Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скъсан болт!


rafaeloff

Recommended Posts

Здравейте! Пак ще ви занимавам с проблеми. Отивам днес да си сменям гумте и кво да се случи единия болт завит накриво и се скъса :(:(:( и сега съм с 3 болта на предна лява гума. Има ли проблем а карам така известно време защото ми предстои пътуване и се притяснявам а от друга страна да тругна сега по шлосери нямам време и дали това е удачен вариант или да си търся нова главина и ако може да ме насочите от куде да си я закупя ще съм много благодарен. колата е фелиция 1.3. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То като опатиш и е късно, но извода е никви гумаджии с пистолети :evil: ! Мерси за бързия отговор! Само се чудя дали да търся шлосер или направо нова главина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова главина = главина + лагер и при всички случаи ще е един кош пари , а тва и някой светнат автомонтьор може да ти извади болта , стига да е със здрави нерви и остри бургии ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох бях забравил, че лагера е набит в главината (май с преса се правеше) тва като те полази каръка и край няма :( а дали няма да се развали резбата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е при човек които знае какво да прави няма от какво да се притесняваш. Ще разпробие скъсания болт без дертове. Тоест с нерви и псуване. Имам познат които от бая време кара с 3 болта на предна лява гума и засега проблем няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо може да пробваш сам да решиш проблема. няма гаранция, че някой ще се справи по-добре. Първо пробии малка дупка в болта. Ако часто от него стърчи може да пробваш с клещи чираци да го развъртиш. Ако не - продават се комплекти за развиване на шпилки. Тези комплектчета имат нещо подобно на метчик, но с обратна резба и диаметъра им се увеличава със навиването. навиват се с върток за метчици. Лошото е че хубавите са над 20лв комплект от няколко такива шпилко-изваждачи. След това минаваш резбата с метчик, за да я оправиш и си готов.

 

Сещам се и за вариант 2: заварявате някакъв импровизиран върток за скъсания болт и с него го развивате.

 

С 3 болта от 4ри не бих тръгнал на никъде защото по-малкото болтове не държат добре центрирана джантата, появяват се големи вибрации и останалите 3 болта почват да се саморазвиват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите тази седмица се захващам с проблема! beliq_lebed месри за идеите! Пътуването мина успешно, но няма да ви казвам колко пъти се потих на дългите десни завои и въобще през целия път :x !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от доста отдавна съм с 3 болта на предна дясна гума и досега не съм имал проблеми.но избягвай все пак скорости над 100 км /ч.а при мен резбата е развалена и ходих на шлосер но той ми каза че ако ми го прави ще трябва да се сложи някой болт с 1 размер по-голям от моя и оттам се променя баланса на колелото и винаги ще ти бие гумата ,така че карай така!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако можеше да се кара с 3 болта а не с 4 тогава то завода щяха да ги направят така. Всеки производител гледа да опростява изделието си и да не му слага нещо в повече като може да стане с по малко матерял и крайната му цена ще е по ниска.

 

Аз не бих карал дълго така, орави си проблема за да ти е сигурно пътуването!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от доста отдавна съм с 3 болта на предна дясна гума и досега не съм имал проблеми.но избягвай все пак скорости над 100 км /ч.а при мен резбата е развалена и ходих на шлосер но той ми каза че ако ми го прави ще трябва да се сложи някой болт с 1 размер по-голям от моя и оттам се променя баланса на колелото и винаги ще ти бие гумата ,така че карай така!!!

 

 

 

А сега като си с три болта,баланса не е ли нарушен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появява се едно леко потрепване към 90 км/ч едвам се чуства, но на мен и преди си ми трпереше предницата. Определено не е добре да се кара така, но за сега съм жързан финансово и май ще поотложа ремонта :(:(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от доста отдавна съм с 3 болта на предна дясна гума и досега не съм имал проблеми.но избягвай все пак скорости над 100 км /ч.а при мен резбата е развалена и ходих на шлосер но той ми каза че ако ми го прави ще трябва да се сложи някой болт с 1 размер по-голям от моя и оттам се променя баланса на колелото и винаги ще ти бие гумата ,така че карай така!!!

 

 

 

А сега като си с три болта,баланса не е ли нарушен?

ами досега не съм имал проблеми както писах.не ми е пречело че съм с 3 болта(освен на сигурността)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.