Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подобен проблем...


zloQQ

Recommended Posts

Темата е на _v_

 

Здравейте!

Имам следния проблем-колата ми - Octavia 1997g. 1.6 бензин - губи мощност,но не на високи оороти,а на ниски,на 1-ва и 2-ра скорост.Това го наблюдавам че се получава след потегляне на колата от едно място.Друг пробем е че често при натискането на газта докрай колата просто не ускорява,няма мощност!Мислия че горивния филтър не съм го сменял,дали е от това?

Благодаря ви предварително!

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вждал съм подобен проблем на Фабия 1.2 .

Много е странно, като подадеш газ и стигнеш до 2500 оборота при пускане на педала стрелката пада под 800 об. двигателя се разтърсва неритмично и тръгва да загасва, след което оборотите пак се качват...

Някой преживял сходно поведение може да помогне. Ако разнищиш каква е била проблемацията сподели, на някой по-натам може да е от полза Успех !

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виш си като начало маркуча за картерните газове,той е едно цяло с маркуча на въздушния филтър и отива към капака на главата.

Когато се скъса този маркуч колата няма мощност.Погледниго и пиши

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят 1.6 FSI ли е?

Ако е такъв, до 4000 оборота има директно впръскване на горивото в камерите, над 4000 - обикновено многоточково впръскване.

Та може да се е.ава директното впръскване...

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам подобен проблем става дума за Октавия 1.6 2000г значи и при мене при потегляне докато загрее губи мощност и ми дава висок раход 20-30... ако може някой да даде съвет Благодаря предварително !

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът ми е отскоро и наистина не мога да си обесня от къде идва,но нещо започвам да се съмнявам да не е от някои филтър-въздушен,горивен... и аз не знам със сигурност.Мисля да отида все пак на сервиз,надявам се проблемът да не е голям и най-важното да не е скъп!

Поздрави!

Skoda Octavia 1 december 1997g.

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ваздушен смених сега ще сменя и горивния а пък ще видим какво ще стане _v_ като разбереш от какво е пиши да знам и аз какво да правя

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за две възможни причини:

1) Дебитомер

2) Ламбда сонда

И двете дават подобни симптоми. Бих добавил че при проблем с дебитомера и оборотите на празен ход са нестабилни.

 

Поздрави

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.