Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна/ремонт на корите на вратите.


Тодор Попов

Recommended Posts

Искам да сменя старите и вече бая прогнили кори от фазер на тапицерията на вратите на любимата ми Шкодичка! Когато отидох в един специализиран магазин на Шкода в Бургас и там един дъртьо ми каза, че можел да ми намери такива, само че стрували по 28 лв. само едната (на тоя явно му хлопа дъската). Няма ли някъде, където да ги продават по евтинко? Щото това за по 28 лв. едната си е направо обирджийство. И още нещо: Какво да предприема за да предотвратя навлизането на влага в кухините на вратите и да не прогниват фазерите?

 

Първо добре дошъл в клуба. Виждам че си нов. Другото, което виждам е че не си прочел правилата и по-конкретно точка 2.2.5. На теб заглавието "Здравейте хорица" каква информация ти носи? Този път ще го коригирам аз. Занапред се постарай да спазваш правилата!

 

Odin

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Не можеш ли да ги смениш и тапицираш сам? 28 лева - тва си е обир! А за течовете - трябват ти хубави уплътнения - мисля, че няма друг начин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътненията задължително за смяна ако не искаш да ти влиза вода. А моите кори и те са много зле и скоро мисля да ги правя по следния начин: Взимаш една дрелка и където са най изметнати пробиваш по една дупка, навиваш резба и слагаш болтче със по голяма шаиба(по голямо външно ф). А може и без резба - със самонарезни винтчета. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми при нас са 20 кинта бройката,щеш нещеш толкова,аз вече спрях да се ядосвам за цената на мухлясалия фазер с изкуствена кожа,няма смисъл :? Вкарваш малко въображение и си спряташ едни сам.Иначе за ограничаване на влагата до тях е нужно полиетилена,който го има фабрично под кората да е на място и да е здрав(или най-обикновен найлон).Не че ще реши проблема,но помага.А предвид материала,от който са направени фабричните и годинките им е нормално да са се посгърчили вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но спокойно мога да кажа че бял фазер на кола с черен салон изглежда ужасно

 

Покриваш го с изкуствена кожа, бе Саше :roll: . Иначе верно става цигания от класа :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изрежи си ги сам по старите кори и вапцай фазера една ръка с алкидна или каквато боя имаш под ръка, може и две ръце.

Гаранция за влагата.

Може да си ги тапицираш сам-самин - иска фолио, плат или изкуствена кожа и някакво бързо лепило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.