Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

гюдерия...


joeless

Recommended Posts

някой виждал ли е някъде да се прадават гюдерии - онези парчета кожа за подсушаване на стъклата (и не само)?

от месеци търся, но не намирам никъде, а моята е на г*з заприличала вече, сигурно е на годините на настя ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и аз се оглеждам ама не съм виждал никъде да се продава. Бях питал в практикер дали има, а после трябваше да обяснявам какво е гюдерия на някъв от персонала и само дето си загубих времето.

и моята е на годините на колата и по точно са няколко парчета с дупки по тях :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойта си я купих от Шела до Пикадили Център във Варна. Към 15 лв струваше, ако не се лъжа, ама това беше миналото лято. Не се подлъгвай да купуваш изкуствена, не става за нищо :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък тука един колега има огромно парче - метър на метър сигурно, перфектно запазена ... обаче била 20 годишна, от първата му кола още ...

как му завиждам самооооооо :evil: :evil: :evil: :mrgreen: :mrgreen: благородно де :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София, в Практикер и в Бриколаж има естествени гюдерии. Цени не помня. Но да си кажа - има далеч по-удачен вариант за подсушаване и избърсване на измит автомобил - ако сте забелязали, по автомивките използват за махане на основната вода едни силиконови бърсалки. Де да знам как се казват. Та една такава на времето си беше 40 кинта. Сега ги има вече и по 10 лв. Купувате си и един парцал от микрофибър - продават се навсякъде, вкл. и в Практикер и Бриколаж. Цената за хубав (има и дървета) е 10 до 15 лв. Измива се колата, основната вода се маха със силиконовата джаджа (става бързо и лесно), след което подсушавате колата с микрофибъра, който предварително трябва да е намокрен (точно както е при гюдерията). За разлика от гюдерията обаче, микрофибъра се движи далеч по-лесно по повърхноста на колата. Има и друго - с този микрофибър, след намокрянето и изстискването му можете да си бършете (измиете) стъклата, дори и да не миете цялата кола - става за отвън и отвътре и прави "джам" работа без никакви спрейове. Освен това с този микрофибър можете да си бършете и таблото, барчето, корите на вратите и каквото се сетите. Откакто бащата ме открехна на този парцал просто се родих. Който го опита, повече няма да иска да търка с гюдерия ;) Аз си купих 2 - един за подсушаване на колата и миене на стъклата и един за табло и всичко друго вътре в купето. Препарати не употребявам, само вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Mishelle. Гюдерията не е най-добрия вариант но ако искаш да намериш в София на Солунска преди градинката преди продаваха на сергиите за 5лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

замислям се за микрофибърче :) ама попива добре, нали? щото на мен за т`ва ми е гюдерийката...

иначе - по автомивките, някои де, имат и един друг трик - джамовете ги минават с вестник ;) ефекта - няма и петънце, ни най-малко... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, микрофибъра попива водата. Мокриш го, изстискваш го и след това започваш да бършеш, да изтискваш, да бършеш... Точно както е с гюдерията.

 

За стъклата - с микрофибъра също стават много добре. Освен това, за разлика от вестника, с който наистина също става добре, не е нужно да търкаш толкова. Като минеш с влажния (т.е. изтискан, а не капещ) микрофибър стъклото, като изсъхне влагата, няма да има никакви петна по стъклото. Става лесно и бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги,

 

Само да кажа в подкрепа на микрофибъра - попива и излъсква идеално всичко. В ресторанта ползваме един за чашите и един за приборите, всичко лъщи и блести, без никакви петна, клиентите много пъти са се възхищавали, ма само аз и жената знаем какво търкане пада !!! :mrgreen:

И в Пикадили-тата има хубави микрофибъри за около 10 до 15 лв.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам микрофибър. Но не от 10-15лв, а от 2лв. Купих си го ог метро. Ползвам ги повече от година. Имам един за стъклата(който ползвам и за очилата) и един да падсушавам. Доста съм доволен от резултата. Даже не мог ада си представя, ако си купя от 15лв какво толкова ще се подобри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш до Каварна (от Крапец е на ~20км) и търсиш автомивката на Янко, отиваш при него и му казваш, че Миро от Варна (на грузинеца колегата) те праща, примоли му се и ще ти даде гюдюрия.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Даже не мог ада си представя, ако си купя от 15лв какво толкова ще се подобри.

Има разлика в състава и материята. Не съм коментирал целия пазар, но тези, от по-евтините, които видях в Бриколаж не ми допаднаха - имаха разлика "на пипане" и в описанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хашек, благодсаря за предложението, но наистина едва ли ще се възпалзвам :oops: Оценявам жеста наистина, все пак :D

продължавам да се оглеждам по Пикадили, Метро и т.н. ... дано ми излезе кьоравия късет :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.