Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със сервото на Фабия


asso

Recommended Posts

Здравейте :!: Имам следният проблем, от време на време (в деня се случва 3-4 пъти) от помпата за сервото на волана се чуват едни странни звуци(от сорта ту тръгне ту спре) това се получава и когато колата е на едно място и не завивам, при което се получава пад на тоците в колата(фаровете премигват, както и диспея на радиото и др.). Много кофти работа. По рядко се случва и лампата на таблото да светне(тази дето е за сервото, кадето се намира над лампата EPC). Ако някой знае нещо за този проблем нека сподели. Лично мое мнение е че има някакви боклуци в течноста за сервото и те задръстват помпата, та ако някой знае как мога да източа старата течност и да налея нова пак ще съм му благодарен.

еми това е за сега и поздрави на всички шкодари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tръгнала ти е помпата на сервото а тя е електрическа,затова става така.Получавасе висок товар а и от там голям пад на напрежение в инсталацията.

Хубаво е да нечакаш да стане по-зле работата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер, а да знаеш горе долу колко взимат в Еуратек за нова + монтажа. Разбрах че там бачкаш и ако не те притеснява да провериш, че сега съм затрупан от работа.

много мерси за информацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е датчик само ще изключва сервото за момент но щом се получава и този пад на напрежение това не е датчик.

За да не гадаем повече ,най добре е един тестер и всичко ще е ясно на 100% ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ssavi, какво точно работиш в Еуратек? Точно от работещ в Еуратек знам, че сервото на волана не е хидро, а електроусилвател. За каква помпа става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата работи на същият принцип както обикновената, само че не се задвижва от ремъка а от собствен електро мотор ,който е вграден в самата помпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, според обяснението на твоя колега усилвателят представлява червяк, зацепен за рейката и задвижван от ел. мотор. Няма помпа, няма масло. Това при Фабия и Октавия 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механизмът на действие е точно, както ssavi го описва. Силата и момента на задействане на ел. помпа се командва от датчик на рейката. Когато датчикът излезне от строя, започва да подава команди когато си поиска, дори когато колата е на празен ход. Тогава се чува виенето на помпата и се наблюдава лек спад в напрежението. ssavi е прав и за това, че няма смисъл да се гадае, тестът ще каже, дали е помпа или датчик, само предполагам, че помпа ще излезе по-скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много за инфомацията, задължително ще отива при Еуратек за да видят кое от двете е заминало и да го сменят.

само едно уточнение pdp11 ти ли беше човекът който сам си беше сменил този датчик или се лъжа, и ако си ти напиши какви бяха симптомите при теб ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не съм го сменял сам. Първо отидох на диагностика и за 10 лв. ми казаха, че е датчика. Първо си мислих да го сменям сам, най-вече заради голямото чакане в този сервиз. Обаче, като го видях на какво криво място е се отказах. То под капака на Фабията, май всичко е на криво място :)

Та, симптомите бяха горе-долу като твоите. Като спра на светофар и почва да вие помпата, а фаровете да премигват. Като се движа, по някое време воланът се отхлабва много, друг път пък се затяга, все едно въобще няма серво. Лампата на таблото за сервото също ту си светваше, ту загасваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.