Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на собствеността на МПС


Krankenstein

Recommended Posts

айде от мен ще е сефтето:)

ето какво казва по въпроса официалният сайт на КАТ в телеграфен стил:

http://www.kat.mvr.bg/RegDoc.htm

 

а ето и подробното описание на "ходенето по мъките" взаимствано от форума на Рено:

http://www.renault-bg.com/forum/viewtopic.php?t=9389

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да не говорим че те одрусват и еко такса при смяна собствеността от около 100лв зависи от к.с. и има ли катализатор.Както се казва на печелившите честито :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това от форума на рено е вярно, но те е преди всичко за предварителната подготовка за нотариата.Във варна повечето ноториуси го вършят сами и само си плащаш таксата при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА НА РЕГИСТРАЦИЯ:

...

4. Документи за самоличност на собстениците с постоянен адрес гр. София, или упълномощено лице ако е за фирми

...

 

Дядо ми, лека му пръст, казваше: Човек като не му стига акъла за друго, става милиционер. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хашек, това инфо е от сайта на КАТ-София: http://www.kat.mvr.bg/

А пък на вашите варненски катили дори не им е достигнало пипето да си направят сайт :P:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти се пробвай докато спориш с твоя катаджия да се позовеш на информация от сайта на КАТ, за да видиш как ще ти се изсмее :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре да не се пробвам, че може и да го доведа до състояние истерия клоняща към самоубий ство с личното оръжие :smt016 :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже сега и аз прехвърлям кола мога да добавя, че за нотариуса му трябва освен изборените неща и от застраховател стойност на колата, за да може да изчисли колко пари ще вземе за договора. Т.е ако колата ти е по-евтина , ще даваш по-малко на нотариус за договор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност май не всички нотариуси искат документ - някой пишат колкото им кажеш, обаче ти ме подсети да те питам от кой застраховател мога да взема такава бележка за всеки случай, но без да се налага да му карам колата, понеже е спряна от движение? Например по Шваке да види стойноста (в талона пише 120Л модел 1976). Всъщност аз ще прехвълям само купе без ДВГ, може би няма да искат документ за стойност? Когато си прехвърлях само двигател не ми поискаха, просто писахме 50 лева в договора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че ако ти е по-малка застр. стойност на колата даваш по-малко на нотариуса за договора не е вярно. Нотариалната такса по договора си е точно 6лв., останалото над тази сума е за услугата, че нотариусът сам ви е написал самия договор. Ако отидете с готов(набран) договор, то нотариусът трябва да ви вземе 6лв. и по 3лв. за две декларации- че не сте оженен-омъжена и че не дължите пари на държавата.

А по стойността на автомобила , дадена от застрахователите се плащат 2%, които обаче са за данъчните.

И още нещо- като ходите в данъчното да си регистрирате колата на свое име(което трябва да стане до 1 месец след сключването на договора, иначе има лихви) задължително носете със себе си вносната бележка за 2-та% по застр. стойност, че иначе ще ви накарат да ги внесете още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колев леко уточнение срока за данъчните е 2 месеца. Така се случи с моята кола договорът ми е от 1.04 а при данъчните бях нъкъде в средата на май. За бележката си прав а на входа си вземете декларациката и си е попълнете някъде на спокоиствие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам договор от нотариус, че колата е моя, имам документите за колата. Мога да отида до КАТ да си я регистрирам на мое име, НО като съм със жълтите номера мога ли да я карам или да си взимам бележка за временно каране от КАТ?!?

 

Телефоните за информация в кат не ги вдигат мамицата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адаш, пробвай на този: 9823680 (Любка Маринова) - тази сутрин около 9.30 успях да се свържа :)

 

П.П. Това всъщност е в прес-центъра на МВР на Гурко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! А някой има ли представа дали може да се удължава срока(този от 15дни) след сключването на договора при нутариуса?

Инъче утре ще звънна :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! А някой има ли представа дали може да се удължава срока(този от 15дни) след сключването на договора при нутариуса?

Инъче утре ще звънна :mrgreen:

Ами не може,точно вчера ходих да питам при нотарус,че съм в такова положение и ми каза че не става.А като отидеш в КАТ с изтеклия срок ти слагат глоба от 20 до 150 лв по преценка на офицер...шибана работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! А някой има ли представа дали може да се удължава срока(този от 15дни) след сключването на договора при нутариуса?

Инъче утре ще звънна :mrgreen:

 

Аз пък знам че можеш да подадеш в кат молба да ти се отложи срока и могат да го отложат. Питай ги като звъннеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако може да се вярва на колегата от форума на Рено, цитирам:

"...ако са минали повече от 14 от сключването на договора на място се пригответе за един бърз акт че сте просрочили срока за регистрация (уточнение ако автомобила не е в движение или по друга причина не можете да докарате в КАТ - гише "3" трябва да ви завярят договора , т.е. да ви ударят на него печат с дата , за да се счита че сте спазили срока от 14 дена..."

От пресцентъра обаче не ми потвърдиха тази информация, днес чакам сведения от първа ръка, близка до КАТ и ако науча нещо ново ще пиша тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.