Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защита лоши пътища


biggigo

Recommended Posts

Някой дали си е поръчвал екстрата за фабия "Защита от лоши пътища"

На моята, която чакам всеки момент да пристигне съм поръчал. Дилъра ми обясни че това включва по здрава кора под двигателя и цялостно по повдигнато купе.

Идеята ми е дали някой може да сподели мнение за това като е по-повдигната дали ще стане по нестабилна Макар че аз незнам колко по висока ще е от другите

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-висока и може би малко по-нестабилна заради ръста(слагат се втулки на предните амортесиори) но едва ли ще го осетиш. а тоя щит ти е допалнителна тежест и пази картера от удар(ако го удариш щита трудно се напасва после при демонтаж за смяна на масло например). като цяло не ти трябва освен ако не ходиш на оффроуд. мое мнение имах на октавията. запази си пластмасовия, не го оставаи на тия от ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...слагат се втулки на предните амортесиори...

 

Предполагам искаш да кажеш пружини.

И да, колкото по-висока е колата толкова по-нестабилна.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля някой, който е по-наясно да разкаже за въпросната защита, че нали ще поръчваме скоро Фабия и започвам да се замислям, че е полезна екстра, понеже ще се ходи на "офроуд" с колицата :) . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах, само че за Октавия.

 

Това включва няколко неща:

 

1. Щит под двигателя (другите не знам дали имат).

2. Повдигната е на тампони на 2 см. Т.е. става 16 см просвет.

3. Някакво допълнително лаково покритие на броните да не се жули боята от камъчетата.

 

Дали е по-нестабилна не мога да кажа, понеже не съм карал по-ниската версия. За мен е достатъчно стабилна. Не съм усетил и грам нестабилност. Колата наистина е видимо по-висока от другите коли и това ми дава някакво спокойствие като я качвам по бордюри, че няма да закачи. Същото важи и като я спирам с предницата над бордюрите (гумите да допрат в бордюра).

 

Не мога да кажа дали има някаква ползва или вреда за сега. Но от ЕТ ми го препоръчаха, пък и не било скъпо и аз го поръчах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък точно обратното ми казаха че няма нужда и съм съгласен

кората е сменена на метална а и самата кола не е толкова ниска особено ако си карал някоя със спортни пружини като една от предишните ми ,бих си го поръчал ако ходя из полето а аз не мисля да го правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах за моята Октавия,която чакам всеки момент да пристигне.Цената е 317лв. но и на мен ми я препоръчаха,пък и с оглед на нашите пътища не е лошо.А също така ми казаха че пластмасовата,се чупи мнструва кум 200лв :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм я виждал кората,все още чакам да ми регистрират колата, но на ауди-то имах кора и даже се водеше не за защита ,а като шумозаглушител и доста пъти съм я удрял и така и не се счупи ,скъса се на едно място като минах 4 пъти през една рекичка и после докато я дърпах със сила поради липса на подходящи инструмент но после с попнитове и парче алуминий стана като нова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.