Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бълбукане в казанчето със спирачна течност?


Galliard33

Recommended Posts

Та колеги въпроса ми е следния - случвало ли ви се е следното чудо - при натискане до долу на спирачката след около секунда-две започва да бълбука въздух в казанчето със спирачната течност?!

 

Предисторията на случката - смених гумичките на едното задно колело и в последствие беше направен опит за обезвъздушаване...Уж действахме по правилата, но за един час време и след многобройни обиколки по колелата плюс самата помпа се отказахме. Ефекта от нашите действия е нулево повдигане на педала, нулеви спирачки, само въпросното бълбукане...HELP!

 

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз правя следното за да избегна натискането на педала на спирачката.

Взимам помпата за гуми(или компресор нагласен на не повече от 1,5 атмосфери) и натискам мъркуча да легне хубаво върху дубката на капачката на казанчето за спирачна течност и се помпа. Минават се всички колела като се следи за нивото в казанчето(Правят се много доливаници). Помпата прави налягане в системата и спирачната течност си изтича в бурканчето. Хубавото на този метод е че като обезвъздушиш системата може да разбереш дали ти е развалена помпата на спирачките, т.е след време ще глътне въздух и педала пак ще стане мек. Другото хубаво нещо е че тезността не излиза на мехурчета в бурканчето и можеш да наливаш директно в казанчето.

Магазинера на монтевидео ме посъветва да ползвам само DOT4 понеже dot3 разяждал гумичките. Колко е вярно незнам но аз съм си с DOT4 спирачна течност.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Това което се е случило при теб е следното. Спирачната ти помпа отдавна е била минимум за смяна на гумичките. Досега поради това, че част от налягането е падало поради неуплътняващи гумички при колелата всичко е били горе долу наред. Като си оправил този проблем обаче помпата вече е сдала багажа. 100% сигурно. И няма нищо странно в това. При изправна помпа като почнеш да обезвъздушаваш след няколко натискания на педала вече почва да се усеща, че работи. А при твойта понеже се е скапала, налягането се връща нагоре в съда за спирачна течност. Бълбукането е сигурен признак за това. При изправна помпа няма бълбукане. Смени гумичките на помпата и стискай палци да не се е износила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, утре ще се действа.

 

Оказва се, че се е случило следното - при енергичното помпане са се обърнали една - две гумички, даже са излезли от леглата си и помпата леееко е задрала:!: ...Добре, че съм с помпа от Лада, която струва 20 лв и утре ще бъде сменена с нова.

 

Някой да знае какви пари са жилата за ръчната? :?: Едното май плаче за ново... :|

P.S. Поръчал съм сняг :) :smt015

Тоя що виси така? :smt028

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x! или Благодаря по нашенски!

 

Лека и безаварийна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.