Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Конфискуват автомобили на длъжници


biser.or

Recommended Posts

А при мен гадното е ,че нямам задължения,но колата документално е собственост на човек който има задължения към банки и митници :evil: Така ,че яко съм се стреснал :cry: Имам само едно кирливо пълномощно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vloo, не става въпрос за данъка за колата. ;)

Лично аз съм донякъде съгласен с въпросната мярка, нищо, че сега някои ще ме обявят за антихрист. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе аз видях че не става въпрос за данъка ама оня ден некви галфони ми гледаха колата 1 час и ме мързеше да слизам да питам кво глкедат...

иначе съм съгласен че трябва да се вземат некви мерки за събиране на тези суми...и да се въведе неква нормална система за глобяване а не в джоба 10 кинта и най гадното тъпите паяци...искам като не съм паркирал акто хората да ми анпишат акт после да ме задължат да го платя а не да ми свалят боята и д апукат гуми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледах по новините как агенцията за държавни вземания източила от сметката на някакви възрастни хора 1400 лв - 900 плюс 500 за съдебни разноски, а на всичкото отгоре хората са осъдени да плащат сумата неправомерно, щото пак някой от държавните институции не си е свършил работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, през редовете ли четете? Става въпрос за задължения към държавата - всякакви задължения - данъци, глоби, мита...всичко!!! Аз лично съм съгласен с това начинание - както и преди съм казвал - гледам да съм коректен платец (и да спазвам правилника). Да му мислят нарушителите :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е, че държавата се олицетворява от бивши номенклатурни мутри, които всъщност са мафията. У нас мафията и държавата са едно и също нещо. И като плащаш на държавата, всъщност поддържаш мафията, за съжаление... :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е, че държавата се олицетворява от бивши номенклатурни мутри, които всъщност са мафията. У нас мафията и държавата са едно и също нещо. И като плащаш на държавата, всъщност поддържаш мафията, за съжаление... :cry:

 

=D> =D> =D> =D> =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво начинание, ама за съжаление на някой хора колите им са със немска регистрация, живеят в къщи за милиони, а пък нищо не работят по документи, така че пак го отнася обикновенният данакоплатец. Просто за едни закона важи за други не - за мен това е трагедията :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пише че на един са му вдигнали колата за 1300 лева неплатени...

има ли някаква долна граница на неплатените суми?

щото дължа към 300-400 жълтици на царската хазна... дане ме приберат ебаси...

 

то тука на село кучета няма даже, камо ли ченгета и данъчни, ама наесен като се прибера... да не отида да се оплаквам че ми крадат колата, пък те да ми кажат "здравей, ела тука нехранимайко... " :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се изкажа съвсем леко в страни от темата.

Правил съм за Държавни организации като НАП например софтуер и съм виждал това онова.

Та не съм 100% дали беше Агенцията по държавни вземания или големи длъжници беше нещо, но пак беше свързано със много големи длъжници и съответно много малки такива - разбирайте даже и с по 15-20 стотинки.

И да дойдем на проблема - постъпва оплакване, че се занимават само с хората с дребни и нищожни суми - супер големите и даже по "средни" ако мога така да ги нарека длъжници никой не ги закача.

Задейства се цялата бюрократична машина за да се установи защо така се получава и най-вече да измислят нещо за оправдание, защото е ясно че те отбягват и покриват големите.

И в един щастлив ден идват и казват : "Много се извиняваме, но вашият софтуер така сте го направили, че благодарение на него се създава впечатление, че покриваме големите длъжници и търсим отговорност само от малките".

Всички пулейки се насреща стоим и чакаме да ни кажат за прословутата причина - мислейки си, че на този софтуер работят хора що годе имащи малко знания по темата.

И какво излиза - има справка длъжници по суми - най вероятно 99% от там гледат.Има и по срок - но малко е вероятно да я ползват като начало на търсенето.

И се оказва, че според тях при зареждане на страницата в браузера тази прословута справка по дължими суми била сортирана в обратен ред - тоест най-малко дължащите излизат най отгоре и се набиват в очите на чиновника, а големите са най-долу да кажем на 153 456 място - при това малко скролче на прозореца - как да скролираш и да стигнеш до него :)

Казвайки, че има функция всяко поле да може да се сортира - даже и комбинация от полета - се заключи, че те поръчвайки софтуер си мислят, че получават готов продукт а не тепърва да го настройват!!!

Излишно е да казвам, че сортирането е неутрално в началото или е било по тяхно изискване най вероятно направено във ред най-големите да са отгоре - нормално.

Но когато искаш да си намериш оправдание - причини и виновни винаги могат да се намерят.

Така, че драги данъкоплатци и длъжници - ръката на закона е дълга - за някой и по-дълга и не се надявайте на някаква логика в нашата мила родна Администрация.

Дано не съм ви уплашил много :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще допълня нещичко по темата от личен опит. Преди 2-3 седмици имах някакви пари в себе си и реших да си разчистя задълженията "към държавата". Да, ама не, както казваше Петко Бочаров. Звънях в общината, за да попитам за данъка на колата (и прилежащите лихви) колко ми е - никой не вдига телефона. Звънях в ДПП "Илинден", за да попитам колко ми е данък-доходът по едни договори от по-миналата година (най-вече лихвите, данъка си го знам от декларацията) - няма кой да ме напсува, камо ли да ми направи справката. А в КАТ, за да питам колко са ми сумарно глобите, просто няма как да стане - или аз поне не намерих начин, без да ида до там. За да събера нужната ми информация, трябва да ида на всяко от тези три места. Да, ама работното им време е същото, като моето и когато аз съм свободен, те вече са пуснали кепенците. И какво се оказва - имам желанието да се изплатя на държавата (доскоро имах и средставата да го направя), но се оказва, че няма кой да ми каже какво и колко имам да плащам. Е, вече загубих желание да съм "съвестен платец" и забравям тотално за тази държава, която сама не може да си събере вересиите. Ако му трябвам на някой, да ме намери. Лошото е, че пак всичко ще ми е на гъза, щото и лихви се трупат... И после - събираемостта била малка - ми те не знаят как да си ги съберат парите, камо ли да могат да го направят...

Това исках да споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че вържа лют спор, ама бай Петко казваше: Дааа, ама не!

Чувал съм го над 200 пъти :mrgreen:

А, да е жив и здрав!!!

 

А за длъжниците - оня ден един сульо си призна, че едва успяват да обработят 2 2 2%от декларациите и се занимават с длъжници, които дължат над 5 000 лева минимум инак не си струва консумативите :mrgreen:

 

Тъй че, споко.

Влязохме в юрозоната, така че веКе не свалят от рейЦа за неплатен ток или 20 лева КАТ...

 

П.П. Всяка вечер минавам покрай гишето( щото Данъчно вече няма у наше село - само събират и първично обработват докИментите), та всяка вечер пред вратата стоят два голЯЯЯЯЯми чувала 'артия - сигурно резИлтат от "обработката" :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да бъркам - но имам ярък спомен за "Да, да ама не" - възможно е леко да е опитал да импровизира и да се е върнал на изпитаното:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.