Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачки Felicia


nikilmahoni

Recommended Posts

когато отпускам спирачката няма значение дали е ръчната или другата има едно един дразнещ звук (скърца сякаш някаква пружина) това е във задно дясно колело. Интересува ме как се сваля барабана ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не се притеснявай - когато взехме нашата нова от магазина на Еуратек и тя скърцаше. Понеже и ръчната, и крачната спирачка на задните колела използват едно и също жило, а това жило май са му спестили някакви обтегачи - когато отпуснеш спирачката и скърца. Но не е дефект, по-скоро конструктивна "икономия". Чувал съм го и на Golf 3 по същия начин, както и на Seat Ibiza.

 

Фелицията, която сега карам е на 11 години - и тя скърца, но си спира - вече 3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крачната спирачка не използва никакво жило. В никакъв случай не може това да е конструктивен дефект, както са ти замазали очите когато си купувал колата. Не е нужно да има обтегачи, за да не скърца. Както и доста Г3 съм виждал, които не скърцат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на повечето фелиции наистина скърцат спирачките при отпускане, включително моята, но не знам дали може това да се оправи и как

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махат се барабаните и се смазва всичко което се движи и контактува едно с друго, челюстите на накладките и гадния звук спира...за известно време :) Всяка година по един път правя процедурата (преди на Фаворит-а, сега на Фела) това нещо го има и при повечето голфчета съм забелязал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят фаворит пък като отпускам спирачката издава един свистящ звук.

все едно свириш със свирка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време, като НАТИСНА спирачката се чуваше свистене на въздух, и извесно време като се качи някой и пита какъв е този звук, му казвах че Шкодата е с въздушни спирачки и следваше дълго тъпеене каква е тази лека кола с въздушни спирачки.Лошото е че се оказа скъсана мембрана на сервото и новото беше 180. 00лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и новото беше 180. 00лв.
и не ми казвай че си си купил ново серво, понеже новата мембрана е 5лева :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и новото беше 180. 00лв.
и не ми казвай че си си купил ново серво, понеже новата мембрана е 5лева :)

кажи как се отваря сервото защото мойто на фаворита е капсуловано?!

и ако все пак го отвориш после какще го направиш херметик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ако все пак го отвориш после какще го направиш херметик?
- На 120ката като и отвориш сервото за смяна на мембрани, да не би да му става нещо лошо от това? Какво значи да е "херметик". Това не е совалка в космоса. Ако може да се отвори, значи може и да се затвори.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва че моята просвирва някъде отдолу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и новото беше 180. 00лв.
и не ми казвай че си си купил ново серво, понеже новата мембрана е 5лева :)

кажи как се отваря сервото защото мойто на фаворита е капсуловано?!

и ако все пак го отвориш после какще го направиш херметик?

 

Те всички са капсуловани.Мембраната е сменяема. Работата е малко кофти. За херметик-а недей се тревожи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех ново, колкото и да не ми беше приятно.Майсторите отказаха решително да го отварят и преправят - било елемент от активната сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.