Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Премиум дизел на ОМВ


Recommended Posts

Преди на ОМВ имаше:

1/ обикновен дизел

2/ спринт дизел

 

Сега има:

1/ спринт дизел

2/ премиум дизел

 

Въпросът ми е дали вече обикновен няма, а има по- добър от спринт - премиум, или обикновения вече се нарича спринт, а спринта - премиум.

С други думи нов продукт ли има на пазара или от името само го докарват?

На сайта на ОМВ нищо не пише по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах подробно сайта на ОМV и не знам къде си видял тези неща, но все още излиза ОМV Euro Diesel и OMV Alpin Diesel. може би заради топлата зима не много хора са сипвали от Аlpin Diesel-a и има повече запаси та още не карат от Sprint-a за да се изчерпат. Очаквам наистина скоро Sprint Diesela да се появи, но такова чудо като Премиум дизел не намерих :( :? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах момчето на колонката преди няколко дена като зареждах и той ми каза че Премиум дизела отговаря на стандарт Евро 5, а като цена е колкото алпин дизела. Аз понеже зареждам зимата Алпин, а лятото Спринт и сега сипах Премиум, и заради това за някакви разлики не мога да говоря, по-скоро някои който зарежда обикновен дизел и реши да сипе премиум трябва да каже дали има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес го видях по ОМВ-тата новия дизел. Не знам кой е хубав и кой не е, ама 1.93 за литър..... :!: А95 е 1.96, а супер 100 2.16 :cry: Тия хора не са нормални! Не знам как я мислят тая. Всички трябва на олио да минават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм само с Alpin (зимата) и Sprint (лятото)! Нямам представа какъв е новият продукт на OMV :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не зареждам дизел, но не вярвам да са пуснали нов продукт на пазара. Най-вероятно това е просто ново име на старо гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо повечето хора сипват дизел в ОМV ??? доколкото знам всички купуват от Лукойл, хора които са били на ски в Австрия казват че щуротии като Алпин дизел там няма. Аз зареждам предимно с V-Power и досега нямам никакви проблеми нито с висок разход, нито с палене през зимата, общо взето не мисля че Sprint-а е с нещо по-добър като вървене разход и цена мисля че са 1:1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се свежда до лични предпочитания! Аз например не бих заредил гориво в Shell ;):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип карам Хеленка с дизел от Лукойл. Вчера заредих Спринт Дизел и намирам някаква разлика, сякаш върви "по меко", шума е по нисък, по плавно набира. Разликата в цената е 2-3 ст.

Премиума го водят Евро 5, т.е без сяра, за да е такъв би следвало да го внасят отвън, защото инсталациите на Лукойл отговарят на Евро 4, отделно от това руския нефт е много богат на сяра, а не знам дали Лукойл инсталираха сероочистваща инсталация. Ако сте забелязали някои производители на автомобили не предлагат дизели на руския пазар.

Според мен Премиума е румънско производство, рафинерията на Румъния - Ромпетрол е собственост на OMV и работи с нефт от Карпатите.

Всичко друго е добавки и реклама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво пишат в "Ауто мотор унд спорт" за новия продукт на ОМВ

 

http://www.auto-motor-und-sport.bg/?act=content&rec=806

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата есен ходих в Чехия и Словакия и там ми направи впечатление, че имаше Спринт и Премиум дизели по ОМВ. А тук в България имаше Евро и Спринт. Затова сега се чудя дали е маркетингов трик или нещо ново :roll:

И наистина в Австрия и Германия не видях различни видове дизелово гориво. Има само едно. Но явно е добро, защото дори старите коли не димят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само нещо цената не ми харесва 1,92 лв. май беше. Чуда се да заредя ли :?: :!: и най важното има ли разлика :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не го пробва някой от нас няма да се разбере.

Цената е дърво, особено в сегашната ситуация при която разликата между бензина и дизела стигна близа 20 ст. на литър.

И все пак си мисля че на градско каране няма да се усети разлика, така че който бръмчи по магистралите или планинските пътища да се прежали и да сипе малко от новата благинка, пък да вземе и да сподели после.

Иначе рекламните трикове са ни ясни на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз още като я взех заредих за 50лв от него,но не мога да направя разлика сега съм заредил догоре от евтиния ,ако после заредя пак от премиума ще пиша впечатления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако тръгнеш от България за Германия още след Сърбия ще усетиш разликата между нашия дизел и западния ... западното гориво е къде къде пред нашите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм усещал чак толкова разликата. Говоря за дизела. За бензина/газта е друга история...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.