Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода и Порше БГ?


Марту

Recommended Posts

вижте снимките ми в галерията и ще намерите много общо в дизайна и концепцията на 2-те марки:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи Skoda <==> Porsche! Пък нека ме питат "Защо Шкода??!?!" :mrgreen: :mrgreen:

ми нали Skoda e от VAG и Porshe BG изместиха Unitrade X

Няма да се учудя да стане нещо такова и при Skoda но все пак се съмнявам. Не знам дали ЕураТек толкова лесно ще пуснат кокала.

Ама като се замисля има размествания при вносителите

както каах и при VW и при Renault .

Ще видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте малко, всяка марка може да се предлага от няколко вносителя. Даже съм меко казано доволен от разчупването на монопола при Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, договора на Еуратек изтича скоро и след това Еуратек остава само нещо като дилър, каквито ще се навъдят много. Порше БГ поема вносителството на всички марки от концерна Фолксваген. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност информацията е точно такава - отрязват Еуратек. Ама не смеех да си го помисля.. Викам да не са се изхвърлили само. BTW днес карах зад една румънска Октавия, която имаше стикер PORSCHE с логото на Шкода на задното стъкло - демек в Румъния те са вносители на Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вижте снимките ми в галерията и ще намерите много общо в дизайна и концепцията на 2-те марки:)
Точно такава асоциация си направих и аз като видях темата. :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи бяхме на тестове с новия Roomster до Боровец. Та там се повдигна този въпрос и отговорът на шефа на Еуратек беше:

"Те и Опел имат 5 дилъра и от това само губят!"

Всъщност според информацията, която имам г-н Иван Тодоров има и лични връзки с хората от Шкода и няма как за сега да го изместят, та може наистина да станат двама вносители......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...."Те и Опел имат 5 дилъра и от това само губят!"...

 

Според мен от това губят клиентите само. Все пак, когато си т. нар. монополист, не се съобразяваш с конкуренцията, защото просто я няма, но ако има друг дилър/вносител, би било различно ;) Макар че не трябва да очакваме да стане като в уса... Май няма как...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Незнам колеги, но според мен нещо се мъти :roll:

 

http://www.skoda-auto.com/global/world/Europe/

 

Я вижте представителите в някой страни :-k

 

Незнам, според мен може да има благоприятен ефект, не мислите ли че само един сервизен център в София е малко?! Като гледам ЕТ нямат намерение да строят нов в София.

И май вече е като дядовата ръкавичка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По време на представянето на Руумстър в Боровец това беше една от новините, но така и не си сложих подробностите в главата. Ще се разчуе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Та там се повдигна този въпрос и отговорът на шефа на Еуратек беше:

"Те и Опел имат 5 дилъра и от това само губят!"...

Това са думи на монополист, виждащ настъпващата конкуренция и срива на монопола. Във всеки случай губещата страна тук няма да е клиента. Освен това тук не говорим за 5 дилъра на Шкода, а за появата на още един, който ще създаде конкуренция, от която клиентите само ще спечелят.

Ако от ЕТ бяха разширили сервизната си база още навремето, когато многото им клиенти имаха нужда от това, сега на Порше БГ надали щеше да им бъде толкова лесно да отхапят от пазарният им дял :)

Аз лично като собственик на Опел съм адски доволен от наличието на повече от един дилър ;) Всъщност кой клиент не е доволен от наличието на избор :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Та там се повдигна този въпрос и отговорът на шефа на Еуратек беше:

"Те и Опел имат 5 дилъра и от това само губят!"...

Това са думи на монополист, виждащ настъпващата конкуренция и срива на монопола. Във всеки случай губещата страна тук няма да е клиента. Освен това тук не говорим за 5 дилъра на Шкода, а за появата на още един, който ще създаде конкуренция, от която клиентите само ще спечелят.

Ако от ЕТ бяха разширили сервизната си база още навремето, когато многото им клиенти имаха нужда от това, сега на Порше БГ надали щеше да им бъде толкова лесно да отхапят от пазарният им дял :)

Аз лично като собственик на Опел съм адски доволен от наличието на повече от един дилър ;) Всъщност кой клиент не е доволен от наличието на избор :?:

 

 

=D> =D> =D> :smt044 Аааадски правилно си го казал! :smt044

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Та там се повдигна този въпрос и отговорът на шефа на Еуратек беше:

"Те и Опел имат 5 дилъра и от това само губят!"...

Това са думи на монополист, виждащ настъпващата конкуренция и срива на монопола. Във всеки случай губещата страна тук няма да е клиента. Освен това тук не говорим за 5 дилъра на Шкода, а за появата на още един, който ще създаде конкуренция, от която клиентите само ще спечелят.

Ако от ЕТ бяха разширили сервизната си база още навремето, когато многото им клиенти имаха нужда от това, сега на Порше БГ надали щеше да им бъде толкова лесно да отхапят от пазарният им дял :)

Аз лично като собственик на Опел съм адски доволен от наличието на повече от един дилър ;) Всъщност кой клиент не е доволен от наличието на избор :?:

 

Абсолютно съм съгласен с теб, ЕТ здраво са изостанали със базата си. Откакто Порше се появи се отвориха нов център на Вапцаров за AUDI, сега новият сервизен център на околовръстното при пътя за Боровец, въобще ще им хапнат пазарният дял като нищо. Така е като в България някой са свикнали само да печелят и нищо от печалбата да реинвестират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Тук веднага идва въпросът: могат ли собственици на шкоди купени от ЕТ да ги ремонтират/сервизират в евентуалните центрове на ПОРШЕ без да им отпадне гаранцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук веднага идва въпросът: могат ли собственици на шкоди купени от ЕТ да ги ремонтират/сервизират в евентуалните центрове на ПОРШЕ без да им отпадне гаранцията?

 

Не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прочетеш книжката там пише (цитирам по памет) "гаранцията не важи ако е извършен ремонт в НЕ ОТОРИЗИРАН от Шкода сервиз". С други думи гаранцията важи ако е в оторизиран. Т.е. гаранцията би трябвало да важи. Или в най-лошия случай ще ги осъдят двама трима и до там :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR е прав. Трябва да се обърнеш в оторизиран сервиз и тогава гаранцията ти важи. В сервизната папка има няколко книжки, сред които и списък на вносителите за шкода за отделните страни.

 

Между другото европейската комисия, обсъждаше вариант да задължи всички автопроизводители да махнат фирмените си сервизи. Т.е. всеки да си сервизира колата където иска. Но вече нищо не се чува по темата, така че най-вероятно са я пратили в девета глуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми харесва идеята да си давам колата за ремонт в общо практикуващ сервиз. По-добре в специализиран. По-има вероятност да оправят проблема...

 

Поздрави

 

PS: Като ти се счупи телефона го носиш в оторизиран сервиз. Няма значение кой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пак темата за ЕТ и Порше се е появила на преден план :D

Чакам с удоволствие Порше да почне да продава Шкодички и да отворят сервизи. Няма да забравя с 15 годишното ми Пасатче в сервиза им как му сложиха найлон на седалките да не го цапат. А дали така е в ЕТ не знам, надявам се и да не разбера.

А и не виждам защо да не може да ползваш сервиз на Порше при положение че те станат официален вносител :?: :!: От тук следва въпроса ако собственик в гаранция на Опел пристигне в България, в кой от 5-те им дилъри може да се отремонтира колата без да му се нарушава гаранцията :?: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.