Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

dvd/audio за октавия 2


Recommended Posts

Привет на всички шкодари .

От януари и аз ще се присъединя към вашия клуб.

Сегаааа.... имам едно въпросче, решил съм да си сложа dvd в шкодичката и за това я поръчах без никакво аудио ,та въпроса ми е има ли някакъв аксесоар с който може да се прикрие дупката в таблото която ще остане след като сложа dvd - то защото то е размерите на обикновен сд-плеър а оригиналното сд от шкода е доста голямо.

благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички шкодари .

От януари и аз ще се присъединя към вашия клуб.

Сегаааа.... имам едно въпросче, решил съм да си сложа dvd в шкодичката и за това я поръчах без никакво аудио ,та въпроса ми е има ли някакъв аксесоар с който може да се прикрие дупката в таблото която ще остане след като сложа dvd - то защото то е размерите на обикновен сд-плеър а оригиналното сд от шкода е доста голямо.

благодаря предварително :)

 

Има да, но трябваще да си я поръчаш с DVD-то, защото сега ще ти излезе доста по-скъпо :roll: Каталожният номер на системата е AAN 600 002 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси , но под този кат.номер ми излиза навигационна система

 

Именно, това е DVD системата за Octavia II, има и навигация :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колегата иска да си монтира DVD, но от тези, които се продават по магазините, а не оригинално такова от ЕТ. Ако правилно съм разбрал въпроса де ;) Иначе за навигацията, много е полезна, но не и ако не излизаш от БГ. Поне за сега ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси , но под този кат.номер ми излиза навигационна система

 

Именно, това е DVD системата за Octavia II, има и навигация :lol:

 

Мдааа - мнооо готина е системата. Въпроса е кви пари излиза. Щот за 200$ си пазариш dvd/tv/mp3....navigation ready...2,5" - 3.6" дисплей + задна камера :) А ако дадеш 500$+ направо взимаш с моторизиран дисплей, който се гласи под различни ъгли...7"- 9" TFT ...... Pioneer, Panasonic....

Само ти трябва dvd с навигацията за желаната страна и...приятен път!

Иначе, както каза Mishelle, навигация не ми трябва в Бг (макар че я пробвах това лято и се оказа адски точна - закара ме от София до Варна без грижи, като минах през Етъра, Дряново и Царевец... и което ме учуди доста > има адски подробни карти на дооооста градове). Та си е глезотийка. Ако обаче си взема оригинална навигационна система на Skoda, не мога да я ползвам като такава, защото няма все още карта на БГ (поне за VAG), така че малко се обезмисля - плащаш срамно много пари за нещо, което не ползваш (ако пътувам из Европа е ОК де).

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси , но под този кат.номер ми излиза навигационна система

 

Именно, това е DVD системата за Octavia II, има и навигация :lol:

 

Мдааа - мнооо готина е системата. Въпроса е кви пари излиза. Щот за 200$ си пазариш dvd/tv/mp3....navigation ready...2,5" - 3.6" дисплей + задна камера :) А ако дадеш 500$+ направо взимаш с моторизиран дисплей, който се гласи под различни ъгли...7"- 9" TFT ...... Pioneer, Panasonic....

Само ти трябва dvd с навигацията за желаната страна и...приятен път!

Иначе, както каза Mishelle, навигация не ми трябва в Бг (макар че я пробвах това лято и се оказа адски точна - закара ме от София до Варна без грижи, като минах през Етъра, Дряново и Царевец... и което ме учуди доста > има адски подробни карти на дооооста градове). Та си е глезотийка. Ако обаче си взема оригинална навигационна система на Skoda, не мога да я ползвам като такава, защото няма все още карта на БГ (поне за VAG), така че малко се обезмисля - плащаш срамно много пари за нещо, което не ползваш (ако пътувам из Европа е ОК де).

Поздрави!

 

Цената е найстина много висока! За Фибиата беше нещо от порядъка на 3000 лв. (разбира се не я купих :D ) За Октито май е някъде към 4000, но не искам да говоря на изуст. Я кажи къде ги спазаряваш тия цени, че нищо започнах да се вълнувам :P

 

Извинете ме ако съм сбъркал цените, инфото ми е старо :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи къде ги спазаряваш тия цени, че нищо започнах да се вълнувам :P....

 

4К?!?!?!?! лелееее-малеееее

Моят източник е www.ebay.com - поразрови се и виж какви джаджи има - направо не е истина. Аз прецених, че PDA + BT GPS + GPS Soft. е най-приемливото решение за мен. PDA-то го ползвам за адски много неща - все пак си е компютър и то доста добър, а GPS Soft. може да се намери всякакъв. За Бг ползвах Russa - перфектно покритие смея да кажа. Вярно, интерфейс-а е като пътна карта, но пък е много точна. Ма за това е хубаво да отворим отделна тема май-май...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи къде ги спазаряваш тия цени, че нищо започнах да се вълнувам :P....

 

4К?!?!?!?! лелееее-малеееее

Моят източник е www.ebay.com - поразрови се и виж какви джаджи има - направо не е истина. Аз прецених, че PDA + BT GPS + GPS Soft. е най-приемливото решение за мен. PDA-то го ползвам за адски много неща - все пак си е компютър и то доста добър, а GPS Soft. може да се намери всякакъв. За Бг ползвах Russa - перфектно покритие смея да кажа. Вярно, интерфейс-а е като пътна карта, но пък е много точна. Ма за това е хубаво да отворим отделна тема май-май...

Поздрави!

 

PDA :P Аз съм им доста голям фен :) струва ми се, че мога да съм ти доста полезен :lol: Аз чакам да излезе Nokia N95 с GPS приемник е :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз съм си поръчал HP6915 ама го чакам вече 2 седмици. Има и GPS естествено. Така де за Шкодата само най доброто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,че не съм само аз тоя дето си ги мисли тез неща.Аз само.че съм по-злобен искам направо телевизорче.Точните цифри за цялото удоволствие са следните

1.Навигация за нови модели Фаг 1000еу

2.Двд плеяр от Фаг 300еу(чете всички типове файлове+субтитри+усб)

3.Тв тунер от Авител с антена 300лева

4.Озвучаване примерно ДЛС или при моя случай Фокал 200еу колони +200еу усилвател

5.Монтаж около 100на лева

Ако някой е в Сащ и има възможност да мъкне варианта е съвсем друг и парите са други:

1.Jvc KW-AWX706

2.tuner Jensen

3.Nawigacionen modul Ks pd1000

4 Fokal

Тук варинта е около 1200 долара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Борисов трябва да се уточни за какъв двд плайер става въпрос.Искаш ли екран на конзолата или ще е отзад екрана на подглавниците.Ако е за подглавниците двдто е по добре да остане скрито примерно някъде отзаде(комбинираните устройства не дават хубав звук на ЦД),а ако ще слагаш двд отпред тип ЦД,но с лцд дисплей попитай в някой музикален магазин-има такива скриващи пластмаси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,че не съм само аз тоя дето си ги мисли тез неща.Аз само.че съм по-злобен искам направо телевизорче.Точните цифри за цялото удоволствие са следните

1.Навигация за нови модели Фаг 1000еу

2.Двд плеяр от Фаг 300еу(чете всички типове файлове+субтитри+усб)

3.Тв тунер от Авител с антена 300лева

4.Озвучаване примерно ДЛС или при моя случай Фокал 200еу колони +200еу усилвател

5.Монтаж около 100на лева

 

Тази навигация стандартната ли е или се бъркам нещо :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда за Кади,Голф,Бора и Шкода са еднакви навигациите

 

А от къде се поръчва на тази цена, че нещо започвам да се запалвам :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

By me,виж в ибей има много оферти,но с транспорт шипинг и гаранция за Еу,цената е това.Едни приятелчета студентчета ще мъкнат чарколяците.

Te towa e praseto

http://cgi.ebay.de/SKODA-OCTAVIAII-Navi ... dZViewItem

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

By me,виж в ибей има много оферти,но с транспорт шипинг и гаранция за Еу,цената е това.Едни приятелчета студентчета ще мъкнат чарколяците.

Te towa e praseto

http://cgi.ebay.de/SKODA-OCTAVIAII-Navi ... dZViewItem

 

 

Да, точно за това става дума....Аууууу искам го и аз :D

 

Само като прочетох това и ми стана лошо - Das Gerät befindet sich NEU . Katalog preis: EUR 3700

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с кабеляците е леко сложно щото всичко трябва да се скрие-от навигацията имаш 2 към плеяра един към усилвателя един към тунера и от тунера към антените и от навито към антените(общо са 4 антени).А и от плеяра имаш към усилвателя,а от усилвателя към колоните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цената лъже 2290 еу в Германия с всички такси-без такива 1000 еу

http://www.skoda.de/index.php?zub_kat=6 ... usine#2215

 

 

Цената в сайта е Preis: 2.395,00 EUR* :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо, което е далеч по-евтино (не е ново, но познавам 4 човека, закупили от този продавач - 100% ОК). http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... &rd=1&rd=1

Тея в германския www.ebay.com са полудели ;)

Имайте впредвид, че навигацията освен, че изглежда страхотно е неизползваема в Бг! Просто още няма карта (а кога ще има е друг въпрос). Иначе останалата част от Европа е прилична. Навигацията на VAG е базирана на отделна програма и макар че работи с векторни карти, както много други програми, не може да прочете никакъв софтуер освен специално писан за нея. Друг кофти момент е, че този тип софтуер, не може да се копира (поне за сега са правени опити, но неуспешни), така че като излезе карта на Бг, ще трябва да си я закупите. Имайте едно наум - карта само за Бг няма да има - ще е за Източна Европа - т.е. опредлено ще е скъпичка. Предполагам по-натам ще успеят някои пичове да изкопират и тази навигация, но тогава пък следващия проблем ще е...дали системата ще прочете копиран диск... В момента в Бг единственната навигация, която е използваема донякъде се предлага от Nissan. Така че купувайки тази система (за VAG) ще сте доста ограничени от към софтуер за навигация - особенно за Бг. (Само за информация - на PDA-то тръгва всичко - TomTom, Navigon, Russa, Navteq, iGO, Navitel... и нямате проблем с никой BT GPS + това, може да си го ползвате където поискате - пеша в планината, с колело...а не е закачен само за колата ви. При телефоните е малко по-различно, но и за тях има лекарство ;) ).

stenley, N95 е страшна играчка, но нямах под ръка софтуер, за да го пробвам, пък и пича на който е, каза че му е служебна и не смее мнооо да човърка, че ще го накарат да я плаща ако стане нещо).

Та като цяло исках да ви кажа да имате впредвид, купувайки не-евтини джаджи, да си направите сметката за какво ще ги ползвате и най-вече - дали са съвместими стова, за което искате да ги позвате (ако искате просто да имате готин дисплей в колата - това е друго нещо).

 

werz - от щатите има кой да мъкне, но не се знае кога ще си дойде в Бг ;)

stenley имам ли въпроси относно PDA-то, ще се допитам до теб (в момента съм с Dell Axim x51 + Solar BT GPS + 1GB SD + 2 GB CF + Toм Том 5.21).

И понеже виждам, че сте споменали цените, ще напиша само, че мойте джаджи струват към 600$ общо.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувам цялостно решение-музика ,навигация +ТВ.Знам,че вероятно има изгодни алтернативи-но лично аз предпочетох да си "правя" колата,а не да я поръчам безумно скъпа от завода.Хубавото на този вариант е,че предлага запазване на цялостния облик на таблото и общо взето е доста качествен откъм характеристики.Картите междудругото могат да се копират,като се прави имидж на информацията без да се записва-просто информацията се мести на юсб носител.Иначе цената на втора употреба наистина е по-ниска,но още такива навигации са доста нарядко.Между другото това е старият модел навигация и за това е на тази цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че е старата система - за старата Октавия, ама аз нали за моята гледам пък тя не е от новите ;). Надявам се да направиш точно това, което искаш. Цялостното решение е страхотно готино и в щатите има страшно прилични варианти. За копирането...не знам как става с usb. Знам, че VAG бачкат с векторни карти, а не с растерни (*.bmp/img...). Ма нищо чудно и да има начин вече - ние българите сме герои ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.