Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти Felicia


Nikolayrd

Recommended Posts

За зимата сложих джанти от golf 2 но са доста по тежки. Според вас има ли проблем.

Какво ще стане ако сложа отпред по високи гуми. 13/165/80

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зимата сложих джанти от golf 2 но са доста по тежки. Според вас има ли проблем.
- Има проблем, който не е толко очевиден. По-големите маси в окачването водят до по-голяма инертност и влошават поведението на колата и стабилността и. Стремежа е към обратното. Още повече ще допринесеш за влошаване на стабилността с по високопрофилните гуми. А и имай предвид, че профила на гумите е свързан и с предавателното число на диференциала. Тоест с по-високи гуми отпред колата ще тръгва по-трудно и с повечко газ. Да не говорим, че седи по-грозно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така ще докараш още по голямо натоварване на предния мост .... аз досега не съм мърдал от заводските препоръки и не съм виждал зор зимата ни с височина , нито с проходимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това решение се наложи от 2 ставащи 80-ки и две нови 70-ки. Има два практични аспекта в мая случай:

 

1. Колата отзад е за смяна на пружини и така не ляга като Олтсит :mrgreen:

 

2. За разлика от повечето шофьори, аз щурмувам високи бордюри със задницата и гледам да не качвам предница.

 

Не съм забелязал проблем досега, апропо!

 

Впрочем - какво гласят заводските препоръки? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://store1.data.bg/guestxx/Skoda%20b ... p/9973.jpg

http://store1.data.bg/guestxx/Skoda%20b ... p/9974.jpg

 

Това е от книгата на Цедрих , моите джанти са тенейиени 4,5" Х 13" и гуми 165Х70Х13 и на четирите колела въпреки , че имам 50Л. бутилка и амортесьори за смяна отзад и не стои клекнала ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.