Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с маслото


biser.or

Recommended Posts

Проблемът е ,че не знам от къде да налея масло на скоростите .Казаха ми че се маха жилото на километража и от там се сипвало,но този метод ми се вижда просташки. Не вярвам чехите да са толко смотани . Да не би да има някоя тапа от страната на колелото? Чесно казано там не съм погледнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не отидеш в сервиз да ти измерят нивото и да ти долеят,колкото е нужно.

Аз като взех колата това беше едно от първите неща,които направих.Оказа се,че липсва около 0,5 л.Като видях обаче как изглежда, предпочетох да ми го сменят.Сложих Кастрол, 35 лв. ми струваше удоволствието.

Ще ти дам координати,ако те интересува.

А каква ти е колата,всъщност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е фаворит 92г. от скоро я карам и тъи като кутията е леко омаслена си мисля че и при мен ще липсва част от маслото . купил съм диферинциялно масло 80в40 от една бензиностанция на шел . мисля че ще свърши работа. просто проблемът е че не знам от къде да го налея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей търси тапа по добре :) Махаш жилото.Точно от там се налива. Незнам дали чехите са смотани но на редица западни коли мястото за наливане на масло в скоростите е даже по шибано...

п.с. и внимавай като вадиш жилото. частта най-отдолу (нещо като зъбно колелце) е пластмасово. И лесно пада. Вътре в скоростната кутия. Познай как се вади :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да точно от жилото дето се завива за скор.кутия се долива масло .но внимавай да не сипеш повече от необходимото ,защото после 6е ти го изхвърля през семерингите на скор.кутия.успех с ремонта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мястото, където влиза лоста в скоростната кутия, има един семеринг, който има склонността да тече - трябва да се смени, за да не изливаш и без това скъпото масло по пътищата. Нищо лошо няма в това, маслото да се налива през жилото на скоростомера. Съветвам те да се ръснеш за полусинтетика - 25% отгоре в цената, ама и -20 да стане - пак ще си превключваш без грижа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.