Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Балон на гумата


tsanko

Recommended Posts

Здравейте,

Имам следния проблем, ако някой може да ме упъти ще съм благодарен.

Значи колата е фабия, на около 1700км, лизингова от Еуратек, взета преди 1 месец. Естествено, благодарение отчасти на лошите улици, отчасти на Гуньо Простия зад волана, на предна дясна има балон с диаметър около 6-7 сантиметра, отстрани на гумата.

Мога ли да претендирам пред ЕТ за гаранция на гумите, или пред Алианц за някаква щета? :(

Мога ли също така да сменя само едната гума (при условие, че другата е на 1700 км)?

Мога ли да я сменя с резервната (Същата ли е)?

:|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Чак сега видях темата :(

 

ЕТ няма да признаят гаранция за гумата - консуматив е. Алианц също.

Резервната би трябвало да е същата. Слагай я смело ... на задна! Там и да има разлика в износването не е толкова фатално.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай (чети) какво ти говори (пише) PRR и проблемът ти е решен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради немарливостта ми съм пропуснал да напиша какво стана. На 27 април в 8:30 отидох бодро бодро в алианц. Пиша формуляра: "така и така в квартала, разминаване с друг автомобил и паднах в дупка. Вечерта видях че има балон". Гледаха я хората от алианц, снимаха и ми написаха възлагателно писмо или нешо такова, че ще платят 85% от гумата (и ми казаха че е опасно с балон на предната да карам).

Отивам след това в ЕТ, така и така гумата, давам им документи, оказва се че нямат същата - матадор елит2 :? А от алианц казаха, че ако си я купя с фактура отнякъде, трябва да им занеса старата гума, фактурата и някакъв документ от ЕТ, че са съгласни на тая смяна :?:

Та мислихме в ЕТ и аз накрая викам - давай резервната отпред, а за резервна един БАРУМ БРАВУРИС :mrgreen: (много яко име :mrgreen: ).

Един час и 12 лв по-късно колата беше готова и сега си пердаша с бравуриса в багажника :mrgreen:

 

ПП: Пред мен в алианц беше една жена с пежо 407, одрано отвсякъде, доколкото разбрах и поеха всичко :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.