Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет!


valeri_pi4

Recommended Posts

Здравейте , нов съм тук и се надявам да стана ваш колега в близките дни! Решил съм да си взимам нова кола и се спрях на Шкода!

Колебая се м/у Фабия и Октавия! Говорим за Стария модел на Октавия ,за новия не ми стигат финансите!

Моля ви за някакъв съвет от ваша страна,защото за Фабия съм чувал много добри неща ,а за октавия нищо ! Говорим за дизелов двигател,но не знам кой е добър!

Ако можете да ме светнете ,ще съм ви безкрайно благодарен! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    9

  • krasyhar

    8

  • gogata

    7

  • valeri_pi4

    6

Най-много писали в темата

Това с което аз мога да ти помогна е леко ориентиране с информацията:

 

http://www.skoda-auto.com/bgr/model/oct ... efault.htm

 

http://www.skoda-auto.com/bgr/model/fabia/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, и аз се колебаех много но старата Октавия с изключение на по-високия клас няма много много предимства.Фабията от своя страна е по-икономична от гледна точка на средства за закупуване,разход за поддръжка и не на последно място разхода на гориво,та даже и на консумативите за нея.Добър избор за хора с ограничени финанси.Все пак всеки има вкус и свои разбирания.Успех в решаването на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама с извинение( много хора биха ме линчували) Фабията е мноого грозна кола....

това е просто мойто мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма е, харчи малко за обема си, здраво ока4ване, 4астите за wv са достъпни. това са + за мен

 

ниска е, ( ако ще я караш извън асфалт, направо се отказвай), шуми малко повече, седалките са неудобни, вози малко твърдо( ако караш бързо е ок). това са - за мен

 

Пак бих си купил, комби оба4е :D малко по високо, по голямо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама с извинение( много хора биха ме линчували) Фабията е мноого грозна кола....

това е просто мойто мнение

 

Всеки има право на мнение :) Спокойно никой няма да те линчува ;) Но едва ли някой ще се съгласи с мнението ти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабията има дизаин от Италия :Д::Д:Д няма как да не е хубава. просто детаилите в нея са правени за голями джанти спортни брони, никел и крила... рс-а е истинската фабия другото са съобразени с джоба коли,които на визия имат общо, така че не са грозни фабиите има само слаби изпалнения по нашите пътища.

 

 

 

а дали фабия или октавия от старите- то и фабията след 2-3месеца и тя ще е от "старите" щото идва новата... така че тука са еднавко стари вече. но фабията е една идея по ефтина, две идеи по малка, и определено си е градска кола, дамска или просто малка кола. зависи с какво си свикнал. нали знаеш може и в 2стаен може и в 3стаен... кажи ти каде ти е по добре

 

ако ме питаш мене 1.8Т от старите октавии със 17" и си ти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама с извинение( много хора биха ме линчували) Фабията е мноого грозна кола....

това е просто мойто мнение

Ако колата бе по-красива ти нямаше да пишеш в този форум,но за толкова пари какво искаш.

Аз за себе си съм си изградил едно мнение-колкото една кола/говорим за ниските класове автомобили/ е по-комфортна то по нея ще има много други неудобряващи подробностти.Това е лично мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LEON да бе, аз не споря :))

Ясно ми е, че Шкодите ТРЯБВА да са по-грозни от Аудито и Флоксвагена, защото гонят различен сегмент на пазара....не може големия концерн да позволи Шкода да прави конкуренция на Ауди

 

Иначе Фабията е great value for money, няма спор. Просто ми е адски грозна. Дори новата Октавия ми е грозна, старата на външен вид е уникална....и ми беше доста трудно да реша коя Октавия да взема, старата освен че е по-красива е и доста по-евтина. Но в крайна сметка взех нова, защото е много по-интелигентна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , нов съм тук и се надявам да стана ваш колега в близките дни! Решил съм да си взимам нова кола и се спрях на Шкода!

Колебая се м/у Фабия и Октавия! Говорим за Стария модел на Октавия ,за новия не ми стигат финансите!

Моля ви за някакъв съвет от ваша страна,защото за Фабия съм чувал много добри неща ,а за октавия нищо ! Говорим за дизелов двигател,но не знам кой е добър!

Ако можете да ме светнете ,ще съм ви безкрайно благодарен! 8)

 

Според мен ти самия можеш да си отговариш какво искаш. Погледни характеристиките на двете коли и прецени кое е най-доброта за теб. При всички положения Фабията е един клас под Октавиата говоря като цяло. Ако ще висиш по задръствания по цяла година за какво ти е голяма кола. Ако пък си пътуваш напред назад из страната и по света октавията е по-добрия избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета ,невероятни сте ,благодаря за помоща! Реших да се спра на Октавия,но пък сега се чудя коя октавия!!! Ако е старата тя е с 19 тди и е 90 коня ,новата е с повече коне под капака! Интересува ме старата с 90 коня справя ли се добре на пътя ,какъв е реалния разход и имали проблеми !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудиш се дали да е Октавия 1 или Октавия 2 ли :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да се спра на Октавия,но пък сега се чудя коя октавия!!! Ако е старата тя е с 19 тди и е 90 коня ,новата е с повече коне под капака! Интересува ме старата с 90 коня справя ли се добре на пътя ,какъв е реалния разход и имали проблеми !

 

Привет, колега,

 

Поздравления за избора на Октавия 1 !!! Подобна прелест с успех се грижи за безпроблемния превоз на моето семейство по пътищата на България. 1,9 дизел с 90 коня дърпа комбито навсякъде и нито за миг не сме почуствали липса на мощност или пъргавина. За комфорта на седалките - е, не е Мерцедес, но не е и волска талига, аз със мойте 110 кг. и жената с нейните 55 кг. нямаме забележки, само дъщеря ни се оплаква.......като и сложа предпазния колан, стискал и. :mrgreen:

Комби Октавия 1 с дизелов 1,9 двигател вече е само със 101 кс. и филтър за твърди частици в ЕураТек ( по последна информация от сайта им ), а от хечбеците има и дизел с 90 коня. Но ти виж на място, че те едно пишат и казват, после друго излиза - говоря от личен опит. Колата ни гори 6 л. на 100 км. градско и също толкова на магистралата със скорост от 120 км/ч. и 7,2 л. при 140 км/ч.

За малко под 5 месеца експлоатация и 4460 навъртяни километра проблеми сме нямали, дано и занапред да е така.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам от време на време Комби Октавия 1 с дизелов 1,9 двигател 101кс.

моето мнение е че върви много, но другата кола която я карам редвно е 120ка която е 52 коня(85г).

 

ако ти досега си карал някаква кола с 2.0 турбо бензин или нещо яко коне, ще ти се стори че не върви грам.

 

за реален разход смесен разход откакто е купена(~5000km) е 6.2l/100

скоро ходих до пловдив (от софия) каране със 140-150 разхода беше 5,9. ако се кара с 90 разхода ще падне под 5.

 

успех с покупката да се похвалиш после

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета ,невероятни сте ,благодаря за помоща! Реших да се спра на Октавия,но пък сега се чудя коя октавия!!! Ако е старата тя е с 19 тди и е 90 коня ,новата е с повече коне под капака! Интересува ме старата с 90 коня справя ли се добре на пътя ,какъв е реалния разход и имали проблеми !

 

Колега,

 

1.9TDI 90bhp вече не се продава в Бг - не покрива EU3. Продава се само 1.9TDI-PD 101/105 (вече не помня кой от двата).

 

Мойта е старата 1.9TDI-90bhp.

Разход: 6.5 градско, 4.5 извънградско (без клима), смесен 5.66 (30к км).

Както колегите са писали - малко е ниска и често задира отдолу. Возията е добра. Прецени си седалките - на мен са ми леко неудобни заради подпората за лубагото (или квото е там), но има вариант с регулиране, който не е кой-знае колко отгоре (50-100лв ако не се лъжа).

Огледай добре листа с екстрите (има го някъде постнат от мен) и добре си прецени какво искаш и какво не. Някой от тях са определено полезни.

 

Ако друго се сещаш питай.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако взема Шкода TOUR комби т.е Шкода Октавия 1 ,ще ми излезне около 31 000 лв ,но ще е много добро изпълнение .1.9 тди 101 к.с.!

Ако взема Октавия т.е новата октавия ще е около 36 000 лв 1.9 тди 105 к.с. ,но ще е слабо изпълнение от към екстри!

Цените и на двете коли са с вкл. застраховка ,регистрация аларма и бла бла!

Мисълта ми е ,че новата октавия е по скъпа,но пък е Най новия модел,старата е по евтина ,но пък ще е топ изпълнение,но пък е Стар модел! Разликата не е малко ,но не е много като пари!

Незнам какво да правя ,бия се по главата и така!

Мисля ,че старата ,ще е по добрия избор,защото ако е ималко до сега дефекти ,то те вече са излезнали и са отстранени,докато новата тепърва ще прави проблеми!!! оххх

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt039 без ABS да и без еърбег по скоро ,но чак пък ESP..

мойто мнение по темата е ,че трябва да си отговориш на въпроса малка или голяма кола ти трябва .Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, екстрите са най-важни. Двигателя дали е 90, 101 или 105 коня тва няма да го усетиш толкова особено в града. Обаче климатроника, партроника и автопилота много улесняват шофирането. Също не знам на старата Октавия багажника и задните седалки как са, но мисля далеч не са толкова функционални. А доколкото разбрах гледаш комби.

Новата Октавия е доста умна кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PUF-PAF, в багажника на старата Октавия хечбек има място да правиш групов секс :mrgreen: . В комбито вече не ми се мисли. Седалките според мен са удобни и отзад е достатъчно просторно (съдя по себе си, понеже не съм особено дребен :lol: ). Автопилота не е задължителен според мен, понеже специално в България, няма много места където да го ползваш или все ще се намери някой *** да те засече.

 

VooDoo, за екстрите си нямаш на идея колко си прав ;) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако взема Шкода TOUR комби т.е Шкода Октавия 1 ,ще ми излезне около 31 000 лв ,но ще е много добро изпълнение .1.9 тди 101 к.с.!

Ако взема Октавия т.е новата октавия ще е около 36 000 лв 1.9 тди 105 к.с. ,но ще е слабо изпълнение от към екстри!

Цените и на двете коли са с вкл. застраховка ,регистрация аларма и бла бла!

Мисълта ми е ,че новата октавия е по скъпа,но пък е Най новия модел,старата е по евтина ,но пък ще е топ изпълнение,но пък е Стар модел! Разликата не е малко ,но не е много като пари!

Незнам какво да правя ,бия се по главата и така!

Мисля ,че старата ,ще е по добрия избор,защото ако е ималко до сега дефекти ,то те вече са излезнали и са отстранени,докато новата тепърва ще прави проблеми!!! оххх

 

Позволи едно лично мнение, ако се ориентираш към Октавия 2, хечбег задължително си я вземи с парктроник, поне за задна, незнам поне според мен видимоста при паркирване е доста лоша и някак си нямаш ориентир, но това е лично мнение. За Октавия 2 комби нямам представа как е защото не съм карал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да кажа,че сега на сефте пътуването ми до Пловдив и обратно съм направо очарован от автопилота,толкова е удобно и приятно ,на отиване ми се наложи да го изключа за малко за 4 пъти на връщане 2 ,като се има в предвид полосата преди Пловдив,парктроника е полезен ,но за толкова малко време(3дни) не се научих да му се доверявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм ,че ще е Голяма кола!!!

Аз тука ви разпитвам ,защото досега каквато и кола да съм си взимал,винаги съм се прецаквал,АМА яко съм се прецаквал! Затова реших ,че вече ще е нова кола,няма да се занимавам с стари автомобили,било то на 1-2 или повече години! НОВО!

Но тук гледам ,че Октавия1 немога да си избирам екстрите по отделно,докато на новата мога всичко да си подбера!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама с извинение( много хора биха ме линчували) Фабията е мноого грозна кола....

това е просто мойто мнение

Уважаеми Пуф Паф,пепел ти на устата!! :smt034 мойто мнение е точно обратното!!Като дизайн Фабия има свой собствен изглед.Не можеш да я сбьркаш с друг модел!!За разлика от това някои модели октавия ,отпред приличат на Ауди или VW.Добре ,че имат емблема, иначе мога да ги объркам!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единствено супърба може да се сбърка с пассат

иначе виж последното поло и ми кажи дали не е 1 към 1 с фабията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единствено супърба може да се сбърка с пассат

иначе виж последното поло и ми кажи дали не е 1 към 1 с фабията

 

няма смисъл да се спори за вида!

има прилики и понеже шкода е към WV...т.н

а и на всеки му харесват различни

на мен Фабията в жълто ми е мн противна обаче в черно или червено е страшна...

Не сьм виждал полото ,но щом са го направили като фабията значи ,са сметнали ,че дизайна си го бива!!/тия шваби били големи крадци бе :lol: А по отношение на цвета белия сьщо много и пасва.!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.