Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми Матадор


Марту

Recommended Posts

Матадор - няма такова дърво! Фабията дойде с такива летни гуми. Първите ми впечатления са много лоши. ABS-а се задейства за щяло и нещяло. Лошото е, че спирачния път е отчайващ. Не смея да карам като хората. Не ми се мисли как ще е на мокро...

Не съм поглеждал какви са зимните, но се надявам да са друга марка. Между другото какво ви е мнението за Барум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с барум-ки земни, мнооооого съм доволен нищо че са втори сезон и са на 30 000... а и не са много скъпи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е моделът на гумите, защото аз съм доволен от мойте :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм поглеждал какви са зимните, но се надявам да са друга марка. Между другото какво ви е мнението за Барум?

 

Малко по-добри от Матадор, но пак нисък клас. Износват се бързо, имат склонност към аквапланинг, не спират добре на мокро, скърцат на горещо, самата гума е мека. За 100S/120/Fabia стават. За Octavia не. Говоря за Barum Briliantis.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен. Моите са Матадор Елит 2. Като я взех мислех, веднага да ги сменям с маркови, но прочетох, че са специално разработени за Октавия 2 по поръчка на Шкода. Даже имаше снимки как ги тестват на комби. Реших, че щом са направени специално за моята кола ще ги карам и не може да са лоши.

За съжаление отдавна беше и не си спомням сайта, ама май руски беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Elite 2 и съм много доволен от гумите както и baijoro

 

Ето линка с теста на гумите и одобрението на Skoda Auto

 

http://www.matador.sk/uploads/doc/MP%20 ... 20angl.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос точно за Елит2. Не, че до сега съм карал с кой знае какви гуми, но сравнявайки с Кади-то, което карах до сега спирачния път на Фабията е отчайващ. Не виждам друга причина освен в гумите. Като се има предвид и размерите на колите си мисля, че Шкодата трябва да спира по-добре. А това, че били разработени специално за Шкода за мен не е доказателство ,че са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stenly, baijoro,

 

Карали ли сте си колите с други гуми преди/след като сте карали с Матадор? Щото аз покарах и знам каква е разликата...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Матадор Елит 2 и съм доволен.

Пък и не мисля че можем да сравняваме гума която струва 100 лв. с гума която струва 150 :?: :!: :roll:

 

https://fenec.qoss.com/store/video/shit ... bulhar.pdf

 

Ето и линк към брошурката ама на български език :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За парите си стават. Но въпроса е кое е по-важно - 200 лева или сигурността? Аз повече Матадор и Barum не купувам....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stenly, baijoro,

 

Карали ли сте си колите с други гуми преди/след като сте карали с Матадор? Щото аз покарах и знам каква е разликата...

 

Поздрави

 

Да си призная не съм карал Октавията с други гуми! Радвам се, че ще стане още по-стабилна като мина на 17-ки Continental ContiSportContact 3 :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че сигурноста е важна, но аз не съм състезател, така че мисля че Матадор Елит 2 ми върши работа.

Барум и аз вече не купувам виж за такситата са идеални караш и все имаш грайфери :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да ги сравнявам с други, защото нямам наблюдения.

Мога да кажа че на матадор елит 2 ми излезе балон на 1вия месец. Също така че абса наистина се задейства веднага, но аз го отдавам повече на неравностите по пътя. Ако има мегдан отпускам и пак натискам, като на 120ката :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте направиха 2 месеца и за сега да чукна на дърво нямам балончета :mrgreen: пък и АБС-а не ми се е включвал при спиране, така че май си е и до стил на каране и дали скачас на педала :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не коментирам стават ли за парите си или не щото хабер си нямам колко струват. Ама като слагаш "спортен" волан, спортни седалки, 100коня и тръбиш, че колата е едишън 100 и накрая да хакнеш такива чукани на алуминиевите джанти...циганска работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

курморан

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Иначе, като си започнал да говориш за наистина хубави гуми, не знам къде си изпуснал Пирели, Мишлен, Дънлоп, Вредещайн, Фулда, Ханкуук или Гудиър ;) ? От тези, дето си ги изброил само Континентал наистина е читава марка. Всичко друго е средна хубост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo,

 

Колко от "хубавите" гуми си карал че така ги рекламираш?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

курморан

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Иначе, като си започнал да говориш за наистина хубави гуми, не знам къде си изпуснал Пирели, Мишлен, Дънлоп, Вредещайн, Фулда, Ханкуук или Гудиър ;) ? От тези, дето си ги изброил само Континентал наистина е читава марка. Всичко друго е средна хубост.

 

Мишлен, Гудиър добре ама останалото средна хубост...

Още един глас за Бриджстоун и Тоио. За Континентал не ща и да чувам след няква партида за луноходи (каруци може би) с ограничение на скороста до 30-40 и предпримчив нашенец дето им изтъркал си4ко без марката и народа кара и се 4уди що така се пукат. Пирелито не съм вярвал че толкова бързо може да се износи лятна гума сигурно са я правили за температура до 20 градуса. Вердщеина имам две гуми купувани с две Тоио и вердщеина се е напукал и изглежда като стогодишен (5 години е). Ханкуук е гумата мечта за О'кеисупертряс може да си я караш 100-200 хиляди и си е като нова граифер мечта. За матадор и за барум - Барум са малко по добре, като всичко зависи и от колата на която се карат на една лада надали ще има разлика между всички изброени. Предполагам че има модели и модели но просто по читавите фирми не си позволяват да произвеждат боклуци.

П.П. Аз карам с БФГоодрич щом са добри за совалките значи и за мене стават...:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt039

 

Марту , между другото гумите на Фаворита на колко годинки са?

Аз ще ги сменям ама все пак питам , че онзи ден като плисна малко дъжд и станах като шейна... направо не мога да спра със скорост около 70-80км на бул.България и щеше да стане една.....

 

:smt039

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БФГудрич или както е там съм абсолютно съгласен че влизат в графата с най качествени гуми...

според мен само "вида спорт " трябва да се ползва > :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли и Вида Спорт?! Аз си мислех че само Вида Цървул правят :mrgreen: Те май нищо не правят вече де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз доскоро бях с Гуудрич зимни, но не мога да споделя реални впечатления, щото просто нямяше зима... За лятото се екипирах преди около месец с почти нови кУрморани, понеже ми изпадна комплекта на добра цена, ама нещо не ми се нравят особено - държат по-добре на дъжд, отколкото на сухо (за дрифт са добри:)) - явно шарката е такава за намаляване на аквапланинга, но не и на асфалт-планинга :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

курморан

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Иначе, като си започнал да говориш за наистина хубави гуми, не знам къде си изпуснал Пирели, Мишлен, Дънлоп, Вредещайн, Фулда, Ханкуук или Гудиър ;) ? От тези, дето си ги изброил само Континентал наистина е читава марка. Всичко друго е средна хубост.

 

За мен Континентал са много по-добри от Пирели и Фулда :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен Континентал са много по-добри от Пирели и Фулда :D

 

Не знам по-добри ли са, ама наскоро се возих на новия CL на Мерцедес, покрай работата на братовчед ми намазвам и такива благинки понякога :mrgreen: . Та въпросното нещо беше обуто в някакви Континентал-ки за по 1000евро парчето(според пича от БалканСтар) и захапваше асфалта като за световно 8) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щатните гуми на Фабията ми са Барум Брилянтис, не ми харесват, на 80 км/ч вият и АБС - се включва за щяло и нещяло. Зимата я карах с Дебица Фриго 2 - бяха по - добри и като возия и като сигурност.

Старата ми кола беше с Клебер Виаксер и Динаксер - много бях доволен от тях, макар да бях с доста нежни страници, бяха тихи и спираха добре, на вода бяха отлични.

 

Иначе като избирам гуми гледам тестовете на ADAC - там според мен е истината.

Между другото Брилянтиса е похвален от тези тестове за размер 13 цола. Странно наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.