Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за разглобяване на кората на вратата


dk020

Recommended Posts

Ще съм много благодарен ако някой ми каже с 2 - 3 думи как се сваля кората на предната врата на Skoda Fabia 2002. Развали ми се ел. стъкло но немога да махна кората за да го оправя. Виждам само 3 малки болта най долу но други невиждам Sad

Благодаря предварително и поздравления за страхотния форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тука има как се разглабия, но е на руски http://www.free.bol.bg/lit/temp/fab_body_rus.pdf (стр57-1), кати цяло трябва да отвориш и дръжката на вратата(първо изкарваш панела с бутоните нагоре, после другия панел го буташ към предния прозорец и той ще се освободи), после цялата дръжка е вързана с три големи винта, долните винчета явно си ги намерил. и оставя дръжката за отварянето на вратата(там горе) той е малко по сложен , мисля че трябваше да се махне едно капаче първо и после да се откачи жилото и накрая са винчетата, но може да греша нещо. На последно място остават ципките които са хванати по краищата на кората, няма нищо особено при тях, обаче върху всяка щипка има една шайбичка от някакъв материал като гума, хубаво е тия нещица да не се губят, че после трака повечко.

Ако има нещо питай допълнително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dk020 какво точно ти се скапа?

ЗАщото и аз имам такъв проблем - при мене нещо май бутона за шофьора ми прави проблем май - трябва едва ли не да го целя за да потегли - същото се отнася и за затварянето.А за автоматично само да се свали или вдигне докрай - 1 на 30 става.

И си мисля че е от копчелъка и съм решил да го отварям - ма още се чудя.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dk020 какво точно ти се скапа?

ЗАщото и аз имам такъв проблем - при мене нещо май бутона за шофьора ми прави проблем май - трябва едва ли не да го целя за да потегли - същото се отнася и за затварянето.А за автоматично само да се свали или вдигне докрай - 1 на 30 става.

И си мисля че е от копчелъка и съм решил да го отварям - ма още се чудя.

 

Поздрави

 

Проблемите идват от бутона. Свали само панелчето и ще видиш микреците отдолу. Нежно ги разглоби и почисти. Ползвай спирт/може да го поолееш малко/Тапета е много ш....а работа, не се набутвай с него преди да си пробвал панела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси на всички за бързите отговори. в неделя ще го разглобя и ще пиша ако стане работата.

 

до hansia : Развали ми се ел. стъкло но немога да го вдигна пада си до долу и временно съм го лепнал с тиксо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тука има как се разглабия, но е на руски http://www.free.bol.bg/lit/temp/fab_body_rus.pdf (стр57-1), кати цяло трябва да отвориш и дръжката на вратата(първо изкарваш панела с бутоните нагоре, после другия панел го буташ към предния прозорец и той ще се освободи), после цялата дръжка е вързана с три големи винта, долните винчета явно си ги намерил. и оставя дръжката за отварянето на вратата(там горе) той е малко по сложен , мисля че трябваше да се махне едно капаче първо и после да се откачи жилото и накрая са винчетата, но може да греша нещо. На последно място остават ципките които са хванати по краищата на кората, няма нищо особено при тях, обаче върху всяка щипка има една шайбичка от някакъв материал като гума, хубаво е тия нещица да не се губят, че после трака повечко.

Ако има нещо питай допълнително

 

 

ще може ли да ми го пуснеш този pdf на майла dk020@web.de .Винаги ми дава грешка като го отварям. Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стана какта ми каза ето и малко по-точна описание как се прави за другите които имат подобен проблем.

 

1. изкарваш панела с бутоните нагоре има 3 щипки с тънка отверка става лесно

2. другия панел го буташ към предния прозорец и той ще се освободи

3. има 3 болта

4. маха се капачката където е копчето за задните огледала пак с тънка отверка от към страната на дръжката за отваряне се натиска на горе

5. под капачето има още един болт

6. в долния край на кората има още 3 болта

7. дърпаш от долния ляв и десен ъгъл към теб има щипки 3 от лявата и 3 от дясната страна които държат кората

8. после да се откачи жилото което е за отваряне на вратата

9. и последно кората се вдига на горе да се освободи горната страна която влиза там където е стъклото.

 

поздрави на всички....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте!

 

Аз съм собственик на Шкода Октавиа Комби 4х4 1.9TDI и Ви поздравявам за чудесният форум, който имаме ! :)

 

Имам въпрос към колегите, ако някой може да помогне -> изгоря лампичката на задният номер и когато опитах да я подменя, фасонката на лампата влезе през дупката на ламарината и вътре. И сега трябва да се махне кората на вратата на багажника. Няма винтове и ако има идея как се издърпва точно, без разбира се да се чупи нещо :P моля за съвет !

 

Благодаря предварително и безаварийно шофиране на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

MiLaNo написа : Никой ли не може да помогне :([/q

 

Колега , по-добре си пусни въпроса направо в нова тема, защото в тема за съвсем различен въпрос а и от преди близо месец е твърде вероятно много малко хора да прочетат въпроса ти и съответно да получиш някаква насока по твоя въпрос :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.