Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на цифров фотоапарат


Recommended Posts

аз да добавя че сега има един миналогодишен модел на никон за 260 лева с 5 мегапиксела много добър ....аз мисля да се сдобия с него като смяна на hp има го малко над площат журналист

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще дам един глас за Olympus. Имам го от две години, като го купувах беше на промо в Техномаркета и тогава един мегапиксел струваше 100 лв., т.е. с твоите триста камъка можеше да купиш най - много 3 мегапикселов апарат, а сега какви са цените....

Към съветите на колегите искам да добавя и т.н. дуракоустойчивост на уреда. Т.е задължително да е с метален корпус, с прости батерии и лесен за употреба - достъпни и ясни менюта, да има поне две години гаранция и осигурен сервиз. Сервиз на Олимпус в България няма! Сервиза е в Словакия, въпреки това апаратите се носят там и се поправят за около месец - месец и половина.

За триста лева вече има хубави апарати за семейна и чисто любителска употреба, само че м тази цена ще трябва да включиш допълнителна памет, зарядно за батериите и калъф задължително, така че гледай кой е на промо и се продава с всичките му джунджурии

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходих се вчера и засега се спрях на 2 варианта: Пентакс ОптиМ20 , има много екстри, голям екран, добри клипове,повече пиксели, но няма визьор :( ....(262лв)

Другото което харесах - Канон А460, има визьор,по добро оптично увеличение, има по добър външен вид (279лв)

Сега се двоумя. :roll: На няколко места ми препоръчаха точно тези 2 моделчета.

Ето ги героите: http://www.digicam-bg.com/compare/Optio ... _a460.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Между тези двата определено Канона е по-добър според мен. Иначе за визьор не се притеснявай, съмнявам се че с такъв апарат ще ползваш визьор. А относно екрана имай предвид, че огромните екрани изразходват и повече от батериите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Канон-а е по добър...макар че онзи е повече пиксели и снимката е по голяма резолюция...но Канон-а си го бива доста повече...харесва ми...мен ме подсеща тая работа че и аз трябва да взимам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визьора е хубаво нещо, още повече ако през него се вижда и зуума (оптичното увеличение).

Я си представи че снимаш и слънцето е зад гърба ти, какво ще видиш на екрана и какво ще снимаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то е нормално, но мисля че технологийте напреднаха доста и това вече не е проблем.

Аз поне по голям екран от на OLympus не съм виждал ( може и да има де) но с карта 1Г и една бтерия на максимална резолюция си я пълня без проблем, че и остава батерия - само че след това ръката ме боли от щтракане :)

Иначе при оставяне на фотоапарат да си избере програмата съм стигал и до 500 -700 снимки до запълване на картата и батерия има още - така че това не вече основен фактор - но пак повтарям зависи и от класа на апарата - защото виждам се продават още апарати със обикновени батерии.

А и по модерните модели апарати определено наблягат и на енерго спестяването ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визьора е много важен. Убедих се на гонките на събора. Наложи ми се по обед да снимам а слънцето зад мен - мисията беше невъзможна... Нищо не се виждаше на екрана :!:

 

Като че ли ще взема Канон-а. Ако не беше толкова дебеличък вече щях да съм на 100% сигурен. Къде ще го слагам из мен лятото :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвет от мен Canon А710is обаче е скъп , към 700 отива

но за апарат около 400 лв можеш да погледнеш Sony W55 - удиви ме с качество на снимката и най - вече бързината с която снима - според мен една не маловажна характеристика

за 300 - Canon A460

събери според мен още 100 и избери W55

пред мен беше същата дилема. В Технополис мисля че W55 беше 420 лв. със 512 карта

 

А при тези до 300 не забравяй че ти трябват акумолаторни батерии и карта памет. като сметнеш нещата са горедолу на кантар с 40-50 лв разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвет от мен Canon А710is обаче е скъп , към 700 отива

но за апарат около 400 лв можеш да погледнеш Sony W55 - удиви ме с качество на снимката и най - вече бързината с която снима - според мен една не маловажна характеристика

за 300 - Canon A460

събери според мен още 100 и избери W55

пред мен беше същата дилема. В Технополис мисля че W55 беше 420 лв. със 512 карта

 

А при тези до 300 не забравяй че ти трябват акумолаторни батерии и карта памет. като сметнеш нещата са горедолу на кантар с 40-50 лв разлика.

 

Ок, да разбирам че ми препоръчваш Канон-а. Няма да събирам повече пари за апарат бе хора. За мене не си струва да дам толкова пари вече обясних защо.Не си струва и да дам 700лв за телефон като такав за 200 ще ми върши същата работа.Пари за глупости освен музика не давам :mrgreen: Аз ако бях събрал 4000 лева още и Октавия щях да карам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледаи толкова мегапикселите. Те не са чак толкова важни. Имах OLIMPUS доволен бях докато не му пораснаха краченца на едно мероприятие. В момента съм с Никон и съм абсолютно доволен. Перфектно качество, компактен с ръчни настроики малко под 500 стотака. Дето ще го мислиш толкова разгледаи магазините и направо взимаи щото от много мислене само може да те заболи главата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2-та варианта бих избрал Канон-а.

 

За съвет - виж мнението на NightSpirit, доста е изчерпателно и го споделям напълно.

 

А за инфо, ревюта, сравнения, впечатления - гледай http://www.dpreview.com/

 

@PRR - невероятни снимки =D> =D> =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо...и аз да разполагах с парите и аз щях да отида да го купя..даже нямаше да се замисля ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега,

 

Само хубави снимки и клипчета на хубави хора, места и срещи да правиш с него !!!! Да те слуша апаратчето, дълго да ти служи и винаги да си доволен от него. Чакаме първите снимки !!!

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффтопик :oops:

 

 

Темата се оказа изключително полезна и за мен, че днес с "радост" открих, че верния Самсунг V3, който ми служи от цели 3 години, май е сдал багажа, а ремонта ще струва към 250 кинта (освен ако не е прекъсната някоя връзка към дисплея, на което силно се надявам, щото си го обичам т`ва апаратче :) ) Ако се наложи да го сменям - избора ми пае е Самсунг - този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027140. И все пак надеждата умира последна, дано да се окаже прецакана само някоя връзка към дисплея на стария, а не CCD чипа :? . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поразпитах доста из магазини, форуми, познати, разбирачи и нечактакива разбирачи. Да ти кажа не ми казаха хубави неща за този Самсунг...Но не разбирам. Просто ме съветваха. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.