Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Допълнителен монтаж на АBS


devo

Recommended Posts

Здравейте на всички. Наскоро си купих на старо Фабия 1.4 MPI 44КВ КЛАСИК, разгледах сайта на Еуратек и се чудя дали има някаква възможност допълнително да се монтират пакет "СИГУРНОСТ 1" ( АBS+MBA+EDL).

поздрави на всички, между другото хуваво форумче си имате :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добре дошъл :smt013 и честита кола! Съветвам те да завъртиш един телефон на ЕураТек и да разпиташ дали може и колко ще струва, пък после ще търсим дали може по-тънко да се мине някъде. Аз лично мисля, че би трябвало да може (поне опита ми с други марки автомобили е показал, че няма проблем...но все пак, това е ЕураТек)...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я да питам и аз - имам Октавия 1 комби. Задните спирачки са барабанни. Има ли възможност да се заменят с дискови спирачки ? Ако може, какво се сменя ? трябва ли да сменям целия заден мост ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за какво са ти задни дискови? Октавията е с малко междуосие и по-голямата част от товара се поема от предните, задните почти не играят. Но пък от друга страна барабаните са по-сигурни - никак не е приятно да си с четири дискови и четрите да са ти мокри или да има нещо друго по тях, което пречи на спирането...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, явно няма да има ABS за моята фабия :cry:

 

аз подкрепям мнението на izov, ще дам един пример, може да не е подходящ ама все пак ще го споделя, значи при един пасат 2-ка комби задните спирачки са дискови, не са като на повечето барабанни и цилиндърчетата клеясват и блокират и не искат да спират , голяма мъка

те от Шкода са преценили защо са ти сложили барабани

айде поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...те от Шкода са преценили защо са ти сложили барабани

айде поздрави

Преценили са, защото е с по-слаб мотор. На 95-100+ коня се монтират дискови спирачки и отзад ;)

Колега Izov - ако беше вярно, че барабаните са по-сигурни, защо преди години са заменили предните барабанни спирачки с дискови и защо на по-мощните автомобили се монтират 4 броя дискови спирачки? И това за водата - твоята Шкода по-трудно ли спира, когато вали дъжд (не визирам пътната настилка)? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковите са по-трудни за поддръжка. А и не всички карат коли по 200 коня :) Пък и като знам колко са проблемни дисковите на Шкода направо се радвамп че задните ми са барабанни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако беше вярно, че барабаните са по-сигурни, защо преди години са заменили предните барабанни спирачки с дискови и защо на по-мощните автомобили се монтират 4 броя дискови спирачки?

 

Mishelle,

 

Барабаните са по-сигурни - вероятността да влезе вода, камък, прах, силикон и т.н. е почти нулева. Затова доста военни машини продължават да са с барабани.

Недостатъка им е охлаждането. Когато си с барабан имаш само една повърхност за охлаждане (външния диаметър на барабана) а при диска са две. Дори, при вентилираните, 4 повърхности. Имайки предвид законите на физиката следва че количеството отделена топлина е правопропорционално на отнетата кинетична енергия. С други думи - мощен автомобил, предвиден да се ръчка, ще отделя много топлина от спирачките а барабаните няма да могат да отделят толкова...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.