Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да подарим усмивки!


mimi.b™

Recommended Posts

Поздравления!!!

Думите са излишни!!!

А за мене може да ми пишете една точка, какъвто и да е цвят и размер.

Оправданието ми се струва излишно :?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 286
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mimi.b™

    62

  • Владо©

    31

  • РусенскоВарено

    31

  • Krankenstein

    22

Най-много писали в темата

Поздравления!!!

Думите са излишни!!!

А за мене може да ми пишете една точка, какъвто и да е цвят и размер.

Оправданието ми се струва излишно :?

 

Поздрави

Честно казано,останах много учудена,че не дойде!

Точки нямам право да пиша,но мисля,че следващият път няма да пропуснеш.Права ли съм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизам в една от стаите с деца. Докато успея да прокарам бегъл поглед из помещението 4-5 дечица са вкопчват в краката ми и всяко едно от тях вдигнало главичка нагоре и гледайки ме с топли очички кава "гушни ме". Вдигам първото, второто...идват още дечица. Всяко моли да го вдигна и прегърна. Повечето от тях, щастливи, че съм ги прегърнал, се гушкат и ми лепват една щастлива и неподправена детска целувка по бузата... Изживяването е колкото радостно, толкова и тъжно. Но във всички случаи е неповторимо. И ме накара да се замисля над много неща, включително и над предрасъдъците, които ние възрастните имаме. Държа в ръцете си едно малко 3-4 годишно момиченце, облечено с панталонки и една красива розова блузка. Дългата му черна косица беше вързана на две плитчици. Обикаляме из стаята и то ми разказва за играчките по рафтовете, за Том и Джери, за това как обича да си играе в топлите дни с другите дечица на площадката отвън. Разказа ми за пързалката, за катерушката... А аз го държа, гледам го, галя го по главичката и му се радвам. И се сетих за Наско (Corropt) и всички, които с на неговото мнение, че пари за циганчета не дават. Да, това дете беше циганче. Но то не се различаваше по нищо от останалите дечица. Нямаше нищо общо с онова, което виждаме като ежедневие по кръстовищата и крайните квартали. Беше детенце, като всички останали. Имаше и няколко други циганчета - момченца, момиченца, всички лъчезарни и копнеещи за топлинка. И децата не страняха от тях, напротив. С това искам да кажа, че не е важно какъв е цвета на кожата ти, важно е в каква среда си израснал. Никой не избира какъв да бъде цвета на кожата му, нали?...

Бяхме само 4-ма от форума + жената. Получихме финансова подкрепа от Миро (Хашек) и от Велко (zloQQ). 2-ма- 3-има колеги бяха възпрепятствани да дойдат. Но на всички останали искам да кажа - хора, забравете за предразсъдъците, спомнете си времето, когато сте били деца, забравете за сивото си ежедневие и помогнете на тези малки и изоставени човечета...защото те имат нужда от това. Няма да цитирам, но това не са глупости!

Не натрапвам мнението си на никого, знам, че всеки от вас може да задели 5 лв. и 2 часа от свободното си време...Но се надявам да събудя желанието у повечето от вас..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли...човече, ако щеш вярвай...ама искрено ме разчувства... Той Влади знае, защо не дойдох, ама следващия път, живот и здраве, съм с вас :oops: . Като чета впечатленията на всички, които сте били там, може би наистина трябваше да се откажа от пътуването за уикенда. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли...човече, ако щеш вярвай...ама искрено ме разчувства... Той Влади знае, защо не дойдох, ама следващия път, живот и здраве, съм с вас :oops: . Като чета впечатленията на всички, които сте били там, може би наистина трябваше да се откажа от пътуването за уикенда. :oops:
Заслужава си,повярвай,всяка една минутка сред тях!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hamsia - не се нужно да има оправдание. По-важни са действията и желанието. А ти на първата среща на Била доказа, че имаш по много и от двете. Това, че последният път не успя да дойдеш - никой не те упреква, разбираемо е да имаш ангажименти. Аз лично съм убеден, че следващият път няма да пропуснеш ;)

Гога - дечицата много ще ти допаднат ;)

Мими - не знам дали най-добре съм го написал. То всъщност надали някой може да опише с точност това, което преживяхме там. Думите са малко, пък и са слаби за да опишат ... детския поглед. Аз лично не съм спирал да мисля за тези дечица откакто си тръгнахме. Толкова много тъга, обич и надежда не бях срещал на едно място... От друга страна се развеселявам като се сетя Владо как го бяха награбили 7-8 дечурлига и всяко по-напред искаше да му покаже своята играчка и/или да му разкаже нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много,много си прав.Аз също не преставам да мисля за тях.Такова преживяване не се забравя,а те кара да го изживееш отново и отново.

А Владо наистина беше много сладък,децата направо се влюбиха в него.Тук е моментът да кажа,че ти не му отстъпваш.Да държиш по 2-3 сладурчета във всяка ръка,не е за пренебрегване.И Shotik как само скачаше и танцуваше с тях..............Много положително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чета ви и си мисля: "ехххх, мила картинка".... Юли, ти с този език, писател да беше станал, милиони да беше направил досега :lol::lol::lol:

Мими, мерси за комплимента! Винаги съм си мислел, че съм сладък, ма друго си е да го чуеш или дори да го прочетеш и от друг! :lol::lol::lol:

........................................

СЕГА СЕРИОЗНО: :evil: Дани, никой няма моралното право да те упреква, че не си дошъл - ти показа достатъчно желание и готовност предния път! Тия от Тунис няма да ги закачаме, както и тия отвъд океана (въпреки, че Велко се е отчел много пъти повече от всички ни!). ОБАЧЕ: Питам се къде са всичките останали от тоя клуб? Вярно, беше след 8-ми декември. Вярно, беше раничко сутрин - за неделя 10ч си е "тъмни зори". Вярно, събирахме, а не раздавахме пари.... Ма е вярно и друго - и махмурлукът след студентския празник, и ранното ставане в неделя губят "острите си ръбове", когато попаднеш сред групичка от дечица, стигащи до коленете ти, вдигнали към теб очите си, протегнали нагоре ръце и молещи "гушни ме"... Също така е вярно, че за съвсем малка сума можеш да им купиш дори по една вафла...Както е вярно, че дори всичките най-изтънчени лакомства на света не могат да заменят една прегръдка, един жест или дори само желанието да бъдеш с тях. А това не се купува с пари. Това няма нищо общо с познанията ти - независимо за автомобилите или за ядрените реактори, нито има нещо общо с това в колко и кои клубове членуваш. То няма нищо общо дори с всичките думи, които изписах по-горе, защото трябва да ти идва отвътре!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А браво на вас ;) Определено изглежда различно, когато влезеш при децата, а не подминаваш сградата отвън... Съжалявам, че не съм в Бг и нямах възможност, лично да усетя описаното от вас (не, че не ми се е случвало преди...). Сега имаме едно "добро дело" в актива преди празниците! Но искам да кажа, че не е чесно да искаме всички тук да участват в една инициатива, която наистина не е свързана с тематиката на форума. Специално искам да кажа, че подкрепям beliq_lebed и сorropt, макар, че имаме различно мнение по този въпрос. Свалям им шапка, че изказаха открито това, което мислят, а не си мълчаха! И понеже се познаваме и знаем, че са адски свестни хора, не е редно да се правят грешни заключения, защото мислят различно.

И Владо - не съм се отчел много повече от всички, а наравно с вас!

Наздраве на ВСИЧКИ!!!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,отначалото на октомври започнах работа като технически изпълнител за поддръжка на частно училище и две детски градини /към една фирма/и всеки работен ден съм сред деца.наистина има разлика при тези които съм и при тези които ходихме във финансиране.и при двете места има добра чистота,дори се учудих че там има обособени спални ,докато при нас има помещения които се ползват и за занимания и за спални.но тези деца са денонощно там,с много по малки възможности.парното им е на нафта и поради пак прехвърляне към друго министерство,бяха с изключено отопление.децата бяха със студени ръце и се надяват че някой ще дойде да ги прегърне и стопли.някой ,който да им обърне повече внимание,защото възпитателките са с 15-20 малки деца и не могат да отделят достатъчно време за всички.

децата са си деца-почвам да работя по някаква повреда, а те ме наобикалят и гледат.едно даже ме попита дали мога да ида у тях да им оправя нещо,защото баща му знаел да печели пари и не знае да оправи нищо у дома.и другите ме гледаха как посъбрах една кола и те питат дали мога да оправя и друга,но те нямат дори кого да погледнат за да правят сравнение.

mimi.b-незнам как си ме възприела в общуването с дечицата,благодаря за комплимента,но когато едно дете е потърсило нещо което му липсва и му го дадеш ,то е щастливо по своему,защото тези деца търсят компания,докато тези при мен са със съвсем друго мислене,което ми е чуждо.

на някой от вас ако му е скучно да чете това да потърси друго,на онези които малко им е направило впечатление нека в следващи сбирки да дойде и подари усмивка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Това е страхотно!

При дечицата ще ходим най-вероятно след празниците.Има възможнаст също за някоя сутрин на 27,28 или 29 декември,ако се съберем повечко хора.За сега само двама сме свободни за тогава.Ако има и други нека пишат тук.

Vasilisa,ти с какво можеш да помогнеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм тук, но зависи в събота ще ходя да погледнат колата до кога ще стане.

Но принципно съм тук.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,работни дни са.Но става въпрос,ако евентуално се съберем повечко хора,свободни през тези дни.Ако ли не-ще се организираме след празниците.Идеята на настоящата инициатива е посещенията ни да станат ежемесечни.

И нека се обърна към всички негативно настроени съфорумци-да се замислят още веднъж,особено в момент като този,в навечерието на най-хубавите празници.Тези деца си нямат никого,те копнеят за ласка,за прегръдка,за внимание.Не е важно какви възможности имаш или колко банкови сметки притежаваш.Важното е колко голямо е сърцето ти, колко любов може да дариш и колко си отворен към света около теб.

Преживяването там не се предава с думи.То е прекрасно и те кара да се чувстваш жив.Невероятно е,повярвайте!

Нека бъдем позитивни и дарим усмивки отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не само по празници хората трябва да се сещат за това.

Относно евентуално посещение, когато решите. Само го обявете няколко дни преди това, за да можем да си направим планове.

Ако все пак се съберат хора за 27, 28 или 29 ще гледам да дойда, макар, че съм на работа.

Весела Коледа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,улицата към училището е стръмна и днес доста коли не можаха да стигнат и до първата прека,защото се заледява,така че когато се реши да се иде там правете сметка и за това,когато има заледявания да е след обяд или когато има вероятност да се мине нагоре.от нашите автобуси 3 не можаха да дойдат в 8.30,аз успях да се кача на първата пряка ,но не можах да стигна до детската градина в която работя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се организира ли посещение преди Нова година?, не останаха много дни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен няма да ми е възможно до края на годината - свободен съм само вечерно време, тъй като съм затрупан с работа :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.