Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на цифров фотоапарат


Recommended Posts

Ще помоля някой по запознат с тези уредчета да ми препоръча апарат до 300лв, какво да гледам, към кои марки да се насоча (OLYMPUS,Сони,Пентакс) и кои да избегна (Практика, Полароид) . Че съм решил да си взема един до седмица. Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за марките мога да кажа - Olympus и Canon са върха на сладоледа, но за тия пари сигурно ще са от много нисък клас... Самсунг е едно добро компромисно решение, ако искаш повечко екстри - ти си решаваш кое е по-важно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, дотук 2 еднакви мнения няма.... :D Дайте още малко помощ. Искам да прави и добри клипове. Кажете поне със сигурност кои марки да пропусна. Има още 1 куп. Сони не ги ли бива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз давам глас за Olympus. От две години съм с такъв и съм супер доволен от качеството на снимките. Само да не му бях потрошил капака, ама като съм си тиква....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова магазини има вече и възможности за изпробване.

Най-добре отиди - кажи имам 300 лв. покажете ми препоръчайте ми.

Снимай, записвай и прецени - па кажи какво ти е харесало - може вече да е по лесно.

Така както си тръгнал оттука скоро апарат няма си избереш - докат стигнем до пикселите, обектива и кво ли не - то ша измислят нова техология:)

Честно казано за тези пари - доста компромиси ще трябва да направиш.

А относно клипчетата - хубавите класове апарати клипове не правят - те затова са фотоапарати:)

Някой евентуално записват ограничен брой време -15 -20 сек или без звук.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права е "хамсия"-та! Фотоапарат и клип.....Все едно да ми хвалиш камера и снимка.... :D

Работя с Fuji FinePix 9500 - апарат-бижу! Прави и клипове, ама....друго си е като ги направя с камерата! То и JVC-то прави снимки ама....1024х768, а и оптиката една такава малка.....

Та на въпроса ти - иди наистина в някой от магазините. Всеки апарат може да бъде взет в ръка, изпробван и сравнен с друг. Единственият ми съвет е: бягай надалеч от това, което някога е било The Best!!! Визирам Практика, Полароид,Пентакс, и т.н. "лентови" имена! Вече един Самсунг е по-добър от тях :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

scorost,

 

Съгласен съм с теб с изключение на "старите" лидери. Оптиката е много важно нещо. Sony не се научиха да правят и хубавите им апарати са с оптика на Карл Цайс. А за 300 лв не може да се очакват чудеса. Моя го взех за доста повече пари (Olympus) но пък беше единствения модел под 1000лв с ръчни настройки (задължително условие). Е, сравнявал съм му снимките с тези на Sony и HP - една класа отгоре е. А сега се оглеждам за наистина качествен апарат - със сменяеми обиктиви и т.н. и т.н. Но там ще заминат едни хххх лв та ми е още рано...

Всъщност, к'во ли ти обяснявам. Ти би-трябвало много по-добре от мен да ги знаеш тия неща...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, ама какво като Панасоник имат обектив Лейка, пък после матрицата го прави мазало....Наистина си иска и оптика и матрица, ама и двете ;)

Колкото до SLR-а , който се каниш да си купиш - съвсем скоро ще има на по-сносни цени, защото новите поколения бърза заместват старите, които съвсем не са лоши, особено ако ги намериш на малко снимки ;) Е, най-добре си е новото, но.....то ще ти струва наистина ХХХХ лв :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук, всеки препоръчва това, което има.

В списание Computer Bild има няколко теста на цифрови фотоапарати от различен ценови клас. Тестовете са направени с професионална апаратура и дават доста пълна представа за качествата на фотоапаратите. "Челните" тройки в класирането по ценови клас са следните:

 

От 380 до 420 лв. /нисък клас/

1.Canon Powershot A530 /Ръчни настройки и визьор/

2.Panasonic Lumix DMC-LS3

3.Nikon Coolpix L6

 

От 450 до 650 лв.

1.Minox DC 8122 6xZoom

2.Panasonic DMC-FX-3EG

3.Sony DSC-W100

 

От 750 до 1000 лв.

1.Canon Digital Ixus 850IS

2.Panasonic Lumix DMC-LX2

3.Sony Cybershot DSC-T50

 

Всички тестове са от 2007 гд. Сам виждаш на какви цени са фотоапаратите, които се водят нисък клас. Според мен изборът ти трябва да е насочен минимум към тях. Няма да се впускам в подробности, защото детайлите наистина са много.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега,

 

Аз ползвам 6 пикселов Сони DSC-S600 с оптика на Carl-Zeiss, купих го от Техномаркет в Сити Център София октомври миналата година за 339 лв. + 68 лв. за 512 МВ. карта памет. Апарата си има наследник - DSC-S650 за 299 лв. със следните спецификации :

 

1.Максимална резолюция 3072 x 2304, 2.Други резолюции 2592 x 1944, 2048 x 1536, 1632 x 1224, 3.Аспект на изображението 4:3, 16:9,

4.Ефективни пиксели 7.1 милиона, 5.Общ брой пиксели 7.2 милиона,

6.Големина на сензора 1/2.5", 7.Тип на сензора Super HAD™ CCD,

8.Цветови филтър RGB, 9.Светлочувствителност Авто, 100, 200, 400, 800, 1000, 10.Оптично увеличение 3 x, 11.Цифрово увеличение 0-3 x,

12. Стабилизация на изображението Да, 13. Автоматичен фокус Да,

14.Ръчен фокус Да - Single, 16.Фокусно разстояние 3/4" (50cm), 17.Макро 2" (5 cm), 18.Баланс на бялото, 19.Минимална скорост на снимане 1/8-1/2000 сек., 20.Максимална скорост на снимане 1-1/2000 сек., 21.Вградена светкавица Да, 23.Режими на светкавицата Авто, Червени очи, Включена, Изключена, Бавна синхронизация, 24.Компенсация на експозицията ±2.0 EV, 1/3 EV стъпки, 25.Измерване на разстоянието, 28.Burst режим, 29.Видео режим, 30.Самоснимачка, 31.Тип памет Memory Stick DUO PRO™+ вътрешна памет 25 MB, 32.Компресиран формат JPEG (EXIF 2.2), 34.Дисплей 2.0" TFT LCD, 35.Брой пиксели 115 K, 36.Видео изход Да, 37.USB Да,

39.Тип на батерията “AA” Алкална батерия (x2), 40.Тегло 130 гр.,

41.Размери 91 x 61 x 26.5 мм.

 

С картата която имам на моя, правя 101 снимки с големина между 2 и 3 МВ., всяка със страхотно качество !!! Максималната продължителност на клипа или клиповете е 6 мин. и 20 сек. в MPEG - 4 формат със страхотен звук и качество на картината !!! Отделно за 38 лв. си взех зарядно Sanyo с 4 батерии х 2500 mAh, които ми позволяват са снимам със светкавицата и да правя видеоклипове за време от около 4 ч. нонстоп, а като се изхабят, ги слагам да се зареждат и ги заменям с заредените вече други две. Батериите се зареждат напълно за около 8 часа и е хубаво, че са два чифта. Решението си е твое, но аз горещо ти препоръчвам Sony DSC-S650, показаха ми го в Техномаркета и останах възхитен !!! Ето какво съм снимал с моя - ти си прецени става ли ( клиповете на места са с кофти качество заради конвертирането им в мрежата и моето неумение :mrgreen: да нагласям фокуса, оригиналите са перфектни !!!

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=110664

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=92253

http://www.vbox7.com/play:cd3cfefd

http://www.vbox7.com/play:15b65db1

http://video.google.com/videoplay?docid ... 3682&hl=en

http://video.google.com/videoplay?docid ... 6016&hl=en

http://video.google.com/videoplay?docid ... 8409&hl=en

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен. Оригинално снимките са 5MP.

 

P9300139_resize.JPG

P8040053.JPG

P8070057.JPG

P8100003.JPG

P1150002.JPG

P5060061.JPG

P9100056.JPG

 

За повече тук:

http://bestofeurope.hit.bg/

http://bestofbulgaria.hit.bg/

 

Поздрави[/img]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Canon Краси, само Canon.

Едниният ми колега смени Sony със Sony и двата не бяха нищо осонено. Другият ми колега смени Sony с Canon и разлика има, вервай ми! И клиповете на Canon-а са по - хубави, двамата правиха сравнение.

Canon! (Аз съм с Panasonic, демек не съм пристрастен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Снимките не трябва да са хубави а с реални цветове, фокусирани и контрастни! Хубави стават като снимаш хубави неща :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, мерси за многото съвети. Хубавото струва пари- ясно ми е. Няма смисъл да ми препоръчвате нещо скъпичко защото просто не искам да давам една камара пари за фотоапарат с който няколко пъти в годината при някакви случаи ще си правя снимчици - хиляди екстри и опции не ми трябват. Просто да си взема някой който ще е максимално добър избор за тези пари и няма да ми дава някакви дефекти. А що се отнася до "отиди в магазин - те ще ти препоръчат". Там е следното положението: на колкото места отивам толкова различни мнения и всеки си препоръчва неговото :) Затова и пуснах темичка тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казах - отиваш и казваш - дай ми апарати до 300 лв. - нямах впредвид консултанта да ти предлага какво да си вземеш, а да ти покаже модели до тая сума - мисля, че спомена какво търсиш.

А относно до коментарите оптика, ръчен режим , автоматичен режим - ми коелги - строго индивидуално е какви са ти предпочитанията машинката какво да прави - всеки си има изисквания и такова търси.

АЗ лично трудно бих си взел фотоапарат дето е по гололям от телефона ми и зарежда бааавно при старт и между снимките - затова си избрах модел удовлетворяващ тези ми условия и естествено търсих и качество откъм множество програми на снимане и настройки и ако може и нощни снимки :)

Аз обичам да си ходя с апарата в джоба - виждам нещо вадя и снимам и не изпускам момента :)

Така, че отново ще се повторя - тука до безкрай можем да обясняваме и хвалим апаратите си - темата за стикера я виж колко е голяма или за Дизел срещу бензин - тука съм сигурен ще ша се олеем пак :)

Харесваш 2-3 модела - па пусни една анкета :)

 

Поздрави

 

ПП: Снимките, ако ще и апарат за 200 000 лв. да имаш - зад апартното устройство е важно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще ти дам глас ПРОТИВ апарат

 

Имам ДИВА, който е произведен в БГ и съм го купил преди 5-6 години. тогава нямаше много избор и беше добро решение като цена.

 

не го препоръчвам на никой, доста мисли докато запомни снимката и батерията му държи ужасно малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи ще си набележа няколко апаратчета и ще задам по конкретен въпрос. тези дни ще обиколя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тука може лесно да се ориентираш , чети и сравняваи

http://www.digicam-bg.com/

 

а после и това :

 

http://photo-forum.net/ebook/start.htm :lol:

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна нещо, независимо, че няма да купуваш професионален апарат, непременно си подбери тъкъв, който ти е удобен да го държиш. Може да звучи странно, но от личен опит ти казвам, че е важно. Относно марката и цената, която си казал, аз бих заложил на Сони или Самсунг. В този ценови сегмент има доста добри предложения от тези два производителя :).

 

И все пак, понеже Канон си е Канон, погледни това предложение http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026300 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз щя изкажа скромно мнение,.аз използвах един hp не прави лоши снимки,но развали ли се няма оправяне (сведение от зентекс) същото важи за кодак и самсунг...сега ползвам еос 350 и пак нр ама само за малки неща...най добре си е канон или сони з атези пари...но ако можеш събери още некви кинти или отдели и си вземи по висок клас ама втора ръка...има маняци дето си продават апаратите на 2000 пози...моя е втора употреба и е към 700 лева само тялото...

цялата бълвоч е само да не купуваш НР и кодак че не се произвеждат части а в бг не ги сменяват както в другите страни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що се отнася до "отиди в магазин - те ще ти препоръчат". Там е следното положението: на колкото места отивам толкова различни мнения и всеки си препоръчва неговото :) Затова и пуснах темичка тук

 

По принцип вече нещата са доста изравнени по отношение на техниката. В смисъл повечето фирми правят добри апарати - едните имат едно добро нещо, другите друго и т.н. А и в този ценови клас нещата са още по-изравнени, тъй като апарат за 300лв. няма как да предлага нещо кой знае какво. Което естествено не значи, че не можеш да си правиш екстра снимки. В този смисъл е нормално да чуваш различни мнения, защото всеки си има предпочитания за марка (най-често марката, която притяжава). Като марки моят съвет е да не вземаш Практика (правеха едни от най-добрите лентови, но за дигитални са зле) и Минолта (не са добри - от опит го казвам) и разни измислени марки като Дейзи и незнам си кво си.

Какъв апарт ще избереш освен от парите зависи и от това какво искаш да има. Повечето хора се нахвърлят на апарат с възможно най-много пиксели. Пикселите дават възможност за по-големи снимки, но в никакъв случай не гарантират качество, дори обратното. Многото пиксели на малката матрица с която са оборудвани тези апарати дава сериозен шум (влошено качество) когато снимаш на по-голяма раделителна способност. С 2 думи многото пиксели означават, че можеш да правиш големи по размер снимки, които обаче са с по-лошо качество. Ако няма да правиш разни плакати не ти трябват пиксели. Това, което е по-ценено от обикновените потрбители е оптичното увеличение и оптичния стабилизатор на картината. Второто наистина е много полезно - стават страхотни снимки.

По принцип едно от най-важните неща за апарата е оптиката. За тия пари ако можеш да намериш апарат с добра оптика е супер. Добрите оптики са Zeiss (Sony), Leica (Panasonic), Schneider Kreuznach (Samsung) и оптиките на Pentax, Olympus, Nikon, Canon. Лошото е, че по-евтините апарати не винаги са оборудвани с тези оптики. Някога ги слагат само на по-скъпите.

 

Друго, което се сещам да те посъветвам е да не гледаш толкова видеовъзможностите на апарата. И за 1000лв. да вземеш пак няма да прави кой знае колко добро видео. Все пак купуваш ФОТОапарат, а не ВИДЕО камера.

Обърни внимание и на вида мемори карта с която работи. Най-евтините са SD/MMC. Memory Stick (SONY), XD Picture Card (Olympus) и някои други са доста по-скъпи, за това най-евтиния/добрия вариянт е SD (Secure Digital).

 

Това се сещам за момента. Аз не съм професионален фотограф, така че не твърдя, че моето мнение е най-изчерпателно или компетентно. Дано все пак да съм ти помогал поне малко с избора. Мисля, че на който и Panasonic, Sony, Nikon, Olympus, Canon да се спреш няма да сгрешиш. Гледай поне 3-4-5 оптично увеличение и 5 мегапиксела да има и няма да сгрешиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги поразгледах сега по сайтовете за тези пари не лош избор са:

 

Panasonic Lumix DMC-LS3 - 260лв. (зависи от къде го намериш), но не е с Leica оптика. Както казах, на по-евтините понякога им слагат по-кофти оптика.

 

Panasonic DMC-LS60 - 300лв. Горе-долу същия, с малко подобрение (повече пиксели)

 

Sony DSC-S650 - 325лв. Доста добър вариант, като се изключи по-скъпата памет за Сони. Оптиката пак не е Zeiss.

 

Samsung S730 - 320лв. Също много добър вариант. Schneider optika. Модел от тази година. Може и S630, разликата май е един пиксел по-малко и 30-40лв.

 

Pentax Optio E30 - 320лв. Малко им е гадно управлението на Pentax-ите.

 

Olympus FE-210 - 300лв. - Много добър вариант. Кртата пак е скъпа, но е с Olympus оптика.

 

Canon PowerShot A460 - 295лв.

 

 

Аз бих избрал или Panasonic DMC-LS60 или Samsung S730 или Olympus FE-210.

 

УСПЕХ с избора и да постнеш снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.