Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова RS-ка в клуба!


Recommended Posts

:mrgreen: Здравейте! От вече 4 седмици съм горд притежател на нова Fabia RS. Колата е от първата генерация, може би се сещате. От последните произведени бройки е. Мислех да пазарувам есента, но като разбрах, че ги спират и се метнах на последния влак. Надявам се, че ще е лишено от дефекти и така наречените "детски болести" поради тази причина. :)

 

За 4 седмици и 1200 километра, мога спокойно да кажа, че съм много доволен от колата. Доста добре върви, въпреки, че избягвам да я настъпвам преди да е минала 1500км. Преди карах двулитрова бензинка и сега с този разход ми е съвсем друго. 8) Като цяло единствената забележка е, че малко люлее и е леко висока, но вбъдеще ще коригираме това.

 

Имам няколко въпроса. Колко време си разработвахте новите Шкоди и специално хората с RS-ките? След колко километра започват да вървят по-добре и да харчат по-малко? А колко ви харчат на Софийско?

 

Ето и няколко снимки. Надявам се, да не съм сбъркал мястото, че още не мога да ви свикна на подредбата на форума, въпреки, че го чета от около два месеца.

 

13210_715.JPG

13211_720.JPG

13212_726.JPG

13209_710.JPG

13213_731.JPG

13214_737.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a070.gif Страааашна кола a013.gif , завиждам ти...благородно естествено! ;) На някоя среща като се засечем ще те помоля да ме повозиш :mrgreen:...нали не съм много нахален? :roll:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честитооо, страхотнаааа... пу пу да не и е уроки :)

 

Нямам търпение вече да видя двете рс-ки, на блек пърл и на караибрахим, на старта една до друга... дас ис фантастиш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавите думи! Трябва да дойда на някоя сбирка и да ви покажа колата. Ще се возим кой колкото иска, стига да има кандидати.

 

 

Нямам търпение вече да видя двете рс-ки, на блек пърл и на караибрахим, на старта една до друга... дас ис фантастиш :mrgreen:

С тази на RETURN може да станат три!

 

 

Кажете ми за разработката, моля! В книгата пише първите 1000км да не се превишават 2/3ти от оборотите и да не се кара на пълна газ. После до 1500км да се натоварва постепенно още по малко и след това вече може да се кара нормално. В ЕТ ми казаха общо взето същото, но добавиха и да гледам да не карам с над 130км/ч първите 1000км. Дотук съм на 1150км и съм спазил свички тези предписания. Ще ходя до Пловдив в събота и мисля да я покарам малко на шеста с 2800-3000 оборота. Някакви предложения? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и честито! Много безаварийни километри.

 

За разработването - карай по-спокойно в началото. Аз лично чаках до 10к км за да почна да настъпвам, но нормално около 5к си е добре. Първите 1000-1500 километра не я настъпвай повече от 50% от оборотите. Ще ти се отблагодари за това по-късно :mrgreen:

Друго което мога да препоръчам е да не я държиш дълго на едни и същи обороти. Ускорявай и намалявай (или сменяй предавка) от време на време за да може да раздвижи на всички обороти равномерно. Постепенно почни да качваш оборотите като тия над 4000 ги остави за след първата смяна на маслата. Освен това не е желателно рязкото спиране първите 1000-1500 километра (ти вече си ги минал, но все пак). И последно което се сещам - хвърляй по едно око на маслото. Първите няколко хиляди километра може да похапва повечко докато поолегне. Та да не останеш без масло де.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавите думи! Трябва да дойда на някоя сбирка и да ви покажа колата. Ще се возим кой колкото иска, стига да има кандидати.

 

 

Нямам търпение вече да видя двете рс-ки, на блек пърл и на караибрахим, на старта една до друга... дас ис фантастиш :mrgreen:

С тази на RETURN може да станат три!

 

лелее... извинявам се на RETURN, просто не знаех че има във форума и друга РС черна фабия :oops:

Та... както каза... и 3-те на старта :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лелее... извинявам се на RETURN, просто не знаех че има във форума и друга РС черна фабия :oops:

Та... както каза... и 3-те на старта :D

Няма нищо колега,но ще трябва да изчакаме Караибрахима малко да разработи все пак ;)

Хвърлете едно око тук:http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=4911

и си кажете мнението все пак :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и честито! Много безаварийни километри.

 

За разработването - карай по-спокойно в началото. Аз лично чаках до 10к км за да почна да настъпвам, но нормално около 5к си е добре. Първите 1000-1500 километра не я настъпвай повече от 50% от оборотите. Ще ти се отблагодари за това по-късно :mrgreen:

Друго което мога да препоръчам е да не я държиш дълго на едни и същи обороти. Ускорявай и намалявай (или сменяй предавка) от време на време за да може да раздвижи на всички обороти равномерно. Постепенно почни да качваш оборотите като тия над 4000 ги остави за след първата смяна на маслата. Освен това не е желателно рязкото спиране първите 1000-1500 километра (ти вече си ги минал, но все пак). И последно което се сещам - хвърляй по едно око на маслото. Първите няколко хиляди километра може да похапва повечко докато поолегне. Та да не останеш без масло де.

 

Поздрави

 

Реално двг-то си има разработка. карай нормално поне до 5000 за да свикнеш с колата и да улегне окачването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен!

Да не ти натежи крака след време, че с тея 130 катъра ...

 

За разработванета - моята 1,4TDI -PD се отпусна като мина 5 000 км., до тогава беше доста стегната и гореше повече, средно с около литър, отколкото сега. На тези километри долях и масло, някъде около 200-300 ml.

За страничното люлеене и клатене - доста съм изненадан, твоята трябва да е с по-спортно окачване от конвенционалната фабия, а и с тези широки и голями гуми. Би трябвало по - скоро да друса яко и да брои паветата, но на готин асфалт трябва да е залепена за пътя.

Разсъждавам на тази тема защота смятам да лекувам моето комби с широки и яки гуми, като скъсам гаранционните естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега-аз като взимах моята ми казаха че е минала стенд 5к и ми казаха че нямат претенции от изхора на портала как ще я карам-и аз си я карах 120-130 някъде!От време на време я понастъпвах през първите 5к-никакви проблеми!Сега е на 35 и си хвърчи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че вчера се получи доста интересна разработка на колата. Като цяло съм доволен как стои на пистата, въпреки че я карах до 3к обороти само. Следващия път като ще ходим на Калояново ще трябва да взема още дин комплект гуми, че на жегата тези ако ги бях карал повече от 3-4 обиколки щяха да станат на нищо. :?

Имам още доста приятни снимки. Чудя се дали в тази тема да ги пускам...

 

6959_340.JPG

6960_343.JPG

6902_453.JPG

 

:mrgreen:

 

ПП: Трябва да си има раздел с теми за автомобилите на членовете на форума! Помислете за това! Не че в галерията не става, ама няма къде да си се обясни като хората и да се правят комнтари. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо нямам думи...колата е перфектна...Fabia RS...безаварийно каране на собственика...какво представлява двигатела...2.0 кубика около 140 коня ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е BLT - 1,9TDI, помпа-дюза, 131 коня, 310Nm въртящ момент. Засега още е в разработка, но въпреки това съм много доволен от динамиката. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е BLT - 1,9TDI, помпа-дюза, 131 коня, 310Nm въртящ момент. Засега още е в разработка, но въпреки това съм много доволен от динамиката. 8)

Като те гледам на пистите,добра разработка и даваш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с теми за автомобилите на членовете на форума, по чешките сайтове си имат така наречените раздели "Clubova auta" или "Nase Auta". Мисля, че идеята е добра. 8)

 

Karaibrahim снимките са 6, дано да се държи така и на пистата. :smt017 :smt009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо в представянето на Шкода в дир.бг РС-ките са дадени с 5 скорости,а те са с 6???

http://auto.dir.bg/modifications-v2.php ... riant=2569

 

Добре в сравнение с тази на Karaibrahim...тя с 6 скоростна система ли е ?? ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.