Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за маслото


Recommended Posts

един приятел кара служебна фелиция (бензин 1.3) и като се возихме забелязах че като направи по остър завои и лампата на маслото светва за секунда и после угасва , питахго кво и е ? " и тои вика ми така си е " намене ми се струва ненормално и за това питам тука "разбирачите " какво може да е че ми е интересно ? :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спред мен

малко масло> наклон на двигателя от завоя> помпата остава на сухо за секунда> няма налягане по маслената магистрала> лампата светва

 

извод: кажи на приятелчето да види нивото на маслото колко е !!!

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък в остър завой и особено ако е в комбинация и с наклон ми присветва червената лампа посредата със знак :!: - доколкото знам е за спирачките, но не знам защо го прави :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък в остър завой и особено ако е в комбинация и с наклон ми присветва червената лампа посредата със знак :!: - доколкото знам е за спирачките, но не знам защо го прави :roll:

 

Долей спирачна течност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък в остър завой и особено ако е в комбинация и с наклон ми присветва червената лампа посредата със знак :!: - доколкото знам е за спирачките, но не знам защо го прави :roll:

 

Долей спирачна течност

 

нивото й е точно между мин. и макс., но ще долея до макс... само не знам с какъв ДОТ е старата - 3 или 4, та да не стане някой гаф като долея от новата :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тъп въпрос - като го съветвате Митко да долива спирачна течност сега , какво ще го посъветвате да направи при смяна на предни накладки :?:

На колегата с Фелицията мога да кажа да огледа мотора - или има сеиозен теч или разход на масло / ако го проверява редовно / ... картера е конструиран така , че дори и на минимум да е маслото при остри завои или наколони на не остава сондата без масло , а твоито сигурно е на дъното ;)

 

П.П. Мен са ме учили , че нивото в казанчето за сп. течност е изчислено така , че като попривършат предните накладки да падне на минимум ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тъп въпрос - като го съветвате Митко да долива спирачна течност сега , какво ще го посъветвате да направи при смяна на предни накладки :?:

 

Гена, ще го такат със спринцовката :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и аз имах същия проблем със Фаворита. На завои ми светваше лампата за маслото... След дълго умуване кво й е на колата се оказа че ограничителя на щеката се мандахерцаше (показваше грешни показания за ниво на маслото) и трябваше да долея цели 2 л. масло :evil: :( :oops:

 

От тогава получих и страховата невроза :) и гледам на всеки 150-200 км нивото на маслото

 

С големи благодарности на Доктор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моя Форман като маслото му падна под минимума на завой присветваше лампата.И аз налях два литра и дори се учудих как моторчето е работило само с два литра масло от нормални четири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз препоръчвам при всеки ден преди да тръгвате с колата да проверявате за нивото на масло,спир. течност и антифриза , за да не се стига до такива ситуации. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз препоръчвам при всеки ден преди да тръгвате с колата да проверявате за нивото на масло,спир. течност и антифриза , за да не се стига до такива ситуации. ;)

 

ще се скапят пантите на капака :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз препоръчвам при всеки ден преди да тръгвате с колата да проверявате за нивото на масло,спир. течност и антифриза , за да не се стига до такива ситуации. ;)

 

ще се скапят пантите на капака :mrgreen:

:smt017 по-добре пантите ,отколкото двигателя!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.