Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматично включване на фаровете


paralichko

Recommended Posts

Здравейте, знае ли някои дали на Октавия 1 може да се палят автоматично къси светлини, с някакво допълнително реле ( без да се режат кабели и т.н. ) просто да е предвидено и окабелено.

 

 

 

Със здраве Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • paralichko

    8

  • L&R

    7

  • yohi

    6

  • Боби Доктора

    4

Най-много писали в темата

има комплект който се продава за тази опция цената ще ви кажа малко по-късно днес.Иначе не е нещо особено.

Хубавото е че за ОКТАВИЯ II това става само с пре обучение на компютара :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а как пък става "преобучението" на компютъра? Може ли всеки да си го направи или трябва да се ходи при майстор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а как пък става "преобучението" на компютъра? Може ли всеки да си го направи или трябва да се ходи при майстор?

 

Абе за Октавия 2 с VAG COM става, потърси по форумите ( чуждите ) и ще намериш как става. Soft codding се прави, но не си спомням на кои модул тояно и къв беше кодинга. Там можеш да си пуснесх и come home ли се казваше - фаровете гаснат Х секунди след заключване на колата.

 

 

Със здраве Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а как пък става "преобучението" на компютъра? Може ли всеки да си го направи или трябва да се ходи при майстор?

 

то от теб си зависи,ако си изчел 2 вагона книги с авто литература може и сам да го направиш. заради всяко пипане по компютъра може да отпадне гаранцията. то това е редно ''savi'' да го каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За октавия 2 се прекодирва само ком. става за 10 минути, трябва да се програмира правилно иначе може да има :cry: неприятни последици

 

 

А какво стана с информацията за Октавия 1

 

 

Със здраве Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За октавия 2 се прекодирва само ком. става за 10 минути, трябва да се програмира правилно иначе може да има :cry: неприятни последици

 

Прави се така:

GOLF MKV

Daytime Running Lights:

Select 09 (Central Electronics)

Long Coding -> Function 07

 

Original Coding:

17078E234004180000140000001400000028770B5C

Working with byte 00:

17 = 00010111, drl off = 00000111 = hex 07

New coding:

07078E234004180000140000001400000028770B5C

 

 

 

Със здраве Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте днес проверих за цената на релето за фаровете, малко повече от 66 лв. е.За съжаление няма налично количество но чакат доставка.

Не е нещо особенно и с елементарни познания може да се монтира,ако някой реши да си сложи и срешне трудности да пита :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така съм направил на моята Лада. Темата я написах в Лада-клуба и сега се самоцитирам тука. На Шкодата ще стане по същия начин, само трябва да се поизмерят някои кабели. Въпросния черен кабел при Ладата, за който става дума по-надолу е захранването на ключа.

Ето я схемата. Доста елементарна е. Състои се от две релета (взех по 40 А,защото такива имаше), може и по-слаби. Всяко има нормално отворен и нормално затворен контакт.

Реда на поставяне е следния:

1.Махаш корите покрай волана. Вадиш "паяка" с кабелите, по-добре без да ги разкачаш, но откачи акумулатора да не направиш късо със зегеровата тел ,която го държи.

2.Намираш подходящо място за релетата.

3.Режеш черния дебел кабел, който захранва ключа на фаровете и го прекарваш през нормално отворения контакт на първото реле. Изхода закачаш към второто реле.Тук ползваш нормално затворения контакт.

Управлението на бобините на двете релета е съответно от клема "на контакт" на първото и клема "стартер" на второто. Ако имаш още въпроси питай. :D

farove.JPG

Схемата е в изключено състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте днес проверих за цената на релето за фаровете, малко повече от 66 лв. е.За съжаление няма налично количество но чакат доставка.

Не е нещо особенно и с елементарни познания може да се монтира,ако някой реши да си сложи и срешне трудности да пита :)

 

Режат ли се кабели по колата за да се сложи ?

Можеш ли да ми дадеш VAG монера на това "реле"

И най-странното - доколкото разбирам работиш в Еуратек - е как така ти казваш че предлагате такова нещо - и цена знаеш, пък аз като ходих преди 1 седмица до там за да питам приемчика на сервиза ми каза че не ставало на Октавия 1, вообще не ми предложи вариянт освен да си купя Октавия 2 :-)

 

 

Със здраве

Габи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се отнася до приемчика ,който ти е казал ,че нестава не е така СТАВА и то главно за октавия и фабия.

 

Не се режат никакви кабели всичко е направено много просто.Просто в момента няма на склад ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се отнася до приемчика ,който ти е казал ,че нестава не е така СТАВА и то главно за октавия и фабия.

 

Не се режат никакви кабели всичко е направено много просто.Просто в момента няма на склад ;)

 

А има ли поръчани или трябва да си поръчам и колко време ще го чакам ? Как да те намеря ако дойда до Еуратек за да ми кажеш какво точно ми трябва ? Ако можеш дай ми VAG номер на частта.ю

 

 

Със здраве Габи !!!

 

П.С. дай някакъв Скайп или ICQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има поръчани ,даже трябва да монтирам на зам.шефа на колата.

Номер незнам защото се води към екстрите а там са шкодови измислици и неса номера на завода ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Škoda Fabia BEA409001A

Škoda Octavia Tour BEA409001A

Škoda Superb BEA509001A

Това са въпросните устройства и инфото е от сайта на Шкода Чехия.

 

Благодаря много за инфото !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско на ssavi, а аз да питам вече някой сложил ли си е такова устройство за да каже лесен ли е монтажа и дали е доволен от крайния резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Днес дойде стоката и в сряда трябва да има в магазина,монтажа не е нищо особено и не изисква кой знае какви познания.

 

Устройството работи страхотно и е измислено по-добре от на OKTAVIA II там фаровете светват веднага щом дадеш на контакт а при фабията чак след като запали автомобила :smt043

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи ми какво точно да търся в магазина и ориентировъчна цена.

И без това трябва да идвам да си взимам Гражданската та да питам :smt044

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.