Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой слагал ли зумер за светлините...


Steven K

Recommended Posts

Аз миналата седмица сложих на мойта , но не е ФАВ, така че може да има разлики!!! .

Плюса взех от ключа на фаровере (при мен е червен кабел) а минуса е от бутона на вратата. Единствения проблем се оказа че когато отвориш вратата и светне лампата и почва да пуска 12 волта към зумера(по кабела които принципно трябва да е "-") и той почва да се нагрява. Рещението е да се сложи диод да пуска само в едната посока. Аз изолзвах светлодиод и сега като са включени фаровете и отворя вратата , хем пищи хем свети .

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам електронен звънец "авлига" но съм го вързал между кабел на къси светлини и клема на бобината която е за 12v +.когато мотора работи и светлините са включени не свири поради липса на потенциална разлика.когато изгасиш мотора се получава потенциална разлика между фарове и през бобината на маса 12v+ и започва да свири което е звукова индикация за запалени фарове които да загасиш.предварително се открива кой е + кабел /ако не е указано/като за малко се включва на акумулатора и като свирне се вижда кое е +,който се свързва с кабел на късите светлини,които се ползват по често.за същата цел се използват електронни свирки за компютри 12v или други подобни.може да се ползват и такива от коледни картички или от кутии за бижута които са на 3 или 4.5 v и др. но с последователно свързано съпротивление от 1 килоом,0.25 вата.местата за свързване може да е клеми или като се махне жабката се намира подходящия кабел и се прави връзката с лустърклеми или с оплитане и изолиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих зумер за светлини..Купих от една морга зумерче което струва 5лв.Самото зумерче има 3 крачета означени. Едното е плюс от габарит другото е плюс от контактния ключ,а на трето връзваш кабел който ти отива до бутона на вратата.Аз лично така го направих дано да съм ти бил полезен!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зумер за напомняне ,че светят фаровете при неработещ мотор имам,но днес се замислих дали има какво да ме подсети че фаровете не светят и ми дойде следната идея:мигащ диод да се свърже между кабелите за запалването и на къси светлини по подходящ начин,така че като се включи мотора да работи и не са запалени фаровете диода да мига и да се знае че трябва да се запалят фаровете,при което той ще спре да мига ,поради това че няма потенциална разлика между двата кабела.тук зумер е неуместно да се свързва защото при престой или при ремонт когато мотора работи а фаровете са изключени ще свири което е неприятно.светодиода може да се монтира на таблото така че да се вижда и с мигането си ще подсеща за фаровете да ги включа.през следващата седмица ще го правя,надявам се че сте ме разбрали ,но ако не сте и се интересувате,допълнително ще се изясним.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два дена изкарах със кит на Неомонтана - реле за време .... много е удобно и не се укъсяват кабели през диоди и т.н. Вързах го към контактния ключ и шунтирах през релето ключа за габарити , ключа за късите е постоянно включен и като се запали ДВГ то след 20 сек. се палят сами , а като го угасиш съответно гаснат и не трябват зумери и др. работи ;) Проблема е , че като стои постоянно включен ключа за късите се скапва една пружинка , която го задържа във включено положение , а моя съм го правил веднъж и може да няма втори път :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз само не можах да вдена следното нещо-как кит-чето разбира че ДВГ е запален за да се вкл.фаровете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

the best forman моля те помогни ми че и аз искам да си сложа такова реле за време за фаровете само че не мога да вдена как точно се свързва и не трябват ли допълнителни релета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.