Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Балон на гумата


tsanko

Recommended Posts

Здравейте,

Имам следния проблем, ако някой може да ме упъти ще съм благодарен.

Значи колата е фабия, на около 1700км, лизингова от Еуратек, взета преди 1 месец. Естествено, благодарение отчасти на лошите улици, отчасти на Гуньо Простия зад волана, на предна дясна има балон с диаметър около 6-7 сантиметра, отстрани на гумата.

Мога ли да претендирам пред ЕТ за гаранция на гумите, или пред Алианц за някаква щета? :(

Мога ли също така да сменя само едната гума (при условие, че другата е на 1700 км)?

Мога ли да я сменя с резервната (Същата ли е)?

:|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за претендиране пред алианц е трябвало на момента..ама пак нищо е нямало да стане...аз за спукана гума се занимавах хиляда години...и с кат и с глупшости...а за ет незнам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фащаш едно чИнге да ти стори протокол за произшествие с неравности по платното.

С тоя протокол - пред ония мазници застрахователите.

Плащат гумата с овехтяване и смяната.

 

Почерпваш ченгето :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант , който ми го предложиха преди време е да си купя гума с фактура и те щели да ми я платят / става дума за Евроинс /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем, ако някой може да ме упъти ще съм благодарен.

Значи колата е фабия, на около 1700км, лизингова от Еуратек, взета преди 1 месец. Естествено, благодарение отчасти на лошите улици, отчасти на Гуньо Простия зад волана, на предна дясна има балон с диаметър около 6-7 сантиметра, отстрани на гумата.

Мога ли да претендирам пред ЕТ за гаранция на гумите, или пред Алианц за някаква щета? :(

Мога ли също така да сменя само едната гума (при условие, че другата е на 1700 км)?

Мога ли да я сменя с резервната (Същата ли е)?

:|

 

Така можеш и пред двете инстанции. По добрия вариянт е застрахователя. Ако искаш на соколовския мога да ти донеса една джанта за да е окомплектоваш с гумата и ще изкяриш гума с джанта. Малко ще е по изправим и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за застрахователя не се и надявай ,тъй като те изрично пишат в договорите си че не подменят,откраднати или повредени тасове,гуми,странични огледала и всички по-малки детайли.прочети си договора!!!

а за Еуратек ще ти кажат че не е фабричен дефект ,а ще те изкарат теб виновен.

така че се въоръжи с кинти и заминавай в магазиназа нови гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за застрахователя не се и надявай ,тъй като те изрично пишат в договорите си че не подменят,откраднати или повредени тасове,гуми,странични огледала и всички по-малки детайли.прочети си договора!!!

а за Еуратек ще ти кажат че не е фабричен дефект ,а ще те изкарат теб виновен.

така че се въоръжи с кинти и заминавай в магазиназа нови гуми.

Не е вярно. Точно по тоя повод написах да изправим/променим/ джантата. През алианц минах с джанта и гума преди 1.5г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така можеш и пред двете инстанции. По добрия вариянт е застрахователя. Ако искаш на соколовския мога да ти донеса една джанта за да е окомплектоваш с гумата и ще изкяриш гума с джанта. Малко ще е по изправим и си готов.

 

vanko, Не разбрах, джантата крива ли трябва да е, или права. На моята и 4те джанти са лети, малко съмнително ще е ако на прецаканата гума сложим друга. А пък джантата си е ОК, е само е леееко одраскана :oops:

До колкото те разбирам бих могъл и така да отида пред алианц, но какво да им кажа "незнам от къде е", "засекоха ме и се забих в дупката" :oops:

И да им се обадя ли преди това да им кажа, или директно да ходя?

Извинете за дебилните въпроси, но до сега не съм си имал работа със застрахователи и не съм усвоил тънките моменти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така можеш и пред двете инстанции. По добрия вариянт е застрахователя. Ако искаш на соколовския мога да ти донеса една джанта за да е окомплектоваш с гумата и ще изкяриш гума с джанта. Малко ще е по изправим и си готов.

 

vanko, Не разбрах, джантата крива ли трябва да е, или права. На моята и 4те джанти са лети, малко съмнително ще е ако на прецаканата гума сложим друга. А пък джантата си е ОК, е само е леееко одраскана :oops:

До колкото те разбирам бих могъл и така да отида пред алианц, но какво да им кажа "незнам от къде е", "засекоха ме и се забих в дупката" :oops:

И да им се обадя ли преди това да им кажа, или директно да ходя?

Извинете за дебилните въпроси, но до сега не съм си имал работа със застрахователи и не съм усвоил тънките моменти ;)

 

Стоманена. Пишеш е резервна/с нея си бил/. Смачкана/огъната/ е на дупка. Перваш и гумата и в алианц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ще ходя в алианц, обадих им се и бяха доста любезни.

Ванко благодаря за предложението, но не искам да карам до събора с тая гума, пък и джанта не ми е притрябвала:)

 

После ще пиша какво е станало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.