Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няма парно!!!


Neon

Recommended Posts

Проблема е следния- колата я купих пролетта. Цяло лято, та почти до вчера се разправям с ремонти (и често казано взе да ми писва) и не е имало кога да ползвам парното. Тези дни (вчера и днес) докато карам забелязвам, че ефекта от парното е колкото от фас в мазе!!! Е, хайде да не е съвсем така, ама е НЕЗАДОВОЛИТЕЛЕН. Преди малко ходих до Подгумер и по околовръстното парното почти изчезна при положение, че температурата на двигателя беше около 85 С! Влезна ли в града ефекта се му се усилва, но пак не е както трябва. Проверих кранчето- работи; клапите-също; антифриз-има; обезвъздушаване-направено; маркучите към радиаторчето- горещи.... Въпроса е- за ново радиаторче ли съм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може проблема да е в слабата струя въздух която минава покрай парното. ако по някаква причина моторчето на вентилатора върти по бавно или ако е много мръсно самото радиаторче. аз го свалях моето парно за почистване и се бяха събрали яко боклуци за 20 години.

 

за мое разочарование ефекта от парното не се подобри, повече въздух влиза сега, ясно е, че боклуците полепнали по радиатора са пречели много, но пак не ми е топло като карам. Последните дни забелязах,че като съм сменял двата маркуча който влизат/излизат в парното Г-образния го бях вкарал много навътре на металната тръба. По този начин гумения маркуч става по-къс и се прегъва като сложа пластмасовата тръба отдясно на парното.(тръбата е Г-образна за въздух с голям диаметър). сега корегирах това прегъване до колкото е възможно и тази вечер още ще тествам дали има разлика, да не би като е прегънат маркуча да пречи свободното преминаване на водата.

Виж при теб да не е станало нещо побно, дано това е проблема, че не ми се кара като миналата година с ръкавици и шапка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така..много беше слабо и едвам ме топлеше дет се вика.

Свалих го(имаше един тон боклуци) и след като почистих радиаторчето смазах перката.Като го сложих направо се преродих сега е много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кутията на радиатора има една плоча, която закрива притока на студен въздух. Предполагам че тя не се затваря добре. Затова като караш по-бързо и влиза повече студен въздух, а като духа от перката си минава през радиатора.

Моя съвет е да послушаш колегата кукумицин и да му направиш едно основно чистене и смазване на жила и т.н. Наистина резултата ще е добър. А и няма да се набутваш пари за нови части- само малко време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:? Абе май сте прави, защото ми направи впечатлениеч че когато се движа с (относително) висока скорост без да съм включил вентилатора духа студено! Включа ли го- нещата се пооправят! А, понеже никога не съм се занимавал- трябва ли да свалям таблото, за да извадя радиаторчето? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не не се сваля таблото. като си завреш главата там където са ти обикновенно краката ще видиш 4 гайки който се отвиват. преди това трябжа да си разкачил маркучите за въздух, кабелите от вентилатора(през багажника се откачат) и 1 тънко маркуче което е от шофьорската страна. след като отвиеш гайките всичко ти изпада в краката. трябва да отвиеш и таблото с пепелника и ръчките за парното защото е по лесно да махаш парното с ръчките му отколкото да откачаш жилата и да се чудиш кое от къде е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.