Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Крадат ли...?


Spartan

Recommended Posts

Здравейте!На два пъти регистрирам опит за отключване на моята 16 годишна Шкода 120 /5 скорости/.Не знаех,че някой може да проявява интерес,още повече,че вътре няма нито супераудио,нито нещо ценно.Дали имате наблюдения още ли има апетити за кражба към този модел и с какво толкова може да ги привлича?Частите им са евтини и се намират още,нямат нищо модерно...защо тогава?И дали да се охарчвам ли като вземам някакви мерки?Може би ще ме посъветвате какви мерки по-точно и по-ефективно.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собственик на старо руско возило след 3 курса до 3 -я етаж за прибитане на акумулатор , гуми и инструменти оставил бележка "В колата няма гуми , радио , акумулатор .... " и на другата сутрин я намерил разбита с бележка "Ние сме длъжни да проверим" :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или намира бележка - за какво са ти тогава стъклата ?

 

в интерес на истината щкодата се отваря само с поглед. нееднократно съм я отварял след като се е самозаключвала с ключовете на таблото . причината беше изпаднала пружинка в шофьорската брава . тогава още нямах и централно заключване . честно казано не ми отнема повече от 30 сек при положение че не чупя нищо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене преди 10-ина дни са се мъчили да ми отворят Ладата :evil: По оставените следи стигнах до извода, че са търсили акумулатор! Но така или иначе вече го свалям, защото не я карам всеки ден и не ща да се скапе от бахър!

 

Мамка им наркоманска!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мойта съм я забравял 4 часа с отворена шофиорска врата на орлов мост и всичко си беше както го оставих. не знам кой ще е тоя дето иска да ти открадне колата,но ако има такъв крадец или е мн тъп или повлиян от студа не му се е ходило пеша. сложи си едно ключе да ти прекъсва запалването и така ще спреш евентуален 'крадец' новобранец.

 

казвам новобранец, защото на мен ми отнема не повече от 30 сек. както каза Марто/тини и съм си я отварял над 10 пъти, че съм голям заплес и все си забравям ключовете на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крадат всичко. Вече съм писал - свиха и 1000MB от 67ма година....

По-старите коли (особено тия нямащи вид) ги крадат за скрап.

По-запазените за резервни части.

За новите и най-новите няма да коментирам....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крадат. При мен пораженията са следните:

1. Оригиналното външно ляво огледало (то дясно нямам) - преди много години (8-9) от паркинга пред стария блок.

2. Второто огледало - руско от Лада - миналата есен (от злоба, щото не може да послужи за нищо);

3. Миналата година февруари на паркинга пред блока - чупене на задно дясно малко стъкло - с цел акумулатор или кражба на цялата кола. Добре че ги видях и се развиках, та избягаха.

4. Миналата година ноември - чупена на задно дясно голямо стъкло с вероятна цел кражба на нещо от вътре, но всичко взето от под предната седалка беше изхвърлено на няколко метра в страни. Случката става в горичката зад "Кошарите".

5. Тази година февруари - кражба на 2 броя регистрационни номера от новите - пак пред блока.

 

Радиокасетофон и колонки нямам, но доста боклуци има разхвърляни в купето. Сега поне има и аларма, и секретно ключе за запалвено. Не че ще спре опитен крадец, но поне ще забави някои пишман разбойници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крадат!Даже чупят без причина!

Номера ми свиха(заден)само не разбрах защо само единят.

Странично огледало са ми крали...антена,чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, сложи си аларма и прекъсвач на запалването. Ще решиш до някъде проблема, както казват по-горе, спираш пишман разбойниците.

Това обаче, според мен е напълно достатъчно, защото никой, уважаващ себе си, сериозен крадец, не би си и помислил да краде Шкода 120 :mrgreen:

Само гледай да не попаднеш на пишман майстори на аларми, щото ще береш ядове после с тоците.

 

А по повод алармата и централното.... един ден като се качвам в колата, забравям да изключа алармата (Останал ми е навик от предната да си я отключвам с ключ.). На отсрещния блок имаше майстори на скеле, правеха изолация неква. Та колата почва да пищи и чувам неистов смях, от въпросното скеле, с възгласа: "Аре стига ве, аларма на Шкодата ли си турил!?".

 

Ами турил съм и откак я имам не са се опитвали да крадат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до късмет.

Моята шкода съм я оставял отключена на паркинга щото ми замръзваха бравите зимата и не са я пипали.

За 5 години са ми откраднали едни чистачки (които и без тва бяха за смана) и едно огледало ( за нещастие бях го завил яко и не го отмъкнаха а само покривиха калника от теглене)

 

На тъста москвича обаче (който спираше точно до мене) .... поне 3-4 пъти го бомбиха. То не беше акумулатор, то инструменти то резервна гума ... абе не е за говорене. КЪСМЕТ тва е.

 

А за отварянето.... когато за първи път си закючих ключовете въре я отворих за 30 мин, при условие че НЕ ЗНАЕХ КАК.

След това ми отменаше около 5-10 като в това време включвам и намирането на подходящ тел :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите,но ме посъветвайте кое кабелче да прекъсна със ключе или по-добре с реле командвано от ключе?Аз съм набелязал жълтия кабел, който излиза от контактния ключ и командва задействането на бендекса на стартера - води се под номер 50 на схемата за обслужване.Така ще предотвратя стартирането.Дали е достатъчно и на прав път ли съм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крадат и още как, гадовете - минали месец е пробваха да ми бомбят резервоара - за бензинец..... не успели да разбият ключалката - пробвоали с отвертка, ама и да бяха успели, какво ли ще успеят да докопат?!? некадърници... криви тръби му е майката на 120 =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю,

Има си класика за предотвратяване на паленето - замасява се чукчето. Иначе като прекъснещ стартера ще побутнат и ще запали.

Аз обаче не мисля че някой ще тръгне да ти краде цялата кола, а ако иска, и да не пали ще я дръпнат не е проблем.

Крадат разни части които се продават лесно за да си купят дрога - акумулатори, гуми, джанти, инструменти.

Това го правят отчаяни наркомани или цианчета, иначе просто не си струва усилието - по моргите има сума неща и не може да му се вземе никакви пари. Не е като едно време когато нямаше и се крадеше заради това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един комшия му откраднали Ладата... човека отишъл да подава оплакване в 3 РПУ и от там му казали че не е само тои и циганите масово крадат стари коли и ги връщат за да има какво да ядат горките... сещате ли се къде е далаверата :evil: аз моита я намерих с криви ламарини и стопено огледало!!! :evil: ама приемам че е от чаветата не от цигъните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е така докато се взима безразборно скрап. Тук в Пловдив за едно купе което връщахме за скрап та талони та лични карти та какво ли не. Ама аз мангалите съм ги виждал колко бързо разфасоват кола с брадвата. И моята се опитаха един път да е откраднат докато още не се движеше но добросъвестни колеги ме предупредиха и на следващата вечер ги стрелях с морска сол от терасата повече не са припарвали. Като цяло решат ли да ти откраднат нещо в повечето случаи спасение няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безбожно си прав Фофо!

И моята като я видят и им става лошо - аларма със скачащ код, имобилайзер, централно, шок-датчик, МР3 плеер вътре...Само него свалям, като я оставям някъде да не им привлича погледите, но пак на няколко пъти в Пловдив я опитваха и като се разсвири алармата...."беж,лиске да бягаме", щото са келеши, не истински крадци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата инвестиция в колата мисля да я направя под формата на по-мощен прожектор, въздушна пушка и една уеб-камера да снима и да записва през нощта колата и около нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата инвестиция в колата мисля да я направя под формата на по-мощен прожектор, въздушна пушка и една уеб-камера да снима и да записва през нощта колата и около нея.

Колега, тая камерка няма да ти върши никаква работа. За тая цел си трябва нещо по-скъпо, щото иначе ще виждаш само някакви силуети. Казвам ти го от опит, не за да се направя на знаещ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PV - ти си фен батка... но, по-добре смени въздушната пушка с това:

http://mp661drozd.narod.ru/phoal.htm

Въздушен, автоматичен, картечен пистолет тип МП-661 Дрозд. Руска изработка ;) изстрелва по, максимум 600 сачми, калибър 4.5 мм, за една минута.

А за камерата, колегата наистина е прав. За съжаление с Web камера почти нищо няма да различиш :(. Е все пак зависи от разстоянието на което ще снимаш ;)

Успех с начинанието все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.