Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум - Октавия 2 4х4


zloQQ

Recommended Posts

Темата е на dent

 

Привет

От няколко дни ми прави впечатление следното. Когато колата е спряла, с работещ двигател и не е на скорост, двигателят работи нормално. Когато натисна съединителя докрай, без да подавам газ или да вклщчвам на скорост, започва да бръмчи по различен начин, едно особено леко тракане се чува, иначе пак равномерно работи. Има ли някой представа от какво може да е. Колата е на 8000 км, досега не е имала проблеми. Skoda Octavia Combi 1.9 TDI-PD 4x4 2006

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, не твърдя въобще, че е от това, но има вероятност да е от лагер на съединителя или на първичния вал на скоростната кутия. Но това с много условности, защото незнам конструкцията.

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми - не се шашкай. Майстора, който ми прави колата ми разказа някакви неща по въпроса, ама не помня точно, че съм свикнал като ми каже да не се безпокоя за нещо - да е така...и съм си го пуснал покрай ушите. Моята също има разлика при натиснат и отпуснат съединител. ~190К няма проблем със съединителя, въпреки това бръмчене

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене не е от 4х4 то нещо от съединителя ама за толко нова кола ако е в гаранция отиваи си ги тормози в Еуратек ако ти трябва да тропа и клопа нали си имаш касетофон....

 

 

Преместено от www.skodaowner.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

относно странния шум - ходих в еуратек по друг повод (бяха ми разбили страничното стъкло) и ги помолих да я чуят. казаха, че нямало нищо страшно, някаква ос на съединителя като била студена смазката и тракала. помолих ги да я отворят все пак, но те казаха че не им се занимава да разглобяват съединител. посъветваха ме ако проблемът продължава, да я отворя при следващата смяна на масло (която е след 7000 км). :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Пробвай колата при различни режими на работа и ако пак го има шума отивай в сервиза. Нали колата е в гаранция.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1.4 мпи. Когато колата е запалена и е изключена от скорост има някакво тракане, като от ангренажната верига (преди да я сменя тракаше още по-зле и постоянно), но като натисна съединителя това тракане спира и колата става направо безшумна. (като чуя Форда на брат ми и, ми се струва танк) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.