Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проект - "Cervenka"


Slavimaster

Recommended Posts

http://snimka.bg/album.php?album_id=62825 :smt043

 

По точно бих започнал с съживяване от мъртвите. :smt026 :smt026 :smt021

Е това е то моита мечта лека по лека се сбъдна и е на финалните линии почти, почна се събирането на колата ве4е. до края на месеца трябва мини кат щото е с 4ерните табелки. след кат ще действам по други подобрения. за които сте пиша допълниелно :smt010 :smt022 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Slavimaster

    71

  • maxrpm

    6

  • Ivaka

    5

  • anastas

    4

Най-много писали в темата

хаха 10х на всички. наистина си бе6е гробница както и личи била е карана като за последно. (и карпена с цимент ватре но вапреки това след 9 месеца киснене под дървото и с стоящ зака4ен акуму на нея завартя и запали от 2 ри пат на газ. и грам пу6ек нямаше и викам тя ще е и така. от септември до сега почти секи ден лека полека и се изпипва сяко болче и гаичица. :D:D

за цената както гогата каза секи сам може да си отоговори.

сте има и снимки на таблото лично мое творение и наподобяване на ГЛС варианта но да го завърша тия дни и тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XC^^The_Devil^^, браво за реализацията. Много мерак си натрупал през годините. Само не разбрах защо си пръснал алуминия ? Според мен няма много смисъл, ама ти си занеш ;) Колко време ти отне всичко това :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи алуминия го пръснах по една единствена при4ина лсед като лъснах тъмнееше леко и кат почнах отделните 4асти като стартер алтернатор релета да праскам ии просто блока не се жписвасхе да седи тамен и леко мацнах и него.

за време колата я взех началото на септември и от тогава се почна разглобяване тенекеджия след това загубих около половин месец докат си намера бояджия ии преди 3 дена я взех и по4нах да я кича. чеее другата седмица тряя мина кат. :D:D и ся всеки ден лека полека следобеда засядах в гаража, до туй време някаде. ии я сабирам лека полека като изпипвам всичко до краи като нови жици кабелни обувки нови маркучи и т.н. утре започвам с сабиране на вратите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

така ето ме отново

както обещах да пиша за таболото (мой патент за GLS :smt009) когато е готово е тва време дойде ве4е е готово и монтирано :smt009

ето и снимки на самото него.

http://snimka.bg/album.php?album_id=62825&view=1&photo=121 на 16 и 17 страница.

планирам в петък да мога мина КАТ да видим да ли сте успея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е лачена,

единствения кусур е че си боядисал двигателя. Боята изгаря набръчква се и като се нацапа става отвратително аз GLS овия мотор едва го изчистих.

 

А иначе от къде намери инсталация и за какви пари?

Мотора от бялата ли слага или нейния си?

за боята по двигателя спокоино няма се напука тази издържа на 700 градуса колекторите специано ги пеках в фурна на 350 градуса в продължение на 50 мин. и не мръднаха. а самите те в колата се нагяват до скромните 220 градуса.

мотора си е неиния а за инсталацията не разбрах за коя точно питаш.

ако е за таблото сичко сам съм си правил само индикациите отпред са от едно табло на некво рено дизел от една морга го измакнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа за тва имам предвид не цялата инсталация дет минава през купето по простата причина 4е като нова. имам предвид отзад сички клеми фасунки кабели около бобината алтернатора и двг то си4ко там е ново и отпред фарове мигачи също всички клеми и маси са нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

така ето и обещаните снимки от днес на път за КАТ.

http://snimka.bg/album.php?album_id=628 ... &photo=153

20 и 21 страница.

ве4е сам спокоен остана да я закарам на предница да я опраят че хлопа като влак отпред и по двг то някои дреболии които сте фиксна тия дни

:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срамота ще е, за около 60 лева ще я оборудваш с нови мигачи и стопове, а на броните и разни лайсни черен мат им стой прекрасно, има на кутия да се продава, прецени си дали ще ти е по-изгодно от спрей.

 

Иначе е станала прекрасна "красная" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха споко Redline__ знам в много скоро време сте порачам на хашек комплекта стопове и мига4и просто сърце не ми дава да я оставя така за броните също сте ги оправя разбира се. просто я сабрах с тия пвц та за да мине КАТ сега на парво място е предницата 4ееее като някои влак хлопа тропа и ходи на кадето си иска. след тва сте опрая броните още изолация ша набутам около двг то и тавана от вътрешната страна ии така ... :smt007 :smt008 :smt022 :smt021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е наи накрая да чуя мнения за тоя проект за които ме е яд че не остана време да помагам повечко. Абе Стане защо на снимката от КАТ е има и моита тъпа мутра. Трябваше да снимаш само колата а не и мен. На финалната права си още малко и ще е готова.

 

Redline Брато направо ме сърбят ръчичките да е почвам кака Пена но не се пртесняваи март е почвам. Ние без да искаме си напрваихме SKODA night club Plovdiv. След работа се събираме и независимо дали по моята Пена дали по на Станислав Червенка или на Валето колицата не ги оставаме на мира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха дончо ми щото си ми застанал в кадър за тва те има теб на снимката за кадем си там. :smt006 :smt013

веррно малко и остава неска цял ден са борих с централното и вече червенка (засега и викам така щото немога да измисля име още) може да се похввали с напълно фунциониращо централно заключване. :D:D тия дни сте доиде ред и на алармата да закача да видим кога ще е.

колкото до SKODA night club Plovdiv е абсолютно вярно все някоя от 4 те се 4овъркат. (4 щото Валето е с 2 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
...червенка (засега и викам така щото немога да измисля име още) ...

 

Червенка и отива. К'во има да мислиш... :mrgreen:

 

Поздрави

PRR прав си маи ще си остане Cervenka. 8)

а сега ето и малко снимки от както и боядисах всички пластмаси ии от ремонта на предния мост. големи благодарности на Митака и Ангел (SkodaRacingTeam-NIKOV) без която помощ нямаше да се реализира ремонта на моста. :smt017 :smt044

сега на следващ етап е да стегна малко салона ватре излоцалия да налепа още ии да порачвам прозразчните стопове. 8) 8) http://snimka.bg/album.php?album_id=62825&view=1&photo=161

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Брато, тези дамаджани отзад, на фона на снимките ,за изгоряло масло ли ги държиш.......?! :lol:

 

хахахахахаха мм даааа баш пак за изгорялото масло ги даржа

:smt044 :smt044

 

Вдъхновението ти е там ;) :smt044

 

:smt039

абсолютно е там :smt044

така е то я и прословутата Златна плочка за газ която намерих в пловдив на цена от 25лв :x :( на 1 единствено място доста богато на всякакви части за газта.

по различна е от тази която колегите от софия казват ноо е доста масивна как то се вижда на снимката 8) . сега сам си поръчал чисто нова пълен комплект тава за въздушния филтър 16лв само :)на лада другиден сте я взема и се започва монтирането. след това сте видим изпушил ли е изпарителя или не е.

http://snimka.bg/album.php?album_id=62825&photo=171

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плочката наистина изглежда масивна и добре направена!!! Не разбирам от "газ" обаче ми харесва как се разпръсква газта с тези малки дупчици

(Гледай като я сложиш на не клекне задницата :lol: )

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно е там :smt044

така е то я и прословутата Златна плочка за газ която намерих в пловдив на цена от 25лв :x :( на 1 единствено място доста богато на всякакви части за газта.

по различна е от тази която колегите от софия казват ноо е доста масивна как то се вижда на снимката 8) . сега сам си поръчал чисто нова пълен комплект тава за въздушния филтър 16лв само :)на лада другиден сте я взема и се започва монтирането. след това сте видим изпушил ли е изпарителя или не е.

http://snimka.bg/album.php?album_id=62825&photo=171

 

тази полочка ще е проблемна в комбинация с ладова тава за филтъра . причината е че когато трябва да сложиш филтъра ще трябва да свалиш карбуратора с колекторите - няма място над мотора .при моята кола , която е с по- ниска плочка смяната на филтъра е клизматична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези плочки, които се подават в София наистина са по-тънки и са само с един щуцер за газ и ако е за Шкода далеч не се налага сваляне на карб и т.н., за да се постави. Просто си става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мога да потвърдя, че не се налага свалянето на карба, за да се постави плочката, понеже бях с такава. Наистина е с един щуцери насртойката на газ е обща за двата дросела на карба! В последствие я махнах и карам с с карб с щуцери и ладов възд. филтър. Голяма разлика във вървенето или разхода няма , просто е по-удобно за реглаж, на свете дроселни клапи поотделно, а този филтър е доста по-прибран от оригиналния!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я да видим кои каза че шкодовия си филтър не ставал с тази плочка. досега долу се занимавах сичко пасна идеалноооо плочката с оригиналния си филтър. няма какво да говора нито филтъра опира нито нищо верно само трябва да му удължа ушите с 2 см което нее проблем и всияко си идва на мястото. неска такмо се бях засилил за хода за ладова тава добре че не отидох, а реших първо да провера как седят нещата. 8) 8) тия дни като монтирам сичко ще кача подробен снимков материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето я готова е монтираната плочка за газ барабар с шкодовия филтър 8) 8) . тук http://snimka.bg/album.php?album_id=62825&photo=171 са снимките на които може да се проследи целия етап за монтирането на почката. на 22,23,24 страница са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето я готова е монтираната плочка за газ барабар с шкодовия филтър 8) 8) . тук http://snimka.bg/album.php?album_id=62825&photo=171 са снимките на които може да се проследи целия етап за монтирането на почката. на 22,23,24 страница са.
Само един :?: какво се случва при паленето на газ при студен двигател и опънат смукач :?:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето я готова е монтираната плочка за газ барабар с шкодовия филтър 8) 8) . тук http://snimka.bg/album.php?album_id=62825&photo=171 са снимките на които може да се проследи целия етап за монтирането на почката. на 22,23,24 страница са.
Само един :?: какво се случва при паленето на газ при студен двигател и опънат смукач :?:

 

ами значи сега аз няма да пала на газ студен двигателя пала си на бензин и тогава прехвърлям. на бензин си имам смукач вчера сичко беше ок. сега отивам вържа отпред бутилката да видим пак ли сте ги има тези аномалиии като дам газ и да изгасва.

 

ЕДИТ-1

така неска вързах бутилката запалих я има си смукач на газ и на бензин само 4е отново след ~2500 глъхне един комшия ми вика че трябвало газ и въздух да са 1:1 та утре сте хода на газоанализаторна машина да видим да я настроят.

 

ето и малко снимки неска от автомивката

 

http://snimka.bg/album.php?album_id=62825&view=1&photo=185

24,25,26 страници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

така ето и няколко снимчици след като успях да изкарам наи сетне Волана (след 1 седмица борба да излезе)и да го наместа че след ремонта на предния мост седеше мноо на сикиме. след като го наместих си сложих новото копче за газ/бензин и пластмасите около волана.

сега на преден план е да си кроя мокета и да го слагам. 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А един въпрос извън темата: Защо на тази нова боя й причиняваш това мъчение - да я дереш с четките на автоматичните автомивки! :? :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt038 asd нещо в бързината сам забравил да сложа линкчето.

http://snimka.bg/album.php?album_id=62825&photo=202

 

колкото до четките те са абсолютнооо меки сам се уверих преди това незнам защо всеки говори че се дере. специално на тая автомивка сам ходил винаги и с 105 цата едно време и никога нисто не сее надирало. както казах меки са като четка за бодисване. 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.