз изплащам лизинга на тях. Те ме оправят всякакви документи аз само си плащам, карам колата и сменям основните неща. Ни най-малко ме притеснява че те имат втори ключ. честно казано не знам за какво им е, този ключ не им дава гаранция че ще изплащам редовно колата. И все пак ако загубя единствения засега не знам какво ще правя и как ще ги търся, но дай боже да не се случват такива неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.