Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ел стъкла


allroad1982

Recommended Posts

Някой има ли представа как да монтирам ел стъкла на предните врати на фабия.Знам че се продава комплект за около 600лв от еуратек но монтаж 200лв е много ....

 

А относно разхода на бензин в началото я юрках много и ми даваше 10/100 а после по галантно и сега дава между 7 и 9 това нормално ли е ?Става дума за градско.?Извън градско е около 6/100.

 

Проблема при мене е че работата ми е на 3км и е задръстване и дефакто патувам 15-20 мин.И е само 1-2скорост.....Можеби заради това дава голкям разход?

 

Мерси, очаквам малко помощ:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ел. стъклата нямам представа! Моят разход с Fabia 1.4 16v (101bhp) е 8 градско и 5 извънградско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А относно разхода на бензин в началото я юрках много и ми даваше 10/100 а после по галантно и сега дава между 7 и 9 това нормално ли е ?Става дума за градско... Проблема при мене е че работата ми е на 3км и е задръстване и дефакто патувам 15-20 мин.И е само 1-2скорост.....Можеби заради това дава голкям разход?...

Нормален ти е разхода и не бих го окачествил като голям. Имайки впредвид условията, в които пътуваш и 10л./100 км пак ще е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако погледнеш в книжката пише, че разхода през първия километър от запалването е около 20 на 100 после през следващите 3-4 постепенно с достигане на нормална работна температура разхода намалява до нормалния, и общо взето за разстояния по-малки от 5 километра не е препоръчително да се пали изобщо колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при мене е че работата ми е на 3км и е задръстване и дефакто патувам 15-20 мин.И е само 1-2скорост.....Можеби заради това дава голкям разход?

 

за 3км на палене тоя разход даже ми се струва малък.

помисли си да ходиш пеша или да си купиш колело. Хем няма задръствания хем за доборо здраве и тонус въртиш педалите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за колелото е добра.

От друга страна, той си взема колата сутрин на работата, защото може по-късно през деня да му трябва отново за по-дълги разстояния. Какъв е смисъла да имаш кола, след като не ти върши работа.

Карай и да не ти пука. какво като ти гори повече. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа как да монтирам ел стъкла на предните врати на фабия.Знам че се продава комплект за около 600лв от еуратек но монтаж 200лв е много ....

Информацията за цената "прясна" ли е? Че и мене ме интересува ама още нямам никаква информация и дали самия монтаж е лесен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всеки ден пътувам от Младост 2 до летището.До последния светофар задръстването е като за световно и разходът е между 12 и 14 л/100.После надолу по естакадата/с малко по инерция/спада понякога до 6.5/зависи от движението/.По обратния маршрут е между 7.2 и 7.5.Е,в събота и неделя е по-добре.При предпоследното и последното зареждане беше 7.2 и 6.8 за целия резервоар,съответно.Извънградско още не съм я карал/купих я февруари/.Предстои.

Имам въпрос:онзи ден зареждам,имаше към 2-3 литра остатък,към 44-ия се загледах,към 50 вече бях насторожен,влязоха 55 литра!Естествено,веднага намерих управителя и ехидно му обясних какво пише в книжката и колко са влезли.Той пък отговори,че с всички коли на групата било така,поемали 10-тина литра повече,неговата Фелиция и тя.Отказах се от разправията,разчитайки да ме светнете вие тук,е ли това редовно или не,колонката ли лъже или наистина обемът на резервора е такъв?Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мене стана същото резервоара побирам около 47.5 литра

беше на червена лампа и ми наляха 55литра но нямаха време за разправяне и после ми казаха че има едно копче за обезваздушаване там при капачката което ако не се натисне може колконката да работи и да отчита а да влиза по малко бензин..... та вече ги гледам а и гледаите да нулират сметките че и така лъжат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

PRR,благодаря!Уж вече бях прегледал целия форум,ама това съм го пропуснал,видимо.

Allroad,thanks anyway!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.