Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода разработва летящи чинии (през втората световна война)


Recommended Posts

Вчера ми разказаха странна история - през втарата световна война в заводите на шкода са се разработвали литящи чинии - секретно разбира се, за нуждите на немските войски.... При нахлуването на съветските войски заводът бива опожарен, но всичко се случва толкова бързо че руснаците всъщност пристигат преди всичко да е изгоряло. Започват разаработки те съответно, привличат инжинери които съ работили по проекта нож се получава така че и американците научават за летящите чинии по един или друг начин и започват и те да привличат инжинепи.. Накрая се оказва че руснаците са привлекли инжинерите които са разаработвали двигателите а американците - инжинерите разработвали корпуса и аеродинамиката... та така едните се научили да правят добри двигатели за самолетите си, а другита - самолети с ненадмината аеродинамика (стелтовете напрмер) ....

и понеже не се връзвам лесно на скалъпени истории, взех че се разрових в нета и попаднах наистина наткива истории - ето една от тях -

http://www.mymultiplesclerosis.co.uk/stranger-than-fiction/flying-saucers.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

самолети с ненадмината аеродинамика (стелтовете напрмер) ....

 

на стелт самолета не му е това силната страна, а цялата работа е че за модерните военни радари е невидим.

пиша модерните защото новите работят на по висока честота.

старите за който САЩ дават зор да се премахнат са на по-ниска честота и стелт технологията не винаги е ефективна.

пример: по времето когато САЩ нападаха сърбите, бяха свелени 1 или 2 стелта. Причината е че армията им няма много пари(като в бг) и си работят със стара апаратура и с радарите си са засякли невидм самолет ;)

 

а като цяло тая работа с летящи чинии и хвърчащи вилици ми напомня на едно нещо: ...... и един мармот .... :mrgreen:

 

пп.старницата не мога да я отворя, дано утре успея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо стелта да има аеродинамика като ютия...те нали са най добрите самолети на американците... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чел съм и съм гледал по Дискавъри за тия летящи чинии - наричали са ги Foo fighters (сега даже има поп-група с такова име:)), били са безпилотни апарати с основна задача да предизвикват смущения в радатите и другите електронни системи на вражеските самолети през 50-60те години в "студената война"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От изестно време чета вашият форум но не съм писал тъй като не съм компетентен по темата Шкода.

Сега обаче виждам че говорите за самолети, а това ми е хоби от почти 10 години. Ще ви кажа нещо за стелт технологията без да искам да се заяждам.

1) Corropt, Колкото по-нов е един радар толкова по-лесно той открива цели с ниска ефективна отразяваща повърхност ЕОП каквито са самолетите стелт. Няма напълно невидим самолет рано или късно той се появява на екрана само че при стелт е доста късно. Съвременните радари, като руския "Заслон" и Шведските "Тамара" успешно засичат стелт.

2) В Сърбия беше свален само един стелт F 117 но не щото са стари радарите, а защото американците подцениха сърбите и атакуваха и съща една цел последователно няколко нощи използвайки едни и същи начини за подход към целта. Сърбите се усетиха и поставиха антенните постове точно по курса на стелтовте. ЕОП на самолета е мнго по-голяма когато го облъчваш перпендикулярно отдолу, такъв беше и случаят със сръбският стелт. Иначе какво, колкото по-стари радари толкова по ефективни? Не си прав въобще.

3) tyny, Прави разлика между различните самолети стелт. Стелт не е точно определен самолет това е технология прилагана при самолетите. Прав си донякъде - F 117 наистина има ужасна аеродинамика, но B-2 е близко до съвършенството, а и най-новите F-22 Raptor и F-35 също се отличават с добра аеродинамика.

Пак ще повторя не искам да се заяждам, но виждам че ви е интересно и за това реших да вбеса някои пояснения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

писах че стелт технологията е по не ефективна когато радарите работят на по ниска честота. Тенденцията е за увеличаване на честотата на новите радари. Това не значи че по стар реадар е по вфективен, точно обратното, но винаги има едно НО! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата наистина е интересна! Браво на joeless, че е намерил този материал. И аз съм гледал филма по Дискавъри, но там нищо не споменаваха за Шкода. А ето сега и конкретен материал! Да не се чудите после, като ме видите да летя нощем из София!! :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.