Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проект - "Cervenka"


Slavimaster

Recommended Posts

дали праха и пясъка полепнали по колата , в последствие завлечени от меките четки и трити по колата са толкова меки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Slavimaster

    71

  • maxrpm

    6

  • Ivaka

    5

  • anastas

    4

Най-много писали в темата

дали праха и пясъка полепнали по колата , в последствие завлечени от меките четки и трити по колата са толкова меки ?

значи пясък и прах нямаше просто исках да мине през четките не за другото ами от както се сглоби никога не ита и имаше много мазни петна я от грес я от нещо друго. иначе видях че имат и нова услуга Безконтактно миене явно това не включва четките следващия път това ще пробвам.

 

имам един въпрос към теб на колко трябва да са отвити двата винта на троиника на газта защото след като бях на ремонт на изпарителя оня ма пита караш ли бързо аз викам не я скопяваи. и верно 10-15% загби да иа обаче кат натснеш пидала и никав ряз набира си ама доста бавно. ии пред нас си викам чакай да провера на колко ги е отдвил. и 1 камера бе6е 1.5 обр. втора около 1.3 и реших да одвия на 1 камвера и го напраивих кам 2.2обр някаде втора не сам я барал. обаче кореннна разлика тая кола ти казвам няма идеа каде се намира сигурно колкото и на бензин ускорява сега. та тва ми е въпроса дали не сам го одвил прекалено много и да гълта мноого газз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си регулирам газта, но винаги с не повече от 0.5 оборота - при което се усеща коренна разлика при вървежа!!!! А за 2.2оборота незнам ако имаш цистерна в багажника ОК аз нямам :)

 

 

ПОЗДРАВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си регулирам газта, но винаги с не повече от 0.5 оборота - при което се усеща коренна разлика при вървежа!!!! А за 2.2оборота незнам ако имаш цистерна в багажника ОК аз нямам :)

 

 

ПОЗДРАВИ

смисал аз ти казвам че сам ги завил до краи преброил сам колко оборота са били и на 1 камера го увеличих един вид с 0.6 -0,7 обр. тои бе6е на 1.5 аз го напраивих някаде 2.2

 

ЕДИТ-1

Така значи след работа реших да мина зареда газ. и клапана на бутлката изключи точно на 4.5л и сам изминал 43км такаче повече от прилично си харчи за градски условия. при условие че оня ден като заредих за парви пат я спуках от цедки да вида нали как варви такаче при нормално каране сиурно и под 10 ще падне. напълно сам доволен от разхода 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

така ето и малко развитие по проекта Cervenka вече може да се похвали с чисто нова агренажна верига С ГОЛЕМИ благодраности към SkodaRacingTeam-NIKOV за отделения труд и време :smt044 :smt044

 

ето и снимки както и

за да се види на какво мяза агренажна верига на 202 000 км.

и така след като всичко си доиде на мястото си мислех че шума ще изчене се оказа чее веригата млакна ноо генератора се прояви с якиия си стържешт звук които явно сее смесвал с този на веригата ии не сам го забелязвал. та веднага след прибирането си го разглобих горния лагер беше леш мнооо леко се варти и хърка лиии хърка та утре ще го оправям и него. и сте добава снимков материал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
Нещо ново по автамабиля :roll: :mrgreen: :?:

 

хахах ново чак вчера имаше когато сложих белите стопове и мигачи :) но все още не сам я наснимал че нямам никво време друго не сам правил за сега щото нямаше финанси :). тия дни ще копувам ново делко фаворитово застото сегашното е пълен зян и центрожката играе постоянно от +10 до -10 градуса при условие че веригата е на 2000-3000км

ии само кючеци ми играе по пътя като я карам ту 2 ту 3 ту 4 ти цилиндър се включи и така. мизериии само ама ще бъдат оправени.

 

а и дургото че сложих чисто нов варбургов карб и да кажа че с тва разбито делко усетих леко подобрение в набирането, 8) и сам доволен че все още ми гори 8-9 градско газ а крака ми е доста тежак. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мах знам за тази тема чел съм я но все пак делкото ще е чисто ново ии изобщо не ми ще да го отварям пак и най малкото аз я карам на газ а там до колкото четох няма да се получава това предварение в високите обороти.

 

Коко Утре сам решил; ще и направя цяла фото сесия и на светло и на тъмно за да се види пълния ефект. :smt017 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така съжалявам за закъснението ето ги обещаните снимки от преобразяването на cervenka с бели стопове и мигачи. също така вече може да се похвали с чисто ново делко комутатор и бобина от фаворит поради простата причина че старото оригинално делко сдаде богу дух (и по добре) просто с това делко не мога си позная че това е моя двигател коренна разлика в шума супер по тих стана оборотите на празен ход просто замръзнаха а на като преди да подскачат постоянно, остана и на елкон да ида но нямам време засега центровката я направих абсолютно на око но сам мега доволен от резултата като цяло, не съм правил интервенциите по делкото както Axl ги е описал в друга тема но така или иначе аз я карам постоянно на газ колата ще видим след елкон как ще е ускорението засега е добре като се има в натпредвид че не ми се отваря засега втора клапа. (това ще бъде отстранено тези дни) защото основата на карба ми е от вартбург и на него явно са запушени въпреки че ги има отворите които задействат вакума и от там се отваря втора клапа за това ще бъде направена механична. та това е засега. сега на преден план сте бъде отстраняване на някои дребни неща по предницата, както и цялостна подмяна на дискове накладки лагери спирачни апарати и темподобни. 8) 8)

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=62825&photo=229

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колега :smt017

Сигурен съм, че Chervenka / която става все по-голяма хубавица / ще ти се отблагодари подобаващо за грижите, както и за влаганите труд и средства smile194

 

пп - мислиш ли да и свалиш малко предницата , аз лично като направих тази "операция" съм много доволен - стойката на колата е съвсем различна smile101

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да знам за стойката че се подобрява значително но все още се колебая много защото не искам да си развалям меката возия която има 8) бих вдигнал леко ~ 3см задницата щото наистина е нисичка в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

така ето малко раздвижване по проекта на снимките виждате разпиляни 250лв или почти цялата чисто нова спирачна система на Cervenka kоято предстои да бъде монтирана в много скоро време.

остана само тръбите i 1-2 маркуча още да си набавя

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=62825&photo=242 smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

така cervenka е от 1 седмица вече в бокса защото ми писна да наливам по едно кило спирачна и за 3 дена ми изтича в багажника :evil: :evil: и чак вчера намерих време да я захвана малко от малко свалих цялата конзола барабр с педалите и сте бъде обработенаи боядисана подобаващо но тъи като беше кучешки студ успях само това да свърша и я прибрах обратно в гаража. сники ще едитна после от вкъщи поста и сте ги сложа. като разглобих спирачната помпа буталцето и сичко въте излезна изключително лесно и е като нов вътре но поради причината че излезна много лесно савсем леко натиснах с помпата ме самнява че са гумичките вапреки че седат като нови (то теса си нови де на 10 месеца е цялата помпа) и така сега като ми остане свободно време ще продължа нататък и ще update-вам темата с снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да знам за шкодрата ама не ми се занимаваше тепарва да порачвам и взех от радецки комплекта гумички. ако случаино шкодрата има налични такива бих взел от него. щото помпата вътре е глатка като стъкло няма едно ръбче.

 

ЕДИТ 1

ето ги снимките.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... &photo=241

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Споко бате само малко да се позатопли идваме боината дружина да оправим кучките за ден. А само при условие че сипиш от миналогодишната ракиика, туршиика и направим скара за подходящ краи на работният ден. Искрено се надявам моите стари почти неизползвани апарати и тръби да свършат добра работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, джантата с тази с която си сега ли мислиш да е:?: :roll:

хаха не разбира се засега може да сложа едни тасове докато се съберат пари за фланци и джанти.

 

засега може да се похваля че вече Cervenka е с ксенонови фарове монтирани. снимки ще има по късно. вчера ми взеха здравето направо от 11 до 18 часа пред гаража ги монтирах. останаха дребни неща за довършване. и ще кача снимки на целия монтаж. и на седващ етап вече идва сменянето на спирачната система живи здрави тея дни се саберем да я сменим ии след тва отива на тапицер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile170

 

Човече нямаш право да не я доведеш тая кукла на Соколски манастир май месец :!:

 

Искам снимкииии :mrgreen: :!:

xax разбира се че ще я доведа до тогава ще е и облечена с чисто нов салон който не сам решил още какъв.

а ето и снимките

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=62825&photo=252

и едно клипче разбира се smile169

http://www.youtube.com/watch?v=G9HuKBSUfog

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще направя клип това на клипа са дългите просто бях разменил кабелите ии включиха на дълги. имах проблем с късите заради оригиналното реле което в последтвие беше отстранено. сега всичко си работи нормално нз дали заслепявам защото не съм я карал още по други причини отпред правят ден в тъмното тряя ида ги регулират фаровете ии ще видим как се кара с тях и дали заслепяям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така след последната интервенция която се състоя в смяна на цялата спирачна сиситема и поставяне на Bi-xenon фарове Cervenka е отново на пътя засега всичко е наред. всичко това нямаше да е възможно без намесата на Penaowner (Дончо) и Otgorata (Вальо).

ето и снимки от цялата интервенция.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=62825&photo=258

като цяло малко да се стопли и се захващам с тапицерията на колата. че вече е срамота 1 година мина ватре седи каточели бомба е паднала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

светят много яко ще пусна снимки и клип след като ида да ги регулират защото в момента не са.

а пък колко излиза на мен лично ми излена малко под 200лв за би ксенон 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде като снимаш клипчето, нарави няколко бързи присветвания, на загасени фарове ... че ми е интересно, какъв е визуалния ефект с ксенони при светлинен клаксон. Би ксенона с плъзгач ли е реализиран?

И откъде ги намери на тая цена, ако не е тайна :D

 

ПС ... голямо браво за възстановяването на тая 120ка, станала е уникално ... малко хора биха хабили усилия и пари за такава кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.