Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още един в отбора!!


Recommended Posts

Здравейте, и аз най-накрая си поръчах една Octavia2, не е най-високия клас екстри ама и аз не си падам по екстрите, за мен щом има климатик,AIRBAG,ABS ми стига, старата кола на родителите ми(Vectra 2.0i) и моя в последствие за 10 години мисля, че има 2/3 малки ремонта та модела е:

1.6MPI /75 kW /102 к.с. - Classic - Blue

Тези пичове ми викат 70 дена ама дано да са по-малко някой може ли да сподели горе доло неговата за колко време дойте,а и не ми стана ясно много като ходихме с баща ми ни питаха, ако искате може да си я вземете от София или ако искате можем да я докараме тук.Кое е по-добре? и колата ще се плаща в кеш пак ли има някакво бавене или не ?

 

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито за колата!

Второ - радвам се да видя още някой с бензинов мотор, защото по едно време си мислех, че само аз ще карам бензин :D

 

Колкото до Classic-а, мисля че не е най-добрия избор, но в крайна сметка всичко опира до пари. Всеки си преценява какво му трябва и колко $ иска да отдели. При всички случаи новата кола си и супер и ще и се кефиш много.

 

Моята е докараха миналата седмица, като ми се обадиха на 59-ия ден (по договор бяха 80). Горе-долу като чета тук из форума (и аз съм нов, даже още не съм в взел) на повечето хора им идват около втория месец. естествено има и изключения - много по-рано или покъсно.

 

Аз съм от София, но я поръчах от Пловдив и не мо предложиха да си я взема от там. Щом на теб така са ти казали остава да прецениш от къде ще ти е по удобно да я вземеш. Ти от къде си? Аз бих предпочел да си я взема от София. В Надежда е най-големия шоурум все пак и малко или много ще ти обърнат малко повече внимание като я вземаш. Пък и ако ти я карат до вас ще те забавят още повече с доставката, а от опит занам, че чакането не е най-готиното нещо :D

 

За плащането - щом е кеш трябва да стане по-бързо, иначе ако е лизинг се чака още 20 дни по договор (за оформяне на документацията - регистрация, застраховки и т.н.). Ако е кеш може би ще си я вземеш почти веднага, но ти си я регистираш. За това не съм много сигурен. Колегите, които са плащали кеш да ти кажат.

 

Това е от мен, дано да съм ти помогнал. Както ми казаха на мен преди време тук във форума - УСПЕХ... в борбата с чакането ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt005 добре дошъл. Браво още един с бензин :D

Много безкрайни километри с Шкодата и както казват всички тук- като я вземеш да пуснеш снимки и ние да се порадваме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще пусна снимки ама доста време има още докато дойде.Абе да питам бордпс-то на шкодата е екранчето между обортометъра и километража нали ? и случайно някой да има като моя мотор ? и синя без металик?и ако някой не го затруднява да направи или да ми напише линк със снимчици защото аз не видях classica табло врати ала бала ще съм му благодарен много. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борд компютъра е м/у ооборотомера и скоростомера. Има вариант да се поръча като екстра да е по-голям (Maxi-DOT). Иначе до колкото знам и на екрана на радиото има някаква информация, май е главно за парктроника. Но зависи какво радио си си поръчал.

Ти не ги ли видя в шоурума като я поръчваше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. За чакането горе долу и аз чаках толкова. Но аз имах допълнителни неща поръчани като защита от лоши пътища, датчик за налягането на гумите и щит под двигателя. Относно екстрите(моята е Елеганс)-от нито една не бих се отказал. Всички вършат много добра работа-особено климатроника и парктроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това не го разбирам-да дадеш почти 30 000 лв. за кола и да не си я виждал :roll: .

Поне на картинка можеха да ти я покажат.

Иначе в сайта на ЕТ би трябвало да можеш да разгледаш интериора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. За чакането горе долу и аз чаках толкова. Но аз имах допълнителни неща поръчани като защита от лоши пътища, датчик за налягането на гумите и щит под двигателя. Относно екстрите(моята е Елеганс)-от нито една не бих се отказал. Всички вършат много добра работа-особено климатроника и парктроника.

 

 

да честитя и аз първо :D жив и здрав, да я караш и да те слуша, колкото ти решиш.

 

А исках да попитам, какво означава защита от лоши пътища?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито за колата!

За плащането - щом е кеш трябва да стане по-бързо, иначе ако е лизинг се чака още 20 дни по договор (за оформяне на документацията - регистрация, застраховки и т.н.). Ако е кеш може би ще си я вземеш почти веднага, но ти си я регистираш. За това не съм много сигурен. Колегите, които са плащали кеш да ти кажат.

 

Това е от мен, дано да съм ти помогнал. Както ми казаха на мен преди време тук във форума - УСПЕХ... в борбата с чакането ;)

 

Ако се плаща кеш можеш да си вземеш колата от ЕТ веднага след потвърждение че парите са постъпили в тяхната сметка. Но ако я изкарваш на собствен ход трябва да имаш временни номера, които да вземеш предварително от КАТ. Е има и друг вариант без номера към КАТ, но ..... ако те хванат ще падне голямо черпене за новата кола :mrgreen:

Друго нещо много удобно е че можеш да си сключиш каското в ЕТ (поне така беше в София) още преди да вземеш колата, и като тръгнеш към КАТ имаш каско което си е доста голям ПЛЮС. Мен честно да си кажа ме беше шубе без каско към КАТ да карам.

Поздрави и честито от мен :D

:smt044

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. За чакането горе долу и аз чаках толкова. Но аз имах допълнителни неща поръчани като защита от лоши пътища, датчик за налягането на гумите и щит под двигателя. Относно екстрите(моята е Елеганс)-от нито една не бих се отказал. Всички вършат много добра работа-особено климатроника и парктроника.

 

 

да честитя и аз първо :D жив и здрав, да я караш и да те слуша, колкото ти решиш.

 

А исках да попитам, какво означава защита от лоши пътища?

 

Защитата за лоши пътища включва метална кора под двигателя, а не пласмасова и колата е вдигната малко по високо, ако не се лъжа тук из форума дори май някъде пишеше с колко :?: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Аз обаче споделям мнението на някои от колегите за версията Класик - ми то едни лайстни няма, да не говорим за фарове за мъгла, а едни ел. стъкла би ги оценил, сигурен съм.

Относно мотора - не е лош, и моят е такъв. Ако си от спокойните шофьори със сигурност ще ти хареса.

Поздрави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ще ми каже как се качват снимки тук

 

Аз :mrgreen: . Влизаш в галерията ( в горния ляв ъгъл на монитора има линк към нея), регистрираш се със същото потребителско име, с което си регнат тука и качваш снимки на воля ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мен колкото по-малко електроника има в колата по-добре.И ръчката си е ръчка за ел... ;) .Колата съм я виждал ама класика не съм.И някой може ли да ми каже какво точно е MPI никъде неможах да го намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Multi-point fuel injection

 

Multi-point fuel injection injects fuel into the intake port just upstream of the cylinder's intake valve, rather than at a central point within an intake manifold. MPFI systems can be sequential, in which injection is timed to coincide with each cylinder's intake stroke, batched, in which fuel is injected to the cylinders in groups, without precise synchronisation to any particular cylinder's intake stroke, or Simultaneous, in which fuel is injected at the same time to all the cylinders.

 

All modern EFI systems utilize sequential MPFI. Some Toyotas and other Japanese cars from the 1970s to the early 1990s used an application of Bosch's multipoint L-Jetronic system manufactured under license by DENSO.

 

Ако разбираш английски - чети ;)

 

Бира пием повечето :mrgreen: :smt005

:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.