Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

крушки за фарове


Recommended Posts

Драги РАЦЕРИ и ШОФИОРИ-модифицираите всичко бе-защо само ел инсталацията и тн-то явно ШОФЬOР така се става-вси4ко да е най-колата 300+ да ти светят светлинине на половин километър-а ти само да въртиш геврека и да се надуваш колко си голям-а на завоите ще извадиш очите на задните автомобили от светлината на спирачките ти!.Тука този раздел ми стана банален!Форума е направен за да нсподеляме идеи и да се наичаваме по нещо ново-а не глупости от ТИПА-КВИ ЗИМНИ ГУМИ ДА СЛОЖА-КВИ КРУШКИ-БУЩОНА МИ ИЗГОРЯ-НАФТАТА МИ СВЪРШИ,те4е ми еди си кое-ми извиняваи ама тез теми(както и за маслото-банални станаха)!

ОК-гумите-ми аз харесвам Вредещаин,стенли-дебица-третия може да хареса Тигър-щото са най-евтини-четвъртия Мишелин Алпин и така!Впечатления-ми нии тез впечатления 100пути сме ги обсъждали-КВИ СМЕ-да не сме някви лапета да не можем да вземен само решение-или ни е страх да се наиграем а?Аз нито за гуми съм писал,нито за крушки-поне като се наиграя аз да съм си виновен а не да кажа еи PRR(примерно-ти уж така ми каза)!Темата на PRR-за таблото-е това е интересна тема и нещо ново от което аз научих нещо-другото тука маи само лалане от клавиатурни чатъри!Ще си взема РС-ама много харчи-еми кат си имаш МУСТАЧЕ-трябва да си имаш и ГРЕБЕНЧЕ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко,което съм написал във форума съм го написал с добри чувства.Ако някои смята,че "чиитвам" с мненията или се правя ня такъв какъвто не съм-смятам,че всеки има право на мнение,тъй като правотата е твърде относително нещо.Но пък ключовата дума във форумните взаимоотношения е ''респект",дори и към тези имащи минимални технически познания стига да спазват правилата на форума.Все пак всички сме почнали от Балканче.Относно пък повтарянето на еднакви теми-наистина е малко досадно,но има решение-да се направи една секция,в която се слагат най-целенасочените и оправдани с факти и техническо преставяне отзиви от дадени теми и дописването на тези така наречени най-добри теми да става от модератор.Казваш,че избора на масла,свещи и гуми(консумативи) е строго индивидулна работа,но забравяш,че има категория хора(лаици),които нямат ни най-малка представа от техника и които отчаяно се нуждаят от някакво напътствие в мрака.Ей го на и аз се изказах :idea:

 

Пс:Пия много да знаеш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще напиша и аз малко по НЕ-темата :) На дали ще е нещо ново, но... Нашия форум е за всички - имащи или нямащи Шкода или просто фенове на марката. Някои от нас имат познания и опит, други нямат. Някои имат доста стари автомобили (но поддържани!!!), други имат по-нови, трети имат...т.е. чакат си колите :mrgreen:

Така!

Моето мнение е, че никой няма право да казва кой ще пише тук и кой не! Няма значение, че понякога въпросите са лаишки. Аз също не съм майстор и не знам всичко, също съм задавал "тъпи" въпроси според някои и вероятно ще продължа. Учим се докато сме живи - факт! Но това е едиснтвенния начин да се научим - като попитаме! И колегите имащи опит споделят или ни препоръчат майстор. Никой не иска да отиде направо в сервиза и да му отрежат главата и затова иска информация от тук - кое, как, защо, колко, къде... Нека сме колегиални и да я предоставим ако я имаме, а не да пишем кой, колко е компетентен и има или няма право на мнение! Наистина понякога на всеки му е може би смешно или досадно, но нека спазваме добрия тон (бира може да се черпим без да е повод за "извинения").Определено не съм модератор тук, защото съм "разбирач" - не това е най-важното. Ако смятаме, че някой не е прав, трябва да се агументираме, а не водим спорове и да изказваме "остри" мнения, нали?

Старая се всяка тема "отиваща надолу" - да я преглеждам и редактирам, като оставям само съществените неща в нея (и така малко ви намалявам броя на мненията, ама ще извинявате - няма как). Отделен е въпроса, че малко хора ползват търсачката, за да намерят нужната им информация!

@Искрене - не се познаваме лично, но по ред причини имам готино мнение за теб :) Искам само да кажа, че критерият ти по отношение на присъствието на събора, в една друга тема, не неуместен...

@playlife >Симеон - нищо лошо не съм видял в постовете на човека :) Всичко е било коректно и точно.

@werz > ти да вземе да туриш един-два реда в раздела "Всеки за всичко", че не се познаваме...дори по име :) Нека се запознаем - не се стискай де...

@PRR го познавам лично...така да се каже - "изгоряхме" заедно на плжа :lol:

Ще почистим и тази тема от шашавите мнения и ще останат само мненията за крушките.

За напред - моля ВИ - който пише нова тема, нека първо да погледне в търсачката. Ако няма - нека формулира възможно най-точно темата! А към отговарящите - нека даваме отговори по темата и да не се отклоняваме...много в страни от нея :)

И на последно място - не е важно от кога сме членове тук и колко мнения имаме - всеки го знае това. Важното е съдържанието в "китарите" ни и това, което излиза от тях тук - във форума чрез клавиатурата!

И да кажа също - аз не се чувствам засегнат, но това не значи че отказвам някоя бира, ако реши някой да почерпи :smt013 хахаха

Ае са - наздраве!!!! - при вас е време за ракия...отдавна, а аз ще дрънна само една бира за сега, че сме обедно време :smt017

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкова постове,вече наиситина се обърках! :)

Въпросът ми сигурно ще се повтаря,но искам да попитам за следния съвет- карам Октавия 1 и искам да и смения крушките,по възможност ксенонови,мислия че е най-добре,или не?Колко крушки триябва да си купя,предполагам 2,след като и късите и дългите са на едно и каква марка препоручвате.Ще съм ви благодарен да поселите и цена все пак!

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкова постове,вече наиситина се обърках! :)

Въпросът ми сигурно ще се повтаря,но искам да попитам за следния съвет- карам Октавия 1 и искам да и смения крушките,по възможност ксенонови,мислия че е най-добре,или не?Колко крушки триябва да си купя,предполагам 2,след като и късите и дългите са на едно и каква марка препоручвате.Ще съм ви благодарен да поселите и цена все пак!

Благодаря!

 

Не можеш да си купиш ксенонови крушки по простата причина, че не си с ксенонови фарове :) Крушките за ксенона са газоразрядни и ти трябва специален модул, който да им подаде доооста голямо напрежение, тъй като изискват такова, за да "засветят" ;) И понеже температурата, която развиват е доста висока е нужно и самия фар да се специален. Цени...нямам точна идея, но...2К и нагоре. Честито!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкова постове,вече наиситина се обърках! :)

Въпросът ми сигурно ще се повтаря,но искам да попитам за следния съвет- карам Октавия 1 и искам да и смения крушките,по възможност ксенонови,мислия че е най-добре,или не?Колко крушки триябва да си купя,предполагам 2,след като и късите и дългите са на едно и каква марка препоручвате.Ще съм ви благодарен да поселите и цена все пак!

Благодаря!

за температурата не съм сигурен че е по висока

но иначе ти трябва цяла система

ето една от многото тунинг фирми какво предлага

http://inesauto.com/catalogue.php?cid=570

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

v_ написа:

От толкова постове,вече наиситина се обърках!

Въпросът ми сигурно ще се повтаря,но искам да попитам за следния съвет- карам Октавия 1 и искам да и смения крушките,по възможност ксенонови,мислия че е най-добре,или не?Колко крушки триябва да си купя,предполагам 2,след като и късите и дългите са на едно и каква марка препоручвате.Ще съм ви благодарен да поселите и цена все пак!

Благодаря!

 

Трябва да търсиш би ксенон защото на цокъл Н4 и дългите и късите се помещват в една крушка. При би ксенона има един ел движител които мърда крушката напред назад в рефлектора *променя фокусното разстояние* и така се превключват къси и дълги. Температурата на ксеноновите крушки е малко по ниска от Т на халогенните, така че няма проблем с рефлекторите. Трябжа да внимаваш да не купиш китайски, че баласта им е скапан и горят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за феновете на Xenon-a

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1050506

точно за тази тема бях дал линк в интересни вразки но тва че са китаиски не се знае колко са издражливи иначе цената е много добра за пълен комплект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.