Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Алтернатор - задържане на четките при затваряне?!


Viktor_

Recommended Posts

Колеги при 42 и 55А алтернатори от 120, които са с външен регулатор, се налага задържане на четките свити в четкодържателите им, за да може да се вкара предната част с ротора и да се сглоби. Аз го правя като ги връзвам с конец и го опъвам, но ми отнема поне 15мин. тази операция. Ако има по-хитър метод, който ми убягва моля някой да сподели. Просто предполагам, че може и по-бързо да става това.

 

На фаворитовия алтернатор четките на възб. намотка се вадят с целия регулатор и е лесно, ама този чешит стария модел ме нервира при сглабянето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Пробвай това - къса медна тел. огъваш така че да може да задържи четката като я вкарваш отзад... време за операцията 2 мин ;) :smt007 Авторските права - на баща ми :mrgreen: Като задобрееш смъкваш времето. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

В капака на генератора има дупчици с много малък диаметър, които обикновено са натъпкани с боклуци. Именно през тях се промушва тънко телче, когато четката е прибрана максимално навътре. Като сглобиш генератора издърпваш навън телчетата, четките се освобождават и се притискат към колектора! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.