Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Руумстър по БГ пътищата


Tafkata

Recommended Posts

От скоро започна да ми прави впечетление, че новата ШКОДА РУУМСТЪР изобщо не се мярка по пътищата. От доста време се продава в магазините на Шкода, а май няма много голям интерес.

Виждал съм само 2 екземпляра, единия във Варна, а другия в Приселци.

Какви са мненията за този автомобил като цяло? За сега как вървят продажбите му в световен мащаб?

Някой ако знае подробности да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пускането на Румстър на пазара(юни 2006г.), до 16 януари 2007 г. са продадени 14 442 броя в световен мащаб. Дори, за да смогнат на търсенето в Шкода се пуснали трета производствена линия за него в завода в Квасини. Иначе, аз все по-често виждам Румстъри в София,не е като да няма :lol:, досега поне 6-7 съм видял. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм виждал точно 3 пъти. като един стой пред блока пред нас(на съсед).

 

мнението ми е че не изглежда чак толко грозно колкото ми беше първоначалното мнение, а освен на визия по друг начин не мога да го оценя. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е нито само кола нито типична "баничарка" така че е нормално да не е за широките маси а за определен кръг хора които се нуждаят от такъв автомобил. и въпреки всичко в софия се срещат от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е нито само кола нито типична "баничарка" така че е нормално да не е за широките маси а за определен кръг хора които се нуждаят от такъв автомобил. и въпреки всичко в софия се срещат от време на време.

 

Няма такова нещо :roll: ! Модела е нов и не е популярен още(за справка, когато Пежо/Ситроен пуснаха Партнер/Берлинго, за тях се чуваха същите неща и бяха едва ли не атракция, когато се появиха по улиците). Цените му са меко казано приемливи, дизайна е готин (направо извънземен в сравнение с този на "редовите" баничарки), тъй че е само въпрос на време да залее пазара. Според мен Румстър е перфектната семейна кола или кола за хора с дребен бизнес. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз засичам чат пат по някое Румстерче и доста ми харесва така да се каже на живо, отколкото по снимките :mrgreen: Но вътре как е незнам :( Пък и както каза Гогата тя е перфектна семейна кола или кола за хора с малък бизнес. Макар че имам чувството че тук в БГ май семейните не са оценили този тип семейни коли, поне това което наблюдавам по пътищата де, знам ли :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера на връщане от Варна подгоних един бял румстър след Балчик и се гонихме до Каварна, стана ми мноооооого благо на душицата... задницата му е по-хубава отколкото си мислех според снимките, а и отпред не е зле.. :lol:

не съм му се дал де :) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва, колата е с по богато оборудване и външен вид от Фабията, но изглежда малко крехка и нашите туземци още я гледат като извънземно.

Я кажете взимат ли ви на майтап по пътищата с вашите фабии?

Мен специално редовно се опитват да ме бъзикат, я отнемане на предимство, я засичане, я изпреварване от някой трошляк, ей такива едни долни страсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете взимат ли ви на майтап по пътищата с вашите фабии?

Мен специално редовно се опитват да ме бъзикат, я отнемане на предимство, я засичане, я изпреварване от някой трошляк, ей такива едни долни страсти.

 

Колега,

 

Това не е до Фабия или Октавия. Това е до селянин (знаете какво имам предвид!) зад волана! И с Octavia-та са ме засичали++. Не се притеснявай .... да ползваш клаксона :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за 1,4 TDi - 80 к.с.

 

седалките са удобни

но колата е за 4 човека

ако са 5 - средното място отзад е доста неудобно

 

возията е определено твърда и неравностите по пътя се усещат осезаемо

таблото трака по дупките - примерно Fabia е по-добра в това отношение

 

може би едно от най-важните неща за мен - разхода

градско каране, сутрин между 8 и 9 часа - Окръжна болница - Люлин 10

през Студенски град - София Ленд - Спартак - Красна Поляна

разход 5,4/100

нормално каране

 

при по-нервно каране и на по-къси разстояния - разхода е около 7

но ако се кара по-нежно сигурно ще е около 6,5

 

извънградско:

София - Перник - София

5,8/100

по правите отсечки скорост от 120-130 км/ч

 

на таблото няма показание за температурата на водата, което доста ме дразни

 

засега друго не се сещам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега.

 

Добро инфо си дал. Единствено разхода извънградско ми се струва малко високичък. Верно че тоя автомобил няма много добра аеродинамика, но пак ми се струва малко висок.

 

Поздрави и много безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е моя :D

служебна е

разхода извън града наистина в този случай беше висок

но с изпреварвания и нервно каране

колата вече е на 12 000 км и няма проблеми с нея

както и с 4-те фабии

общо имаме към 100 000 безпроблемни км с Шкода :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за Румстъра, Sev, както знаеш служебната кола е най-хубавата кола :mrgreen: ! Би ли споделил доволен ли си от въпросното двигателче 1,4 TDI, че съм се наточил на Фабия с такъв двигател. Истина ли е, че работи по-неравномерно и по-шумно от другите дизели на Шкода/фолксваген? :roll: Не, че ако е шумничък ще се откажа от избора си, интересно ми е просто. Съжалявам за офтопика :oops: . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен 1,4 TDI - PD ми тропа много, не знам дали е от трите цилиндъра или от лоша шумоизолация, защото съм се заслушвал и в дизелите на други коли от VAG и те тропат, ама вътре не се чува.

Иначе моторчето е супер. През празниците по маршрута с. Борино, Пампорово, Асеновград Пловдив ми даде разход 3,8/100.

Като цяло средния разход в момента ми е 4,6.

Мотора е твърде нов за пазара и наистина е интересно да се чуе мнение на някой който е навъртял поне 50 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разхода до перник - според мен е мормално, последния път моя от софия до драгичево беше 8 :oops:

 

А за ПД-то, може и да е шумно, ама по-важно е какво става като настъпиш газта на 2000 оборота :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам много наблюдения върху колата, защото не я карам аз

като е студена трака повечко, иначе според мен е нормално

според мен всичко идва от изолацията

на Фабия може би ще е по-добре

не мога да преценя

 

с тези цени на бензина, колкото и да трака... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.