Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Имам акт - да го плащам ли :D


Recommended Posts

Ами направих едно леко ПТП преди 2 месеца ... целунах един Форд отзад и му цепнах бронята ... не се разбрахме, викнахме КАТ и т.н. ... тая седмица си взех акта - не ми отнемат никакви точки (което не ми е ясно как става) но глобата е 100 лв (доколкото знам това е минималната при ПТП).

 

Понеже това ми е първата глоба, откакто имам книжка, та не знам - да я плащам ли :D

Питах 2-ма приятели с повечко опит (изразен в повечко актове) и те викат - недей.

 

Някой ако се е интересувал, в момента как стоят нещата с плащането (по-точно с неплащането) на тия актове - нека даде съвет :)

 

В една друга тема намерих интересно тълкувание за давността ... вярно ли е, че ако не платя 2 години и никой не ме потърси, акта остава в историята:

 

В закона за административните нарушения и наказания пише:

 

Чл.82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:

а) две години, когато наложеното наказание е глоба;

б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;

в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.

(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.

(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността, административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал.1.

 

Т.е. ако не са търсили и не те потърсят две години да си платиш . примерно с писмена покана за издължаване, трай си, и като мине тоя срок можеш да бъдеш спокоен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

досега май беше така,ама предложиха(не знам дали го приеха) като отидеш да си вземеш талончето да си платиш акта преди това и после ти го връщат!!!

поразпитай тук-там и виж какво ще правиш.а за точките по принцип взимат по 3 т. само че си причинил ПТП отделно взимат и според нарушението>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей! Аз не си го платих моя и да имах пари нямаше да го платя, щото не смятам, че бях толкова виновен колкото другия :evil: ! Минаха 2 години и готово! А и системата на КАТ е толко зле, че даже може и да не те хванат, ако тръгнеш да излизаш някъде извън БГ и т.н. За какво ще даваш 100лв. на държавата??? Да беше 20-30 лв за полицаите и бензина, ама 100!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

досега май беше така,ама предложиха(не знам дали го приеха) като отидеш да си вземеш талончето да си платиш акта преди това и после ти го връщат!!!

поразпитай тук-там и виж какво ще правиш.а за точките по принцип взимат по 3 т. само че си причинил ПТП отделно взимат и според нарушението>

 

Талончето съм си го взел и не са ми отнели нито една точка.

 

поразпитай тук-там и виж какво ще правиш

Точно това правя в тази тема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го плащай, щом не са ти поискали пари. Ако не те потърсят 2 години отпада по давност. Ако те потърсят в рамките на тези 2 години се чака още 1, ако и след общо 3-те не си вземат парите пак отпада по давност. (За точките се гледа се в нак. постановление, не какво пише на талона).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти е че тези педерунгели искат да приемат нов начин за събиране.

Аз имам два акта , който не са за сериозни нарушения.За спукано предно стъкло и за колан.Интересно е че за превишена скорост и неспазване на знаци и светофари винаги съм се отървавал с взаимно спуразумение с ченгетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

аз имам акт от неправилно паркиране :) Топнах се на ул. веслец до Дондуков и точно 2 минути може и по-малко и хоп няма ми количката :) Лоши паяци,лоши:) Та,написаха ми акт,взеха ми талона и като ходих до КАТ (мен ме презаписаха с един месец) видях как става при другите - дават ти талона и те питат дали имаш пари в брой да платиш,ако нямаш по банков път :) Но каква е гаранцията,че ще платя изобщо,след като си взема талона :?: Не ми е ясно и на мен с тия актове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.