Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1.9 SDI- теч и пак теч (но за задна чистачка)


zloQQ

Recommended Posts

Темата е на hamsia

 

Здравейте колеги,

Имам два неголеми проблема, но много дразнещи и съм решил преди започването на зимата да ги реша.

Но нямам необходимата информация и опит - затова бих бил благодарен на всякаква информация.

 

Теч 1:

Ходих да мия колата и протече в купето в краката на пътника( отпред отдясно).

Кзаха ми че имало някакви дупки за оттичане но видимо ги виждам че са отпушени.

Почвам да се съмнявам няккво уплътнение да не би да не държи ( ако има такова разбира се).

Нямам си и на идея откъде да почна да го търся.

 

Теч 2:

При "напомпване" за задна чистачка за да пусне вода - протича ми в краката ( върху педалите).

Споменаван във форума проблем ( откачено маркуче за отзад) , но не разбрах особенно как да го фиксна.

Опитах да махна пластмасовата кора която покрива отпред под стъклото ( там гледах че е мотора за чистачките и маркучи ми се видяха за отпред) , но след като махнах чистачките нещо не можах да се справя с тя кора, а и не бях 100% сигурен дали съм на прав път.

 

Всяка информация би ми била полезна (може и предположения).

От мене пробването и черпенето

Анонимностtа ви е гарантирана

 

Поздрави

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първото незнам,но за 2: под компа върху рога е пластмасовото маркуче за задната чистачка. Ако е излязло може да пръска към помпата на съединитела или спирачката и от там да пуска в купето.Недей пипа кората горе,а откачи компа и виж под него.

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене се получи такова нещо след големия студ миналата седмица. Бях още с лятна течност и е била замръзнала, при което в следствие на опит от моя страна да включа пръскалките ми изгоря бушона за предните чистачки и се беше откачило маркучето за задната пръскалка. Бушона лесен, обаче тва маркуче е на супер шибано място. Слагам примерна снимка на двг., но мисля че след като и при мене е там компа и при тебе е така. Значи откача се компа(тва металното което съм оградил) от щипките и с фенерче намираш двете разкачени маркучета който са под него, след което идва сложното. Понеже не съм разкачал компа от кабелите, а само от щипките защото не смея да не се скапе нещо, мястото е много тясно и адски неудобно. На мене тази процедура ми отне около 30 мин. и няколко псувни. Надявам се да съм бил полезен.

 

o632985135219531250.jpg

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fabia vRS Определено имам такова нещо на това място, но незнаех че това е компа - и аз натам се насочих, но не бях сигурен че това е компа

И аз го откачих само от щипките обаче не знаех накъде да търся

Определено е много тясно- може би и аз няма да рискувам да го откача изцяло.

Благодаря много за инфото - вече имам посока за търсене.

Много ме дразни тва дето не пръска отзад.

Ще го боря сега пак в събота, че и другия теч съм решил да оправя и ще пиша как се справих.

 

Поздрави

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е оправен - направих тема в "Сам се справих".

Благодаря много на Fabia vRS и vankovarnata за полезните съвети.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.